Wnoszenie aparatu.

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

ankan
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 41
Rejestracja: wt gru 14, 2010 3:52 pm

Wnoszenie aparatu.

Postautor: ankan » wt cze 18, 2013 3:26 pm

Oświećcie mnie, bo nie byłam już ładnych parę lat na koncertach ;) Jak w tej chwili wygląda kwestia wnoszenia aparatu do hali? Chciałam zabrać ze sobą zwykły kompakt i cyknąć w Łodzi parę fotek. Ja to wygląda w dobie komórek, które mają w tej chwili sto razy lepsze aparaty niż ten mój, a nikt pewnie nie zabrania ich wnosić?

Awatar użytkownika
vanyorick
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 806
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 1:45 pm
Skąd: Poznań

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: vanyorick » wt cze 18, 2013 3:41 pm

W większości przypadków można wnosić aparaty bez wymiennej optyki.

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: Slaug » śr cze 19, 2013 12:02 am

Kwestia aparatów zawsze wygląda tak samo. Można, chyba że masz 2m lufe, albo przy wejściu sobie go chamsko na szyji powiesisz. ;-)

Awatar użytkownika
Nocny Jastrząb
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 341
Rejestracja: czw maja 26, 2005 12:11 am
Skąd: Wrocław

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: Nocny Jastrząb » śr cze 19, 2013 12:02 pm

Zwykłe cyfrówki można wnosić. Zabronione jest wnoszenie aparatów z wymiennymi obiektywami.

Awatar użytkownika
VeeKing
-#
-#
Posty: 1571
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 4:44 pm
Skąd: Łódź

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: VeeKing » śr cze 19, 2013 1:59 pm

Ja na sonisphere wniosłem sporą lustrzanke ;) oczywiscie panowie z ochrony 'nie zauwazyli' 'faceta z wielkim brzuchem nienaturalnym :p"

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5416
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: mic7 » śr cze 19, 2013 7:01 pm

a ja na Ironach w 2000r na Torwarze wniosłem dyktafon robiąc podwójne dno w plecaku ;-)

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: vyrus » śr cze 19, 2013 7:56 pm

Nikt się nie czepia, w razie co można w majty wsadzić :B Chociaż ja i tak już nie noszę aparatu bo i tak lepsze zdjęcia znajdę w necie ;-)
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

pawel5211
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 19, 2013 11:21 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: pawel5211 » śr cze 19, 2013 11:40 pm

Nie żebym się wymądrzał, ale zgodnie z punktem 3.2 regulaminu wnoszenie aparatów jest zabronione

http://www.news.musicmarketing.pl/Regulamin.pdf

Nie wiem czy jest sens brania małego aparatu z płyty chyba i tak wyjdą kiepskie zdjęcia. Chyba wolę sobie swobodnie poskakać nie martwiąc się że zgubię lub zgniotę sobie aparat.

Awatar użytkownika
VeeKing
-#
-#
Posty: 1571
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 4:44 pm
Skąd: Łódź

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: VeeKing » czw cze 20, 2013 12:18 am

nie chcesz to nie bierz...

Fakt w regulaminie jest taki zapis ale z doświadczenia wiem, że ich nie obchodzą aparaty :)

Awatar użytkownika
Papa
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 676
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 9:29 pm

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: Papa » czw cze 20, 2013 12:25 am

Fakt, sam raz wniosłem cyfrówkę. Zależy też na kogo trafisz. Gość jak zobaczył mój aparat, zbił się z tropu i zapytał niepewnie ''Czy jest to aparat z wymiennym obiektywem?''. :D

ed: ale nie polecam wnoszenia tych pierdół. Raz, że można upuścić na płycie i zostanie z tego miazga, dwa, zazwyczaj zdjęcia beznadziejnie wychodzą. Chyba że robisz je z sektoru. Dałem sobie spokój z ''strzelaniem fotek'' po drugim koncercie, szkoda zachodu. Lepiej poskakać i niczym się nie przejmować. ;-)

Awatar użytkownika
Nocny Jastrząb
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 341
Rejestracja: czw maja 26, 2005 12:11 am
Skąd: Wrocław

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: Nocny Jastrząb » czw cze 20, 2013 8:20 am

Tak jak mówicie. Wystarczy aparat w komórce :)

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: vyrus » czw cze 20, 2013 11:25 am

No chyba że ktoś ma parcie żeby strzelić sobie zdjęcie po koncercie na tle sceny, zdjęcia muzyków wyjdą kiepsko. Poza tym po cholere to komu? Takie zdjęcie ma jakąś większą wartość tylko dlatego że zrobiłem je "ja"?
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9867
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: krusejder » czw cze 20, 2013 11:51 am

Nie wiem czy jest sens brania małego aparatu z płyty chyba i tak wyjdą kiepskie zdjęcia. Chyba wolę sobie swobodnie poskakać nie martwiąc się że zgubię lub zgniotę sobie aparat.
ostatnio kupiłem mały aparat (Panas TZ40) i nie narzekam na fotki, jakie robi. A w dodatku można nim kręcić filmy HD z bardzo przyzwoitym dźwiękiem bez żadnego dudnienia.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

ankan
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 41
Rejestracja: wt gru 14, 2010 3:52 pm

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: ankan » pt cze 21, 2013 3:19 pm

Fajnie, że wywiązała się dyskusja ale ja wcale nie napisałam, że chcę robić zdjęcia w trakcie koncertu ;) Chcę wziąć aparat bo mam zamiar pochodzić trochę po mieście i pocykać, w środku w czasie koncertu raczej nie. Chodzi raczej o to, że nie bardzo będę go miała gdzie zostawić.

Miałam 8 lat temu przygodę z jednym nadgorliwym ochroniarzem, który wyłapał w tłumie moją siostrę z aparatem analogowym i ciągnął ją przez pół stadionu. A godzinę przed nami wszedł mój kumpel z lustrzanką na szyi... Może w czasach mega wypasionych komórek nie będę miała takiego problemu. A wiecie może kto obstawia ten koncert ? Z tego co pamiętam zawsze gdy na ochronie stała FOSA to zawsze były jakieś problemy...

Awatar użytkownika
mawpa
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 20, 2003 2:28 pm
Skąd: Wrocław

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: mawpa » pt cze 21, 2013 3:28 pm

Z tego co pamiętam zawsze gdy na ochronie stała FOSA to zawsze były jakieś problemy...
Ahoj, też się zastanawiam jak rozwiązać sprawę z zabraniem lustrzanki z wymiennym obiektywem na koncert do Pragi, w każdym razie, jeśli chodzi o FOSĘ to nie zapomnę koncertu z Katowic, już nie pamiętam roku, to był festiwal grało sporo zespołów. (w zasadzie to Chorzów, nie Katowice). W każdym razie po godzinie czy półtorej kombinowania jak wnieść, przerzucić, podać komuś z akredytacją kamerę i kilka innych sposób, w międzyczasie dostarczałem wodę z pobliskiego hipermarketu, ponieważ ceny na terenie obiektu były drakońskie... Ale wracając do tematu; podszedłem w końcu otwarcie do ochroniarza, wyciągnąłem kamerę, pokazałem, że mam i spytałem co teraz? Pan ochroniarz powiedział, że należy wejść dalej, na teren i oddać do przechowali. Co oczywiście uczyniłem... Wszedłem do środka, stanąłem w niedługiej kolejce do budki, gdzie ludzie zostawiali rzeczy... I wtedy się trochę zdziwiłem - wkoło nie było żadnego ochroniarza ani innego pracownika. Stałem trochę jak głupi, przez chwilę się porozglądałem, w końcu położyłem plecak na ziemi by po chwili schować tam kamerę... W tył zwrot i udałem się na płytę - problem rozwiązał się sam, a w pewnego rodzaju szoku jestem do teraz. :D

Przyznam szczerze, że jeszcze niespecjalnie szukałem, ale ktoś ma dostęp do regulaminu koncertu w Pradze? Byle nie po czesku, bo nic nie rozumiem w tym języku. :)

Awatar użytkownika
Depeshka
-#Invader
-#Invader
Posty: 184
Rejestracja: sob gru 15, 2012 10:30 pm
Skąd: Łódź

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: Depeshka » pt cze 21, 2013 6:31 pm

Planuję wziąć do Atlas Areny małą kamerkę JVC everio ;-)


Z (PRAWIE) OSTATNIEJ CHWILI:
Na wtorkowy koncert TOTO przemyciłam kamerę i aparat. Nie było żadnych problemów :mryellow:

Awatar użytkownika
Danny
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 01, 2012 2:13 pm

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: Danny » wt lip 02, 2013 4:48 pm

Tak się podepnę pod temat - z plecakami nie ma problemu? Jakaś rewizja jest?

Awatar użytkownika
Qnik666
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 23, 2013 5:27 pm

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: Qnik666 » wt lip 02, 2013 4:52 pm

A z browarkiami ? ;d :dance:

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Wnoszenie aparatu.

Postautor: vyrus » wt lip 02, 2013 5:28 pm

Plecaki można wnosić, rewizja będzie na 99%
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość