Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 736
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Dzosef » pt maja 03, 2024 3:20 pm

Jako, że znamy już pełną rozpiskę trasy Future Past, można zastanowić się nad tym co się wydarzy w 2025, bo sytuacja jest ciekawa.

Z jednej strony, naturalny byłby trzeci leg Future Past żeby zrobić festiwale + stadiony w EU, jednak ogłoszenie stanowi jasno, że nie będzie więcej koncertów na Future Past Tour.

To może nowy album i trasa? Bruce w wywiadach mówi, że to dopiero w 2026.

To co w 2025? Wiadomo, że jest zabookowany stadion w Paryżu, dowiedziałem się, że koncerty będą nie tylko w Europie... 50-lecia by nie pocisnęli bez USA (a tam zagra Bruce solo), jednoroczny best off przed nową płytą?

Awatar użytkownika
Max323
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 1444
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Max323 » pt maja 03, 2024 3:27 pm

Chyba MaidenFan przytaczał na forum wywiad, w któym Bruce miał zapowiedzieć zagranie Alexandra na gigu w Grecji. Myślę, że mogą zrobić trasę mieszaną, a siłą rzeczy część repertuaru z future past się powtórzy.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Pierre Dolinski » pt maja 03, 2024 7:24 pm

Moim marzeniem na tą część trasy jest Sea of Madness i Infinite Dreams. Pewnie marzenie ściętej pały, ale chciałbym to usłyszeć na żywo. Więcej życzeń chyba nie mam.

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4078
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Mr. M » pt maja 03, 2024 8:29 pm

Skoro The Future Past Tour to trasa bardziej kameralna, fajny byłby powrót do sceny z większym rozmachem z trasy LotB. Co do setlisty można było dyskutować, ale jeśli chodzi o scenografię i efekty, LotB to zdecydowanie najlepsza trasa jaką widziałem live. Może by w takim razie wrócili na stadiony - koncertów mniejsza liczba, ale z postawieniem na większą jakość show. Patrząc na to jak dobrze się sprzedają trasy Rammsteina, to chyba niegłupi pomysł :wink:.

Jeśli trasa albumowa miałaby być w 2026, to w 2025 idealnie pasowałoby The Best of na 50-lecie i powrót do ostatnio niegranych kotletów: Hallowed, Number, RttH, 23:58 itd. Jak wrzucą jakiś rarytas na miarę Alexandra, to mogę przez resztę koncertu słuchać kotletów :wink:

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Piotr Lange » pt maja 03, 2024 8:36 pm

Jako, że znamy już pełną rozpiskę trasy Future Past, można zastanowić się nad tym co się wydarzy w 2025, bo sytuacja jest ciekawa.

Z jednej strony, naturalny byłby trzeci leg Future Past żeby zrobić festiwale + stadiony w EU, jednak ogłoszenie stanowi jasno, że nie będzie więcej koncertów na Future Past Tour.

To może nowy album i trasa? Bruce w wywiadach mówi, że to dopiero w 2026.

To co w 2025? Wiadomo, że jest zabookowany stadion w Paryżu, dowiedziałem się, że koncerty będą nie tylko w Europie... 50-lecia by nie pocisnęli bez USA (a tam zagra Bruce solo), jednoroczny best off przed nową płytą?
Tak, The Future Past Tour to projekt zamknięty, zdecydowanie trasa tego typu raczej nie przyciągnie tłumów na stadiony. Czy w 2025 zagrają w USA to wątpliwe, biorąc pod uwagę niezbyt imponującą sprzedaż w tym roku, chyba że to by było dosłownie kilka sztuk, jak w 2013. Moim zdaniem istnieją dwie opcje najbardziej prawdopodobne:
1. W 2025 trasa na 50 - lecie głównie stadiony i festiwale na wybranych rynkach, nie sądzę aby liczba koncertów była imponująca. Mogliby zaproponować coś bardzo specjalnego, np. wielki, darmowy koncert w UK. Oczywiście to opcja z prawdopodobieństwem bliskim "0", niemniej - byłoby to fajne podziękowanie fanom za wsparcie. W 2026 trasa albumowa z kontynuacją w 2027 i premierą 18-ego albumu we wrześniu 2026.

2. W latach 2025/26 światowa trasa związana z 50-leciem działalności. Raczej bez opcji na wydanie w tym czasie kolejnej płyty IM. Cóż, Bruce najwyraźniej daje znać, iż marzy mu się solowa kariera z prawdziwego zdarzenia. Być może po tej trasie Maideni oficjalnie przeszliby na emeryturę.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4543
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: MaidenFan » pt maja 03, 2024 8:54 pm

Według mnie trasa na 50 lecie z Alexandrem i Rime w secie + może jakieś Dance of Death / To Tame a Land. Reszta największe kotlety. Pewnie zostanie z obecnego seta też The Writing on the Wall i Wasted Years (kotletów typu Trooper nie wymieniam).

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Schizoid » pt maja 03, 2024 10:32 pm

50-tka/25-lecie BNW/40-lecie LAD. Rime w zasadzie można byłoby podpiąć pod każdy z tych tematów.

50-tka - no tutaj bez większych zagwozdek, kotlety + jakieś rodzynki. Ale jeśli zakładamy jednoroczną trasę, to IMO ta opcja odpada. Oni by to chcieli pociągnąć ze 2 lata co najmniej, produkcja na te koncerty byłaby pewnie największą w ich historii.

25 lat BNW - myślę, że całkiem zasadny scenariusz. Płyta w zasadzie klasyczna, część utworów mają dobrze ograne (Blood Brothers, The Wicker Man), inne nie wymagają szczególnych przygotowań (The Mercenary, The Fallen Angel, Brave New World...) i są łatwe do zaprezentowania live. Do tego kotlety, coś z późniejszych płyt (Coming Home, Dance of Death, These Colours Don't Run) i mamy ładny zestaw na stadiony. Do tego nie musieliby iść w spektakularne show. Brzmi sensownie, jeśli idziemy w opcję, że 2026 to będzie już coś nowego.

40-lecie LAD - patrząc obiektywnie był to najbardziej ikoniczny okres w historii zespołu, taka trasa sprzedawałaby się bardzo dobrze, zwłaszcza że jest nowe pokolenie fanów, które nie widziało SBiT. Tutaj też bez większych zaskoczeń, może jakąś Akacjową czy Back in the Village by wyciągnęli (pewnie kosztem Ikara, granego niedawno, moooże Revelations, ale ono wraca często).

Innych opcji chyba nie widzę. Z drugiej strony nie wiem, czy w ogóle trzymać się tego 2026 jako jakiejkolwiek podpowiedzi, bo MaidenFan jakiś czas temu zauważył, że to chyba błędna data i chodziło o 2025. Harris niedawno mówił, że im teraz zależy głównie na koncertowaniu, więc nie wiem, co z tym kolejnym albumem.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Piotr Lange » pt maja 03, 2024 10:45 pm

50-tka/25-lecie BNW/40-lecie LAD. Rime w zasadzie można byłoby podpiąć pod każdy z tych tematów.

50-tka - no tutaj bez większych zagwozdek, kotlety + jakieś rodzynki. Ale jeśli zakładamy jednoroczną trasę, to IMO ta opcja odpada. Oni by to chcieli pociągnąć ze 2 lata co najmniej, produkcja na te koncerty byłaby pewnie największą w ich historii.

25 lat BNW - myślę, że całkiem zasadny scenariusz. Płyta w zasadzie klasyczna, część utworów mają dobrze ograne (Blood Brothers, The Wicker Man), inne nie wymagają szczególnych przygotowań (The Mercenary, The Fallen Angel, Brave New World...) i są łatwe do zaprezentowania live. Do tego kotlety, coś z późniejszych płyt (Coming Home, Dance of Death, These Colours Don't Run) i mamy ładny zestaw na stadiony. Do tego nie musieliby iść w spektakularne show. Brzmi sensownie, jeśli idziemy w opcję, że 2026 to będzie już coś nowego.

40-lecie LAD - patrząc obiektywnie był to najbardziej ikoniczny okres w historii zespołu, taka trasa sprzedawałaby się bardzo dobrze, zwłaszcza że jest nowe pokolenie fanów, które nie widziało SBiT. Tutaj też bez większych zaskoczeń, może jakąś Akacjową czy Back in the Village by wyciągnęli (pewnie kosztem Ikara, granego niedawno, moooże Revelations, ale ono wraca często).

Innych opcji chyba nie widzę. Z drugiej strony nie wiem, czy w ogóle trzymać się tego 2026 jako jakiejkolwiek podpowiedzi, bo MaidenFan jakiś czas temu zauważył, że to chyba błędna data i chodziło o 2025. Harris niedawno mówił, że im teraz zależy głównie na koncertowaniu, więc nie wiem, co z tym kolejnym albumem.
Pełna zgoda jeśli chodzi o ostatni akapit, natomiast trasa związana z LAD byłaby niewątpliwym sukcesem, jednak istniałoby ryzyko stworzenia takiego re-makeu SBIT Tour, to nie koniecznie mi się widzi. Trasa na 50-lecie z duża oprawa również byłaby sukcesem.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Schizoid » pt maja 03, 2024 10:50 pm

Dlatego należałoby się trochę wysilić i sprawić, by trasa wspominkowa oparta o LAD była jednak inna niż Somewhere Back in Time. Przede wszystkim nie tykać SiT i Syna (że Fear by zostało, to niestety wiadomo), wyciągnąć Back in the Village, Akacje, Flash of the Blade, Murders in the Rue Morgue... No i jest repertuar, a jednocześnie mocny wabik na fanów. Scenografia z definicji musiałaby przypominać SBiT, ale na to nic się nie poradzi. Musieliby po prostu zrobić to wszystko większe i lepsze.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2391
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Sadek » pt maja 03, 2024 11:09 pm

25-lecie Brave New World przyjąłbym z otwartymi ramionami.

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 736
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Dzosef » sob maja 04, 2024 1:05 am

Cóż, Bruce najwyraźniej daje znać, iż marzy mu się solowa kariera z prawdziwego zdarzenia. Być może po tej trasie Maideni oficjalnie przeszliby na emeryturę.
Jemu się może marzyć, ale kasa to kasa. Nie zrezygnuje z Maiden, póki Steve będzie chciał ciągnąć wózek.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17095
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: pz » sob maja 04, 2024 8:32 am

25-lecie Brave New World przyjąłbym z otwartymi ramionami.
Jakby mieli grać Blood Brothers i Brave new World to podziękuję. Jakby mieli grać mniej oczywistego z tej płyty, to bardzo chętnie.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11928
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: gumbyy » sob maja 04, 2024 10:01 am

U mnie zero oczekiwań i potrzeb ;) Co zagrają to bierę bez marudzenia. Nawet jak będą same kotlety. Zobaczę pewno ze 2 razy na trasie i będę zadowolon.
www.MetalSide.pl

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4391
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: nugz » sob maja 04, 2024 10:23 am

Jak wyżej -byle odklepac jeden koncert, zanim Oni zejdą ze sceny, i tak do końca.
Co zagrają, w chuju mam to :)

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2264
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: sajki » sob maja 04, 2024 10:26 am

Jest jeszcze opcja trasy wspominkowej z lat 90, o której nikt nie wspomina choć szansa na to bardzo mała. Dla mnie to najlepsza opcja, a i ma sens- jedyna trasa wspominkowa, która im została do zrobienia, w dodatku mają ograne niektóre kawałki: Singn, Clansman, MotE, Futureal, LOTF. Dorzuciliby Be Quick, Bring, Afraid i jakiś rarytas pokroju Judas, Como Estais albo When Two Worlds Collide plus kotlety i byłoby super.

Awatar użytkownika
Max323
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 1444
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Max323 » sob maja 04, 2024 10:43 am

25-lecie Brave New World przyjąłbym z otwartymi ramionami.
Jakby mieli grać Blood Brothers i Brave new World to podziękuję. Jakby mieli grać mniej oczywistego z tej płyty, to bardzo chętnie.
Jeśli rocznicowa trasa BNW to Blood i Brave to pewniaki, podobnie jak Wicker Man. Identyczna sytuacja jak Heaven i Wasted w zeszłym roku.
A
B
C
D
E

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Piotr Lange » sob maja 04, 2024 10:53 am

Jest jeszcze opcja trasy wspominkowej z lat 90, o której nikt nie wspomina choć szansa na to bardzo mała. Dla mnie to najlepsza opcja, a i ma sens- jedyna trasa wspominkowa, która im została do zrobienia, w dodatku mają ograne niektóre kawałki: Singn, Clansman, MotE, Futureal, LOTF. Dorzuciliby Be Quick, Bring, Afraid i jakiś rarytas pokroju Judas, Como Estais albo When Two Worlds Collide plus kotlety i byłoby super.
Ja też bym chciał, super idea, tylko czy komercyjnie by to im wypaliło?

A myślicie, że IM mogliby grać np. kolejne 7 - 10 lat w innym składzie, zakładając ze Harris, Dickinson, Gers i Smith zostaną?

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9487
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Schizoid » sob maja 04, 2024 12:05 pm

Trasa oparta o 90s się nie wydarzy. Nie ma żadnego realnego powodu, by mieli coś takiego organizować. Gdzieś tam po drodze pewnie wróci jeszcze Man on the Edge i to tyle z odświeżania płyt z BB.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 736
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Dzosef » sob maja 04, 2024 12:24 pm

Mysle, że lata 90 były ujete w Legacy - Sign i Clansman. Pewnie tak jak mówi Schizoid, Man On The Edge, może kiedyś Futureal.

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 736
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Maiden on tour 2025 - spekulacje, marzenia, urojenia

Postautor: Dzosef » sob maja 04, 2024 12:25 pm

Jest jeszcze opcja trasy wspominkowej z lat 90, o której nikt nie wspomina choć szansa na to bardzo mała. Dla mnie to najlepsza opcja, a i ma sens- jedyna trasa wspominkowa, która im została do zrobienia, w dodatku mają ograne niektóre kawałki: Singn, Clansman, MotE, Futureal, LOTF. Dorzuciliby Be Quick, Bring, Afraid i jakiś rarytas pokroju Judas, Como Estais albo When Two Worlds Collide plus kotlety i byłoby super.
Ja też bym chciał, super idea, tylko czy komercyjnie by to im wypaliło?

A myślicie, że IM mogliby grać np. kolejne 7 - 10 lat w innym składzie, zakładając ze Harris, Dickinson, Gers i Smith zostaną?
Dopóki Dickinson i Harris są na pokładzie, dopóty ma to sens. Priest to już Halford + muzycy, a jednak tworzą dobrą muzykę i grają niezłe koncerty. Lepiej w takiej formie niż w żadnej.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości