Iron Maiden 2020

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12105
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden 2020

Postautor: gumbyy » śr lip 15, 2020 10:45 pm

Wydadzą szybciej
Skąd taki wniosek?

BNW-DOD - 3 lata
DOD-AMOLAD - 3 lata
AMOLAD-TFF - 4 lata
TFF-TBOS - 5 lat
TBOS-??? - rośnie

ja widzę tendencję do wydłużania okresu "międzypłytowego". Jakoś mi się nie widzi, że za 10 lat będą nagrywali kolejny album.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4550
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Iron Maiden 2020

Postautor: MaidenFan » śr lip 15, 2020 11:04 pm

Może w końcu wyjdzie jakiś dobry live.. jest nadzieja.
Obrazek

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Iron Maiden 2020

Postautor: Geri666 » śr lip 15, 2020 11:16 pm

Jakie dwa studyjniaki? Znowu ktoś chlapnął i inni podchwycili? Zaraz stuknie 5 lat od pramiery TBOS (a o następcy nic nie słychać), a TFF skończy 10 latek... Takie tempo pracy mają obecnie panowie z IM.
Cieszmy się, jeśli chociaż jeszcze jeden wydzadzą ;) Przypominam, że kiedyś Final Frontier miał być ostatnim albumem.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12105
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iron Maiden 2020

Postautor: gumbyy » śr lip 15, 2020 11:48 pm

Jakie dwa studyjniaki? Znowu ktoś chlapnął i inni podchwycili? Zaraz stuknie 5 lat od pramiery TBOS (a o następcy nic nie słychać), a TFF skończy 10 latek... Takie tempo pracy mają obecnie panowie z IM.
Cieszmy się, jeśli chociaż jeszcze jeden wydzadzą ;) Przypominam, że kiedyś Final Frontier miał być ostatnim albumem.
Ja wielkiego ciśnienia na nowy album nie mam. Wiadomo, kupię, posłucham, zrecenzuję itp. Niestety spodziewam się, że będzie na poziomie dwóch ostatnich, które niezbyt mi podeszły. I stoją sobie na półce rzadko słuchane...
www.MetalSide.pl

Hospes
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 837
Rejestracja: wt mar 20, 2012 6:39 pm

Re: Iron Maiden 2020

Postautor: Hospes » czw lip 16, 2020 8:58 pm

Invader - najbardziej lubię muzykę tzw. ciężką, mocny rock/metal. Innej też czasem posłucham, ale już bardzo wybiórczo. Z kolei jeśli chodzi o odmiany muzyki metalowej, to nie słucham tych gatunków, gdzie jest charakterystyczny typ wokalu - niezrozumiale wyśpiewane słowa (w death czy black metalu chyba taki jest, ponadto bodajże growl). Nie jestem zbyt dobry w szufladkowaniu muzyki (czasem nawet nie bardzo rozumiem niektórych podziałów i różnic), ale u mnie wszystko w utworze muzycznym musi się zgrać: typ/barwa głosu i sposób śpiewania (przykład: odpowiada mi wokal Dickinsona, natomiast bardzo długo trwała akceptacja wokalu Halforda - jego falsetu), melodie (warstwa wokalna i instrumentalna), instrumentarium (mocna, dosadna perkusja, a nie takie lekkie pych pych pych; ciężkie, wyraziste, mocne, grube brzmienie gitary jak choćby w utworze Lochness Judasów; inny przykład - mniej lubię brzmienie gitar z pierwszych dwóch płyt Ironów, natomiast wolę bardziej wyraziste, mocne, cięższe granie z późniejszych płyt - nie wiem czy to różne brzmienie to jest efekt postępu technicznego), no i inne smaczki (ciekawe dodatki instrumentalne, dobre solówki gitarowe, zmiana tempa, harmonie gitarowe, wyciszenia i zwolnienia w utworach). Tak to mniej więcej wygląda, trudno mi dokładnie wyrazić :-)
"Still my heart calculate and pray"


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości