Zespoły jednej płyty

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Zespoły jednej płyty

Postautor: syzygy » ndz lip 01, 2007 11:48 am

(przeciwwaga dla tematu założonego wczoraj :wink: )

Czyli takie zespoły, które mają tylko (mniej więcej :P ) jedną pozycję w swojej dyskografii, do której wracacie.
Proponuje nie tworzyć „prawd ogólnych” żeby nie narastały konflikty :wink:
moje typy:

Rammstein- Mutter
Ancient Rites- Rubicon
Judas Priest- DOTF, Painkiller
Rainbow- Rising
DIO- Holy Diver, The Last in Line
Ozzy Osbourne- No More Tears
Blind Guardian- Imaginations From The Other Side
Queensryche- Operation: Mindcrime
Disturbed- The Sickness
Halford- Resurrection

U Judaszów pozwoliłem sobie na 2 płyty, przy ich ogromnej dyskografii to i tak niewiele :P
Swego czasu słuchałem sporo JP, ale aktualnie te dwie płyty tylko mogę słuchać. Niezły heretyzm :D Będzie buba...

Kolejny heretyzm, ale trudno. Dio to dla mnie trochę zmarnowany talent. 3 płyki Black Sabbath z nim są super, ale grając jako DIO natłukł tych albumów niewiadomo ile, a słuchać się tego za bardzo nie da.. oprócz 2 pierwszych. To jest w ogóle straszna niesprawiedliwość dziejowa, taki Ozzy ściągnął do zespoły Zacka Wylde, a Dio musiał się męczyć z jakimś przeciętniakiem :P Uwielbiam jego głos, no ale te jego płyty solo są męczące dla mnie, mam wrażenie, że słucham w kółko tego samego. No i jeszcze takim archaizmem strasznym wioną, Rising było nagrane kupę lat wcześniej a brzmi o wiele bardziej świeżo, nowocześnie.

Trochę Rammsteina może skrzywdziłem, bo w sumie Reise Reise też dość lubię... ale moja sympatia do tego zespołu trzyma się głównie na Mutter :wink:
Queensryche..no nic mnie oprócz O:M nie ruszyło za bardzo, popowo-bezpłciowe Empire do mnie nie dociera, The Warning również. I na więcej Q nie mam ochoty :D
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 2:59 pm przez syzygy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Tomek(JMM) » ndz lip 01, 2007 11:53 am

Tylko bardzo proszę nie bić- jak dla mnie takim zespołem jest jednak Dream Theater. Po rewelacyjnym "Images And Words" żaden ich album nie podobał mi się w całości, ani nawet w większości... I zgadzam się co do Dio... Mam u siebie "Holy Divera", ale kolejnych płyt nie ma już co słuchać...

Clayman
-#Invader
-#Invader
Posty: 157
Rejestracja: sob maja 27, 2006 6:10 pm

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Clayman » ndz lip 01, 2007 11:53 am

(
Judas Priest- DOTF, Painkiller
Rainbow- Rising
DIO- Holy Diver, The Last in Line

O rany, to nie heretyzm. To ekstremalne bluźnierstwo na skale globalną.

Dla mnie 4 pierwsze płyty Dio są lepsze niż każda płytka z Sabbath, na dodatek Rainbow, tego już nie skomentuje, podobnie jak Judasa...

Dla mnie typowym zespołem jednej płyty jest Tesla, chodzi mi o płytę Mechanical Resonance.

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Abstract » ndz lip 01, 2007 12:24 pm

W moim przypadku do tego rodzaju zespołów z pewnością należą właśnie:
Judas Priest - ostatnio zapoznałem się z całą dyskografią i właśnie te dwie płyty wymienione przez syzygy zapadły mi w pamięć

Rhapsody of Fire :laugh - ostatnia płyta - IMO bardzo dobra, natomiast reszta.... żeby nie bluźnić to powiem tylko ,że kaszana

Cradle of Filth - kiedyś może bardziej mi się podobali, ale po odsłuchaniu całej dyskografii po pewnym okresie czasu stwierdziłem ,że jedynie Tornography jest godne tego aby znaleźć się w moim odtwarzaczu :razz:

Metal Church (tu niektórzy, a szczególnie Eve mogą mnie zacząć bluzgać :P ) - Light In The Dark...i koniec

Być może znalazłyby się jeszcze jakieś zespoły pasujące do tego tematu ale nie przypominam sobie akurat

Clayman
-#Invader
-#Invader
Posty: 157
Rejestracja: sob maja 27, 2006 6:10 pm

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Clayman » ndz lip 01, 2007 12:39 pm

Judas Priest - ostatnio zapoznałem się z całą dyskografią i właśnie te dwie płyty wymienione przez syzygy zapadły mi w pamięć
To zapoznaj się bardziej. Nie wiem jak w pamięć może nie zapaść British Steel czy Screaming for Vengeance ??

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Abstract » ndz lip 01, 2007 12:42 pm

No widzisz, jednak może. Nie przemawia zbytnio do mnie ten zespół. Może jeszcze dorzuciłbym jako ciekawą płytę Angel of Retribution

Clayman
-#Invader
-#Invader
Posty: 157
Rejestracja: sob maja 27, 2006 6:10 pm

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Clayman » ndz lip 01, 2007 12:45 pm

No widzisz, jednak może. Nie przemawia zbytnio do mnie ten zespół.
Ale nazywanie JUDAS PRIEST zespołem jednej płyty wciąż wydaje się komiczne.

Deleted User 357

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Deleted User 357 » ndz lip 01, 2007 12:49 pm

Judas Priest- DOTF, Painkiller
Mega lol nr.1
DIO- Holy Diver, The Last in Line
Mega lol nr.2
Blind Guardian- Imaginations From The Other Side
Mega lol nr.3
Rainbow- Rising
Ultra super hiper lol

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Bonzo » ndz lip 01, 2007 1:00 pm

przychodzi mi na mysl narazie tylko Sentenced i ich dwie płyty: The Cold White Light i The Funeral Album :)

Deadlock
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 790
Rejestracja: śr lis 08, 2006 7:52 pm
Skąd: cieszyn

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Deadlock » ndz lip 01, 2007 1:01 pm

Rammstein- Mutter
Blind Guardian- Imaginations From The Other Side
Disturbed- The Sickness
lol 1 - do piachu..oni co plyte nagrywaja to lepsza...
lol 2 - od poczatku stanowia kanon power metalu..nie wazne czy graja epicko i progresywnie jak na ostatnich 2 albumach czy mloca dobry power .
lol 3 - no nie powiesz mi chyba ze Ten Thousand Fists jest daremne ?

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: iEvE » ndz lip 01, 2007 1:22 pm

No widzisz, jednak może. Nie przemawia zbytnio do mnie ten zespół. Może jeszcze dorzuciłbym jako ciekawą płytę Angel of Retribution
a może słuchałeś nie uważnie i wszystko na raz ;). To dobry sposób żeby się zniechęcić. ja łyknęłam na raz załe ICed Earth i najezdzałam błednie na nich
ol 1 - do piachu..oni co plyte nagrywaja to lepsza...
lol 2 - od poczatku stanowia kanon power metalu..nie wazne czy graja epicko i progresywnie jak na ostatnich 2 albumach czy mloca dobry power .
lol 3 - no nie powiesz mi chyba ze Ten Thousand Fists jest daremne ?
a może tak pozwolicie SZGowi mieć właśne odczucia i zdanie?

Deleted User 357

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Deleted User 357 » ndz lip 01, 2007 1:23 pm

a może tak pozwolicie SZGowi mieć właśne odczucia i zdanie?
Moim zdaniem źle sformułował tytuł tematu,bo sugeruje on zespoły które po nagraniu jednej płyty zgasły zupełnie.

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: iEvE » ndz lip 01, 2007 1:25 pm

no przecież wyjaśnił o co mu chodzi
Czyli takie zespoły, które mają tylko (mniej więcej :P ) jedną pozycję w swojej dyskografii, do której wracacie.
a ponadto
Proponuje nie tworzyć „prawd ogólnych” żeby nie narastały konflikty :wink:
:roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Szajba » ndz lip 01, 2007 1:25 pm

Moim zdaniem źle sformułował tytuł tematu,bo sugeruje on zespoły które po nagraniu jednej płyty zgasły zupełnie.
no własnie ja to tak samo odebrałem, dlatego myśle nad takim zespołem
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: iEvE » ndz lip 01, 2007 1:26 pm

no własnie ja to tak samo odebrałem, dlatego myśle nad takim zespołem
czasem poczytaj cudze posty i CAŁE tematy a nie tylko sraj postami na lewo i prawo :roll:
to że sie wraca do 1 plyty tylko albo 2 nie znaczy ze reszta to kaszana.


Ja osobiście takiego zespołu nie mam, bo zazwczyaj jak wracam do jakiegoś to z cała dysko i cała słucham.
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 1:27 pm przez iEvE, łącznie zmieniany 1 raz.

DeaDe
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 738
Rejestracja: wt paź 12, 2004 6:06 pm

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: DeaDe » ndz lip 01, 2007 1:27 pm

Niekoniecznie, równie dobrze mogły dopiero co nagrać dobrą płytę -,-.

Deadlock
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 790
Rejestracja: śr lis 08, 2006 7:52 pm
Skąd: cieszyn

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Deadlock » ndz lip 01, 2007 1:30 pm

dobrze, dajmy mu miec swoje odczucia :)

mysle ze zespolem jednej plyty poki co jest :

Savage Circus :P bo tylko jedna nagral :) a szkoda.. ale za to jaka plyta ba !

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: syzygy » ndz lip 01, 2007 2:16 pm

lol 1 - do piachu..oni co plyte nagrywaja to lepsza...
Ta, Twoim zdaniem Rosenrot jest ich największym osiągnięciem? :laugh
Nie wiem jak w pamięć może nie zapaść British Steel czy Screaming for Vengeance ??
Jak widać-może :D
lol 3 - no nie powiesz mi chyba ze Ten Thousand Fists jest daremne ?
Jest po pierwsze za długie- tyle tych kawałków napchali, że ciężko wytzrymać do końca, poza tym one wszystkie są bardzo do siebie podobne. Alive mi się bardzo podoba, jedyny kawałek, jaki zapamiętałem z tej płyty :P
W ogóle ona jakaś taka plastikowa jest, sztuczna... Gdzie jej do The Sickness...
Moim zdaniem źle sformułował tytuł tematu,bo sugeruje on zespoły które po nagraniu jednej płyty zgasły zupełnie.
To wymyślcie bardziej pasujący tytuł i go zmieńcie.
dobrze, dajmy mu miec swoje odczucia
dzięki.


EvE- :* :wink:

Udało się- wreszcie się coś dzieje na forum :D

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Wrath » ndz lip 01, 2007 2:49 pm

Rotting Christ - Dead Poem
Blind Guardian- Imaginations From The Other Side
Disturbed- The Sickness
Audioslave - Audioslave
Rage Against The Machine - Rage Against The Machine
Halford - Resurrection


chyba tyle..jesli chodzi o Rotting Christ i Blind Guardian to posłuchalem tych płyt i bardzo mi się spodobały, ale na poznanie reszty dyskografii jakos nie bylo motywacji, głownie dlatego, że to nie do końca muzyka jaką lubię. w BG trochę się zacząłem zagłębiać, ale zupełnie nie wyszło więc dalem sobie spokój. W przypadku Disturbed poznałem całą dysko, ale tylko The Sickness mi się spodobało, reszta za bardzo na jedno kopyto, parę fajnych kawalkow i nic więcej. ten zespol nie miał u mnie zbyt duzych szans, ot taka prosta muzyka łatwo wpadająca w ucho ;] od czasu do czasu posluchac można, byle nie za często. Audioslave - w sumie sam nie wiem, debiut wymiata, ale potem juz tendencja spadkowa...Out of Exile nawet ok, ale do debiutu się nie umywa. dla Revelations chyba zbyt mało czasu zarezerwowałem, przesłuchalem parę razy i odstawilem na bok. w sumie to samo moglbym powiedziec o RATM, kiedys słuchalem wszystkiego, teraz najczęściej leci debiut. no i Halford. Wiem, wydał mało, ale dla mnie Resurrection i Crucible to zupelne przeciwieństwa - R. to świetny album, C. nie trafiło do mnie. pewnie gdybym ją jeszcze pomęczył to bym ją polubil w całości, ale jakos nie chce. sluchając płyty musi cos mnie przyciągnąć, nie lubię słuchania na siłę a w przypadku Crucible tak wlasnie by bylo.
coś potem moze jeszcze przyjdzie na myśl, na razie nie mam pomysłu na inne płyty.
zaraz pewnie polecą lole, ale w sumie wali mnie to ;)
ale grając jako DIO natłukł tych albumów niewiadomo ile, a słuchać się tego za bardzo nie da..
a czego słuchales? :> bo wszystkiego to chyba nie, nie? :>
Ostatnio zmieniony ndz lip 01, 2007 3:00 pm przez Wrath, łącznie zmieniany 2 razy.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Zespoły jednej płyty

Postautor: Artur » ndz lip 01, 2007 2:50 pm

popowo-bezpłciowe Empire
Powiem tak - opinia to jedno, a bzdura to drugie ;) Podobać sie nie musi ale opis tej płyty jest nieco zabawny :D
Ale ok, whatever.

Ja przewrotnie podam:

Cynic "Focus" :mrgreen:

A tak serio to nic mi teraz na myśl nie przychodzi, z reguły jak polubię jakiś zespół to ze 2-3 albumy zawsze sie znajdą. A takich które mają 2 w dyskografi nie wymienię przecież.

Aha - bo nie liczę tutaj też zespołów których dyskografia jest obfita a ja znam tylko 1-2 albumy, bo to sie do końca nie liczy.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości