Shadows Of The Valley - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
2
5%
9
6
14%
8
9
20%
7
11
25%
6
11
25%
5
3
7%
4
1
2%
3
1
2%
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 44

Deleted User 804

Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: Deleted User 804 » czw sie 13, 2015 10:59 pm

Temat do dyskusji o nowym utworze Iron Maiden.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: Dejavu » pt sie 28, 2015 7:32 pm

Gitara w intrze trochę przypomina mi Paschendale. Dobry refren, kilka dobrych gitarowych melodii, bardzo mi się podoba drugie solo, chociaż trochę gubi się w tym podkładzie. Pierwsze solo to na 99.9% Janick, z delikatnie nietypowym dla siebie brzmieniem.
Ostatnio zmieniony pt sie 28, 2015 7:36 pm przez Dejavu, łącznie zmieniany 1 raz.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: PanPrezes » pt sie 28, 2015 7:33 pm

Standardowe tremolo po strunie E. Jak w Wasted Years, albo Wicker Manie przed solo.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: dostoevsky » pt sie 28, 2015 8:38 pm

Słuchając pierwszych minut tego kawałka myślałem sobie, że to będzie jeden ze słabszych utworów na płycie (i może tak w ostatecznym rozrachunku będzie), ale na plus należy wyróżnić grę 'the three amigos', to spokojniesze przejście pod solówkę w drugiej połowie no i to "ooooo". :) Kolejny maidenowy wypełniacz, może trochę za długi jak na wypełniacz, ale jest dobrze.

cloud
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 391
Rejestracja: wt maja 31, 2005 11:33 pm
Skąd: Świnoujście

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: cloud » pt sie 28, 2015 9:07 pm

Według mnie obok Death or Glory drugi najsłabszy utwór na płycie. Niby fajny, ale Wasted Years i kilka innych piosenek przy okazji pozostałych riffów od razu się kojarzy. To tak, jakby zebrali riffy tu i ówdzie i zrobili z nich nowy utwór, chociaż ciągle staram się sobie przypomnieć, skąd pochodzi ten najbardziej charakterystyczny z nich... "Woooh Oooh" faktycznie super, ale ciągle to tego utworu nie wyciąga na poziom pozostałych :)
UP THE IRONS !!!

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: matik » pt sie 28, 2015 11:59 pm

Zaskakuje wokal Bruce'a , tak czysty i dobry . Dobry numer , praca gitarzystów bardzo ciekawa w środkowej części .. lubię ten numer od pierwszego przesłuchania . Moim zdaniem żaden wypełniacz , ma swój klimat ten kawałek. " Ooohooo.." jak najbardziej na miejscu . Lubię ten numer i już .
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Ace
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 117
Rejestracja: śr lip 02, 2014 10:23 am

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: Ace » sob sie 29, 2015 12:12 am

i jest Sea of Madness (0:50)

Yeah!
The lover of life's not a sinner.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: hipcio_stg » sob sie 29, 2015 1:42 pm

Najsłabszy utwór na płycie (która jest bardzo dobra). Jedzie razem na wozie z Tears of a clown... Myślałem na poczatku, ze kolejny raz nagrali WY.

Awatar użytkownika
ironlemon
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 337
Rejestracja: czw lut 28, 2008 11:51 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: ironlemon » sob sie 29, 2015 1:57 pm

Kawałek całkiem przyjemnie buja, ale jest faktycznie najmniej oryginalny i świeży z całości. Brzmi trochę tak, jakby Rod powiedział im: "Chłopaki, potrzebuję kilkuminutowej reklamówki waszej twórczości post-reunion. Nagralibyście kawałek, gdzie posklejacie kilka motywów z czterech poprzednich płyt?". Bo ja tu slyszę "The Fallen Angel", "Out of the Silent Planet" (w intrze bardziej słyszę OotSP niż WY), "Legacy", szybsze części "Talismana"...

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: Journeyman666 » sob sie 29, 2015 2:35 pm

Intro wywołało u mnie niepokój, że będzie autoplagiat. Na szczęście później już całkiem nieźle. Fantastyczny refren aczkolwiek utwór jak na tak dobrą płytę jest średni.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: Geri666 » sob sie 29, 2015 2:37 pm

Jak to będą grali na koncertach to janusze koncertów będą się cieszyli na początku intro, myśląc, że oto zaczyna się Wasted Years :D

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2573
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: DeJMIeN Wielki » sob sie 29, 2015 3:38 pm

Wasted Years! :D Klimatem chyba jak dotąd najbardziej zbliżony do poprzedniej płyty. Po początku spodziewałem się raczej typowo maidenowego wypełniacza, ale jednak mimo wszystko numer ma w sobie „to coś”, no i w końcówce znów można sobie „ooooo” pośpiewać :lol:
8/10

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: matik » ndz sie 30, 2015 12:49 pm

Najlepsze " oooo " od bardzo , bardzo dawna . Linia melodyczna tego kawałka jest genialna .
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: dostoevsky » ndz sie 30, 2015 2:11 pm

Najlepsze " oooo " od bardzo , bardzo dawna . Linia melodyczna tego kawałka jest genialna .
A to zdecydowanie.

Sam kawałek może odstaje od reszty, ale dzięki wspomnianym melodiom trzyma dobry poziom. Mógłby znaleźć się na DOD.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: Geri666 » pn sie 31, 2015 1:04 am

Ależ mi się ten utwór wkręcił, a już zwłaszcza końcówka. Może to dziwna opinia, ale ja tu słyszę naleciałości z Virtual XI. :) Duży plus, bo lubię klimat tamtej płyty.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7538
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: Saimon1995 » pn sie 31, 2015 8:44 pm

Jak na razie mam z nim najwięcej problemów. Bo niby, gdy się rozkręci jest fajny i się wkręca, to "ooooo" też niczego sobie, ale ta zżynka z Wasted Years na początku psuje mi odbiór reszty utworu. Może później się do niego przekonam. Więc - jak na razie - obok Speed of Light najsłabszy dla mnie utwór.

Awatar użytkownika
Rafaello
-#Invader
-#Invader
Posty: 221
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:28 pm
Skąd: Opole

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: Rafaello » pn sie 31, 2015 9:01 pm

Jeden z trzech, które od razu mi przypasowały na płycie. Na razie mi się podoba!

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: RidingOntheWind » wt wrz 01, 2015 11:10 am

Ciekawa kompozycja, ale znów tradycyjnie na drugi CD bardzo skomplikowana struktura mimo pozornej przebojowości i Maidenowskiego "oooo". Połamany rytm i dużo zmian tempa czyni ten utwór takim podczas słuchania którego będziemy coś zawsze odkrywać. Solówki niestety troszkę rozczarowują, natomiast Bruce już nie. Jego głos na tym albumie wyraźnie przyćmiewa Trzech Amigos.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2288
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: sajki » wt wrz 01, 2015 11:12 am

Jeden z lepszych numerów, typowo metalowy- takiego Maiden właśnie brakuje dzisiaj. Janick znów pokazał klasę, Refren super, choć Bruce trochę wyje (podobnie jak w SoL).

MaidenZary
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 78
Rejestracja: czw lip 30, 2015 3:05 pm

Re: Shadows Of The Valley - opinie

Postautor: MaidenZary » wt wrz 01, 2015 11:18 am

Nie wytrzymałem i przesłuchałem jednego utworu z nowej płyty z internetu. Właśnie tego, na YT. I nabrałem podejrzeń, zgodnie z tracklistą utwór ma trwać 7,32 a na YT jest 8.10 i ni jak jeestem w stanie stwierdzić czemu. Choć właśnie nadprogramowy czas pokrywałby się z waistedyearsowym+isleofavalonowym intro...


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości