Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: gumbyy » sob mar 12, 2011 2:16 pm

Kilka słow o producenie panu Kevinie S. :mryellow: Wg mnie producent Kevin Shirley jest zbyt mało wymagający wobec muzyków . Gdyby np. kazał powtarzać x razy dany fragment wokalu Bruce na pewno zaśpiewałby to czysto i po prostu przyłozyłby sie do tego
A od kiedy to producent ma cokolwiek do powiedzenia na ten temat podczas nagrywania płyty? :roll:
www.MetalSide.pl

Son after sin
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 132
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 2:56 pm

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: Son after sin » sob mar 12, 2011 6:58 pm

A ja muszę powiedzieć, że AMOLAD u mnie bardzo zyskał po czasie. Dalej nie uważam tej płyty za genialną, ale już bardzo dobrą tak. Zwłaszcza pod względem warstwy muzycznej, bo wokalnie Bruce się tu nie popisał (szczególnie w górkach). Niestety.

TFF uważam za najlepsze dzieło Maiden od 7 syna (obok BNW).

DOD to jednak dla mnie najgorsze dzieło po reunionie i jedno z najgorszych wogóle, chociaż ma parę mega kawałków.

Dla mnie DOD to taki Virtual z Brucem (a AMOLAD to taki X Factor z Brucem tylko w odwrotnej kolejności). Niby pojedyńcze kawałki są ok, niektóre bardzo dobre, ale całościowo to mi jakoś nie brzmi.

Maiden muszę przyznać, to zespół który najlepiej wyszedł na tych wszystkich reunionach/powrotach/odwykach/schadzkach po latach etc.

Metalliki od czasu odwyku Hetfielda słuchać po prostu nie mogę, Judas Priest nagrało śwetny AOR i mocno przeciętny "Nostradamus", reszta to wogóle przeszła w większości niezauważona.

Zdecydowanie Maiden może się tu pochwalić największymi osiągnięciami moim zdaniem, bo stworzyli dwa albumy po reunionie, które śmiało można stawiać obok największych dzieł lat 80.
I don't give a fuck

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: ttomasz » sob mar 12, 2011 7:53 pm

Dla mnie Maiden to akurat jedyny zespół, który od początku trzyma poziom, a nawet się rozpędza ;-)
A zarówno AMOLAD, jak i TFF uwielbiam przede wszystkim całościowo, co potraja geniusz tych kawałków. Up The Irons :pijak:

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: matik » sob mar 12, 2011 8:12 pm

A od kiedy to producent ma cokolwiek do powiedzenia na ten temat podczas nagrywania płyty?


Spytaj Martina Bircha on ma cos do powiedzenia na ten temat od czasu kiedy Bruce rzucał krzesłami po studiu w czasie nagrywania TNOTB musząc powtarzać wstęp po raz któryś z rzędu :mryellow:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: ttomasz » sob mar 12, 2011 8:25 pm

Gumbyy ma trochę racji, to że Martin tak robił nie oznacza, że należy to do obowiązków producenta ;-)

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: matik » sob mar 12, 2011 8:33 pm

Ja sie będe jednak upierał że producent ma duzo do powiedzenia w sprawach brzmienia zespołu . Inaczej staje się automatem do nagrywania płyty :mryellow: Kazdy szanujący sie producent powinien być wymagający niezaleznie od tego z jaką gwiazdą ma do czynienia po to by nagrać najlepszy album na jaki stać zespół ;-)
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: gumbyy » sob mar 12, 2011 8:53 pm

Ja sie będe jednak upierał że producent ma duzo do powiedzenia w sprawach brzmienia zespołu . Inaczej staje się automatem do nagrywania płyty :mryellow: Kazdy szanujący sie producent powinien być wymagający niezaleznie od tego z jaką gwiazdą ma do czynienia po to by nagrać najlepszy album na jaki stać zespół ;-)
To chyba nigdy nie miałeś nic wspólnego z nagrywaniem płyty przez jakikolwiek zespół.
www.MetalSide.pl

Tożtoskandal
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 32
Rejestracja: pt lut 25, 2011 2:16 pm

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: Tożtoskandal » sob mar 12, 2011 9:03 pm

A Ty miałeś? Jest najzupełniej normalne i profesjonalne, gdy producent wskazuje zespołowi, że jakaś partia została wykonana źle i że należałoby ją powtórzyć. Rola producenta może być większa lub mniejsza, to już z pewnością w jakimś stopniu narzuca wytwórnia.

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: matik » sob mar 12, 2011 9:19 pm

To chyba nigdy nie miałeś nic wspólnego z nagrywaniem płyty przez jakikolwiek zespół.
Ha ha no producentem to ja nie jestem nie wiem jak ty . Jak może producent nie miec wpływu na brzmienie płyty zespołu :facepalm: ? Przypomnij sobie choćby nagrywanie czarnego albumu Metalliki gdzie Bob Rock kazał Jamesowi powtarzać wokale po raz którys bo nie zadowalały go . Kazdy z nas ma jednak swoje zdanie w tym temacie mnie nie przekonasz do swojego więc sorki ale dajmy już spokój tej dyskusji .
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: Emilio » sob mar 12, 2011 9:36 pm

W jakims wywiadzie Dickinson opowiadał jak Martin Birch kazał mu powtarzać dziesiatki razy tytułowy kawałek bo coś mu sie nie podobało :mrgreen:
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: gumbyy » sob mar 12, 2011 9:54 pm

A Ty miałeś?
Jakbym nie miał, to bym nie pisał ;)
Jest najzupełniej normalne i profesjonalne, gdy producent wskazuje zespołowi, że jakaś partia została wykonana źle i że należałoby ją powtórzyć.
Dokładnie... końcowa decyzja należy do zespołu/muzyka. Producent nie jest od decydowania, bo to zespól nagrywa swoją płytę.
Rola producenta może być większa lub mniejsza, to już z pewnością w jakimś stopniu narzuca wytwórnia.
Tak, szczególnie w Polsce.... gdzie najpierw nagrywasz płytę, a później szukasz wytwórni :roll:
Jak może producent nie miec wpływu na brzmienie płyty zespołu :facepalm:
Mylisz brzmienie z tym co chce zespół, żeby było na płycie. Co z tego, że producent powie, że wokale w tym miejscu nie są zbyt dobre? Wokalista/zespół powie, że tak ma być i producent tyle ma do gadania.

Pomyśl czasami zanim pofacepalmujesz :)
Kazdy z nas ma jednak swoje zdanie w tym temacie mnie nie przekonasz do swojego
Nie zamierzam do niczego Ciebie przekonywać... zupełnie nie obchodzi mnie to, co sobie wyobrażasz o procesie nagrywania płyty w studio :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
IronCezarek
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1175
Rejestracja: sob cze 26, 2010 10:55 am
Skąd: Nowe Skalmierzyce

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: IronCezarek » ndz mar 13, 2011 9:31 pm

Wy opierdzielacie TEatG, bo się refren w kółko powtarza
To teraz dam wam kila tekstów z BNW ;)
Show them no fear, show them no pain
Show them no fear, show them no pain
Show them no fear, show them no pain
Show them no fear, show them no pain
A brave new world, in a brave new world
A brave new world, in a brave new world
In a brave new world, a brave new world
In a brave new world, a brave new world

A brave new world, in a brave new world
A brave new world, in a brave new world
In a brave new world, a brave new world
In a brave new world, a brave new world
Your time will come, your time will come
Your time will come, your time will come

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: DaveM » ndz mar 13, 2011 10:16 pm

Tak, to że w Wicker Man powtarza się refren od razu klasyfikuje ten utwór jako najgorszy w historii Maiden.

ZłapanyWCzasie
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1419
Rejestracja: wt lis 09, 2010 10:39 am

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: ZłapanyWCzasie » śr mar 16, 2011 11:25 am

A Ty miałeś?
Jakbym nie miał, to bym nie pisał ;)
Jest najzupełniej normalne i profesjonalne, gdy producent wskazuje zespołowi, że jakaś partia została wykonana źle i że należałoby ją powtórzyć.
Dokładnie... końcowa decyzja należy do zespołu/muzyka. Producent nie jest od decydowania, bo to zespól nagrywa swoją płytę.
Rola producenta może być większa lub mniejsza, to już z pewnością w jakimś stopniu narzuca wytwórnia.
Tak, szczególnie w Polsce.... gdzie najpierw nagrywasz płytę, a później szukasz wytwórni :roll:
Jak może producent nie miec wpływu na brzmienie płyty zespołu :facepalm:
Mylisz brzmienie z tym co chce zespół, żeby było na płycie. Co z tego, że producent powie, że wokale w tym miejscu nie są zbyt dobre? Wokalista/zespół powie, że tak ma być i producent tyle ma do gadania.

Pomyśl czasami zanim pofacepalmujesz :)
Kazdy z nas ma jednak swoje zdanie w tym temacie mnie nie przekonasz do swojego
Nie zamierzam do niczego Ciebie przekonywać... zupełnie nie obchodzi mnie to, co sobie wyobrażasz o procesie nagrywania płyty w studio :)
byłem ostatnio świadkiem nagrywania płyty przez niejaki zespół Clairvoyant ;-) i sam osobiście widziałem jak producent ich instruował co i jak więc nie masz racji

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: gumbyy » śr mar 16, 2011 3:04 pm

byłem ostatnio świadkiem nagrywania płyty przez niejaki zespół Clairvoyant ;-) i sam osobiście widziałem jak producent ich instruował co i jak więc nie masz racji
Czytaj za zrozumieniem i tyle. Nie będę się powtarzał...
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
FanMaiden
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:21 pm

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: FanMaiden » pt maja 02, 2014 2:52 pm

Rzeczywiście AMOLAD i TFF są słabsze od BNW i DOD, zarówno pod względem brzmienia, wokalu i solówek (na dwóch ostatnich albumach w większości są nieciekawe i przelatują obok słuchacza).
http://muzycznerecenzje123.blogspot.com https://rateyourmusic.com/~Rosa2207

carmenjar
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 04, 2014 3:32 pm

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: carmenjar » ndz maja 04, 2014 3:48 pm

Każdy ma swoje słabsze momenty, ale to mogą byc też subiektywne odczucia kogoś i komus może podobać się nowość a nie coś sprzed lat.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: voivod' » pn lut 16, 2015 12:24 pm

Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Nie, cały czas graja heavy metal

Deleted User 1499

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: Deleted User 1499 » pn lut 16, 2015 3:35 pm

Ja bym powiedział że od 95 roku IM obrało inną stylistykę.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Czy od 2006 r. Iron Maiden obrało inną stylistykę muzyczną?

Postautor: RALF » pn lut 16, 2015 3:51 pm

Nie da się ukryć, że od tamtej pory, to już trochę inny zespół, dla jednych lepszy, dla drugich - przeciwnie.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości