Led Zeppelin

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Daniel Wu.
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 21, 2014 6:11 pm
Skąd: Sopot

Re: Led Zeppelin

Postautor: Daniel Wu. » pn mar 03, 2014 6:34 pm

HTWWW jest genialny... uwielbiam brzmienie Black Doga z tej płyty... o niebo lepsze niż słynna wersja studyjna :mryellow:

Awatar użytkownika
Rattlehead
-#Invader
-#Invader
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:14 am
Skąd: Wrocław

Re: Led Zeppelin

Postautor: Rattlehead » pn mar 03, 2014 6:45 pm

Bo HTWWW rozpieprza w pył wersje studyjne :) Heartbreaker z dwójki to pitu pitu przy mocarnie brzmiącej wersji z Westu.

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Led Zeppelin

Postautor: Odyseusz » pn mar 03, 2014 11:49 pm

Podobnie jak Metallica jakoś nigdy nie kręcił mnie ten zespół, jest sporo dobrych utworów, ogólnie szanuje, ale praktycznie nie słucham. Deep Purple wg.mnie to o wiele ważniejszy i lepszy zespół!

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Led Zeppelin

Postautor: WICKER MAN » śr sie 05, 2015 2:46 pm

Mega kapela, nie mogę odżałować, że Plant nie zgodził się na tych kilkanaście pożegnalnych koncertów w Londynie, Berlinie i Nowym Jorku... To chyba jeden z nielicznych zespołów, za których koncert dałbym czterocyfrową sumkę...

Ale za to takie cudo zdobi teraz moją ścianę - kultowa "dwójka" podpisana przez połowę oryginalnego składu... 8)
Załączniki
Led Zeppelin II - signed LP.JPG

Deleted User 1499

Re: Led Zeppelin

Postautor: Deleted User 1499 » sob sie 08, 2015 9:07 pm

Wow gratuluje i zazdroszczę :D
Mnie ostatnio natchnęło na starocia i regularnie jadą u mnie stare Floydy i Zeppeliny I-IV. Kapela nawet dziś potrafi mieć kopa , rewelka.

Deleted User 2259

Re: Led Zeppelin

Postautor: Deleted User 2259 » sob sie 08, 2015 9:45 pm

Wicker czyje to są grafy JP i RP ? :P

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7301
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Led Zeppelin

Postautor: widman » pn sie 10, 2015 12:20 am

Dla mnie dziś, po wielu latach słuchania tego, kiedyś więcej, teraz mniej - najlepszą płytą jest "Houses of The Holy". Potem bardzo niedoceniane "Presence" a na najniższym stopniu pudła "III".
Kiedyś królowała II i IV, do I zawsze miałem jakieś mieszane uczucia, może za dużo było w tym bluesa, a z bluesem to mi nigdy tak na 100% po drodze. Chociaż niedawno słuchałem wszystkich płyt po kolei i właśnie bardzo pozytywnie odświeżyłem sobie debiutancki album.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Led Zeppelin

Postautor: WICKER MAN » wt sie 11, 2015 1:59 pm

Wicker czyje to są grafy JP i RP ? :P
Si. Zdobyte osobiście podczas ostatnich wizyt tych Panów w PL. Prawdopodobieństwo zdobycia autografu Jimmy'ego Page'a jest obecnie w przybliżeniu równe 0% - gość nawet na oficjalnych podpisywaniach swojej fotograficznej autobiografii... stempluje książki. :lol:

http://www.blabbermouth.net/news/video- ... n-toronto/

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7301
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Led Zeppelin

Postautor: widman » czw sie 13, 2015 12:09 pm

Ja miałem w rękach pierwsze trzy LP z podpisami całej czwórki, pierwsze, angielskie wydania. Ciary.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Led Zeppelin

Postautor: WICKER MAN » ndz sie 16, 2015 5:37 pm

Ja miałem w rękach pierwsze trzy LP z podpisami całej czwórki, pierwsze, angielskie wydania. Ciary.
Rzeczywiście, coś takiego ciężko przebić... ;) Z ciekawości - czyjaś prywatna kolekcja czy jakiś Hard Rock Cafe/muzeum?

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7301
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Led Zeppelin

Postautor: widman » pn sie 17, 2015 12:35 pm

Ja miałem w rękach pierwsze trzy LP z podpisami całej czwórki, pierwsze, angielskie wydania. Ciary.
Rzeczywiście, coś takiego ciężko przebić... ;) Z ciekawości - czyjaś prywatna kolekcja czy jakiś Hard Rock Cafe/muzeum?
Prywatna.

Bron-Y-Aur Stomp
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 73
Rejestracja: wt kwie 26, 2016 12:38 am

Re: Led Zeppelin

Postautor: Bron-Y-Aur Stomp » wt kwie 26, 2016 1:21 am

Led Zeppelin to największy zespół wszechświata. W kategorii heavy rocka przepaść między nimi a resztą jest tak wielka, że wydaje się być aksjomatem. W szranki z Zepami mogą stawać jedynie Pink Floyd, King Crimson, może Genesis z Peterem Gabrielem. Muzyka Black Sabbath zawsze była zbyt wulgarna, a Deep Purple odhumanizowana. Led Zeppelin zawierali w swoich utworach całą paletę emocji i dysponowali największymi muzykami swoich czasów. Umówmy się, Plant, Page, Jones i Bonham byli absolutnymi mistrzami.

Największa płyta? Wacham się między "I" a "IV". Dwie zupełnie różne twarze zespołu, surowy blues kontra coraz silniejszy hippisowski romantyzm, który wprowadzał Plant. "II", "III" czy Houses of the Holy to również wspaniałe albumy, czego chyba nikt nie kwestionuje.

Największe utwory? Kandydatów jest więcej niż tuzin ale wyróżnię 5 takich najbardziej genialnych.

-Babe I'm Gonna Leave You
-Since i've Been Loving You
-Stairway to Heaven
-When the Levee Breaks
-No Quarter

Kusy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 691
Rejestracja: sob gru 12, 2015 11:06 am

Re: Led Zeppelin

Postautor: Kusy » czw maja 04, 2017 7:40 pm

Wszystkei znaki wskazuję, że będzie reunion Led Zepp na Desert Trip w USA.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9516
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Led Zeppelin

Postautor: Schizoid » czw maja 04, 2017 8:30 pm

Czytam ten roczny już post Bron-Y-Aur Stomp i nie mogę wyjść z podziwu takiego klasyfikowania tych kapel.
>Genesis z Gabrielem
>odhumanizowane Deep Purple
>może Pink Floyd

Pink Floyd to jest sprawa bezdyskusyjna, zespół nawet większy od Zeppów. Nie wiem, co w tym kontekście znaczy odhumanizowane, ale wydaje mi się, że to całkiem równy LZ band.
Genesis chyba nigdy nie było tak popularne, co Ołowiani czy Floydzi, zdaje mi się, że tu chyba chodzi o zamiłowania autora.
A Stonesi? AC/DC? To nie są wielkie kapele? To są ogromne marki. Trudno o tym w ogóle dyskutować.


A jakby teraz w trasę ruszyli, gdyby doszło do tego reunionu...Narodowy u nas wyprzedałby się szybciej, niż Metallica w Tauronie.
Ostatnio zmieniony pt maja 05, 2017 10:43 am przez Schizoid, łącznie zmieniany 1 raz.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Led Zeppelin

Postautor: RALF » czw maja 04, 2017 8:46 pm

Wiecie co, czytam te rozważania i odnoszę wrażenie, iż słuchacze niektórych zespołów postrzegają swoich idoli niczym drogie samochody w salonach sprzedaży - "marki", "produkty", "korporacje"... czyli jednocześnie ich twórczość musi być (chcąc czy nie) podporządkowana stricte skomercjalizowanym wymogom rynku muzycznego. Jakże to śmieszne jest, kiedy na dodatek członkowie niektórych z tych "marek" mówią, iż z komercją nie mają nic wspólnego... A gdzie w tym wszystkim miejsce na czerpanie radości i delektowanie się muzyką?
Weźmy prog - gdzie popularność Pink Floyd a gdzie King Crimson. A teraz niech mi ktoś powie, ze Crimson to nie jest wielka muzyka, sztuka dla koneserów, nie jedynie słuchaczy - to nie wystarczy, aby być "wielka marką". Gdzieś w tym wszystkim ginie radość z samego obcowania z muzyką. SZKODA

Kusy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 691
Rejestracja: sob gru 12, 2015 11:06 am

Re: Led Zeppelin

Postautor: Kusy » czw maja 04, 2017 9:58 pm

Całą trasa chyba nierealna, ale jakby zagrali kilka koncertów na świecie... to biletów nie ma w 2 sekundy.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Led Zeppelin

Postautor: RALF » czw maja 04, 2017 10:24 pm

Poczekajmy, nie ma się (jeszcze) czym nakręcać. Jednak max 2 - 3 koncerty.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7301
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Led Zeppelin

Postautor: widman » pt maja 05, 2017 10:23 am

Czytam ten post roczny już post Bron-Y-Aur Stomp i nie mogę wyjść z podziwu
No dobre teksty, jak to, że to największy zespół heavy rocka.
Najbardziej mainstreamowy raczej, dobry "produkt" bo było kilka działających, kilka!?, masę dobrych kapel i dziś mało kto pamięta...

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5414
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Led Zeppelin

Postautor: mic7 » pt maja 05, 2017 11:20 am

Wszystkei znaki wskazuję, że będzie reunion Led Zepp na Desert Trip w USA.

A więc nawet i Plant potrafi zmienić zdanie choć ja w to na razie nie wierzę ....ale wszystko się może zdarzyć ... $$$!

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Led Zeppelin

Postautor: RALF » pt maja 05, 2017 11:29 am

Organizator twierdzi enigmatycznie, iż "bardzo by tego chciał". Nic nie jest oficjalnie zatwierdzone.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości