The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy album Iron Maiden

10
35
27%
9
37
29%
8
23
18%
7
15
12%
6
5
4%
5
8
6%
4
1
1%
3
4
3%
2
1
1%
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 129

Deleted User 2259

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 2259 » ndz sie 30, 2015 1:04 pm

ze 3 wersje TBOS :-)
Dałbyś radę wypisać dostępne wszystkie wersje w PL ?

Deleted User 4783

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 4783 » ndz sie 30, 2015 1:06 pm

Zwykłe wydanie na 2 płytach CD, De Luxe Edition w książce i wersja na winylu.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14822
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: LukaSieka » ndz sie 30, 2015 1:08 pm

U mnie (przy pierwszym podejściu do płyty) w głośnikach końcówka "Shadows Of The Valley" z "Ooooooo Ooooo". I choć to jak na razie dobrze wypadający utwór, to sorry, ale ja już na dzisiaj chyba podziękuje. Wyłączam to, bo nie mam już siły tego słuchać :( . Konkretnych osądów nie chce wydawać, ale jak na razie to w ogóle do mnie nie trafia. Są lepsze momenty, ale to jak na pierwszy raz o wieeele za mało.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: PanPrezes » ndz sie 30, 2015 1:08 pm

Swoją drogą naszła mnie pewna refleksja. Gdyby zebrać ze sobą te 4 najdłuższe i przy tym najlepsze utwory to dałyby one album trwający 50 minut, czyli więcej niż większość płyt z lat 80'. I byłaby to chyba najlepsza i najrówniejsza rzecz jaką nagrali. Jak dla mnie te krótsze numery (poza WTRRD) to tylko takie przyjemne czasoumilacze w oczekiwaniu na kolejnego kloca :wink:

Deleted User 2259

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 2259 » ndz sie 30, 2015 1:12 pm

Zwykłe wydanie na 2 płytach CD, De Luxe Edition w książce
Co ma być w tej książce ? widziałem gdzieś jakieś zdjęcia w tym dziale, ale Wicker pisał o Amerykańskim wydaniu więc już się pogubiłem w tym :twisted:, te zwykłe cd to jewel-case ? jeszcze Ralf gdzieś pisał o jakiejś wersji z breloczkiem czy czymś takim :P

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: matik » ndz sie 30, 2015 1:16 pm

Mam 5 przesłuchań za sobą . Nie umiem się nie zachwycać tym dziełem. Tyle się w nim dzieje , jest tyle zmian klimatu , nastrojów , to jest bardzo emocjonalny album co uwielbiam i taki ...dojrzały można by rzec ( ja już też nie młodziak , więc może tak czuje też ) :wink: . Nie ma tam rypanki bez sensu , grania dla grania , tekstów bez znaczenia . Każdy kawałek dociera do mnie w inny sposób , powodując , że nie mam ochoty zdjąć słuchawek z uszu w żadnym momencie . Poprzez ciężkie , mocne rzeczy jak kawałek tytyłowy czy opener , poprzez niemalże rockowe liryczne tematy jak Tears of The Clown aż po kapitalny Empire.. . Pod względem produkcji miodzio , muzycy w życiowej formie jako cały band . Ponadto taka tajemnicza otoczka wokół tematu Majów powoduje , że mam dodatkowe ciary . Naprawdę , nie mogłem się spodziewać więcej . Album spełnia moje oczekiwania w 100 % i dzięki Bogu , że jest tak długi . Wielki szacunek dla tego , co zrobili. Wielki zespół . Moja subiektywna ocena zaznaczam . Up The Irons ! :dance:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Budziol » ndz sie 30, 2015 1:18 pm

To deluxe edition to wlasnie w ksiazce, to samo u nas i w USA tylko inny wydawca. Gdzies tam do tego wydania dolaczaja breloczek, ale to nadal to samo wydanie :-)
Zwykle cd to jewel case. I potrojny PICTURE VINYL

Deleted User 2259

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 2259 » ndz sie 30, 2015 1:20 pm

Dzięki :) teraz już wszystko wiem, myślałem że w tym deluxe edition poza innym opakowaniem jest/będzie jakaś grubsza książeczka lub coś w tym stylu lub będzie właśnie jakiś dodatek.
Ostatnio zmieniony ndz sie 30, 2015 1:21 pm przez Deleted User 2259, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Geri666 » ndz sie 30, 2015 1:21 pm

Mam 5 przesłuchań za sobą . Nie umiem się nie zachwycać tym dziełem. Tyle się w nim dzieje , jest tyle zmian klimatu , nastrojów , to jest bardzo emocjonalny album co uwielbiam i taki ...dojrzały można by rzec ( ja już też nie młodziak , więc może tak czuje też ) :wink: . Nie ma tam rypanki bez sensu , grania dla grania , tekstów bez znaczenia . Każdy kawałek dociera do mnie w inny sposób , powodując , że nie mam ochoty zdjąć słuchawek z uszu w żadnym momencie . Poprzez ciężkie , mocne rzeczy jak kawałek tytyłowy czy opener , poprzez niemalże rockowe liryczne tematy jak Tears of The Clown aż po kapitalny Empire.. . Pod względem produkcji miodzio , muzycy w życiowej formie jako cały band . Ponadto taka tajemnicza otoczka wokół tematu Majów powoduje , że mam dodatkowe ciary . Naprawdę , nie mogłem się spodziewać więcej . Album spełnia moje oczekiwania w 100 % i dzięki Bogu , że jest tak długi . Wielki szacunek dla tego , co zrobili. Wielki zespół . Moja subiektywna ocena zaznaczam . Up The Irons ! :dance:
+1 :)

goła_prawda
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 1:08 am

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: goła_prawda » ndz sie 30, 2015 1:24 pm

Empire Of The Clouds nie jest o żadnym samolocie - tylko o sterowcu R101. Rozbił się podobnie jak Hindenburg - tyle, że Wielka Brytania przyciszyła sprawę, bo rozwalił się we Francji. Ocalało chyba 8 osób z 56.

Dziwię się wpisom zachwycającym się Red And Black. Przecież ten kawałek to dramat.
I tak jest w istocie jak ktoś tu skrobnął - z każdym odsłuchem płyta traci...nawet z No Prayer For The Dying i AMOLAD tak nie miałem.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: dostoevsky » ndz sie 30, 2015 1:40 pm

z każdym odsłuchem płyta traci...
Miałeś przecież katować DOD.
Tez tak mam, ze inaczej wchodza te kolosy na spokojnie, na sluchawkach, inaczej jak na przyklad jedzie sie autem
TRatB świetnie się słucha w aucie właście, czy w ogóle w ruchu. :)

Deleted User 2259

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 2259 » ndz sie 30, 2015 1:50 pm

Wiadome, że słuchanie przy różnych czynnościach :lol: czy pogodzie (ciekawy jaki klimat będzie w zimie, albo przy opadających liściach) może mieć wpływ na ocenę :)

etoo
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 134
Rejestracja: czw lut 24, 2011 10:28 am

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: etoo » ndz sie 30, 2015 3:38 pm

wiecie co piszecie to samo co pisaliście wszyscy przed TFF. Wyszedł el dorado i wszyscy zaje*iste troche niedociągnięć ale jest bardzo dobrze, na pewno album bedzie super. To samo z speed of light. Najpierw zachwyt a teraz najgorszy na płycie, a reszta utworów genialna. To samo było o TFF. Ja czekam na premierę i niczego nie słucham. Osłuchamy sie z albumem z miesiąc, opadną emocje i dam sobie rękę uciąć że beda inne opinie.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: dostoevsky » ndz sie 30, 2015 3:40 pm

wiecie co piszecie to samo co pisaliście wszyscy przed TFF. Wyszedł el dorado i wszyscy zaje*iste troche niedociągnięć ale jest bardzo dobrze, na pewno album bedzie super. To samo z speed of light. Najpierw zachwyt a teraz najgorszy na płycie, a reszta utworów genialna. To samo było o TFF. Ja czekam na premierę i niczego nie słucham. Osłuchamy sie z albumem z miesiąc, opadną emocje i dam sobie rękę uciąć że beda inne opinie.
Przecież nie słyszałeś jeszcze płyty, więc skąd możesz wiedzieć? Po za tym szkoda ręki.

Awatar użytkownika
mistrzu
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: śr sie 25, 2010 5:15 pm
Skąd: Jastrzębie Zdrój

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: mistrzu » ndz sie 30, 2015 3:57 pm

U mnie album zyskuje z każdym przesłuchaniem...ale mnie wkur**a ta produkcja, dlaczego Bruce brzmi tak cicho? Czasem w ogóle go nie rozumieć...i nie mówicie, że to wina mp3 w takie bajki o smokach to już nie wierzę :) To chyba największy minus tego albumu...czasem niektóre sola też jakoś tak przytłumione...

Awatar użytkownika
wojczi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 544
Rejestracja: pt cze 12, 2015 12:24 am

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: wojczi » ndz sie 30, 2015 4:27 pm

U mnie album zyskuje z każdym przesłuchaniem...ale mnie wkur**a ta produkcja, dlaczego Bruce brzmi tak cicho? Czasem w ogóle go nie rozumieć...i nie mówicie, że to wina mp3 w takie bajki o smokach to już nie wierzę :) To chyba największy minus tego albumu...czasem niektóre sola też jakoś tak przytłumione...
Mam podobnie, na kolumnach strasznie "płaskie" brzmienie, czekam na album, myślę, że będzie większa petarda.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: dostoevsky » ndz sie 30, 2015 4:29 pm

Liki komplementował wcześniej Maiden za tę płytę, to ja dodam od siebie, że nie sposób się od tego albumu oderwać. :)
U mnie album zyskuje z każdym przesłuchaniem...ale mnie wkur**a ta produkcja, dlaczego Bruce brzmi tak cicho? Czasem w ogóle go nie rozumieć...i nie mówicie, że to wina mp3 w takie bajki o smokach to już nie wierzę :) To chyba największy minus tego albumu...czasem niektóre sola też jakoś tak przytłumione...
Ja nie narzekam - a na przesyłkę czekam, aby dostać tę muzykę w lepszej jakości. :) Może nawet skuszę się na wersję iTunes master, aby mieć lepszej jakości mp3 do iPoda.

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1035
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: tu nie ma burz

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Clanowy » ndz sie 30, 2015 5:20 pm

wiecie co piszecie to samo co pisaliście wszyscy przed TFF. Wyszedł el dorado i wszyscy zaje*iste troche niedociągnięć ale jest bardzo dobrze, na pewno album bedzie super. To samo z speed of light. Najpierw zachwyt a teraz najgorszy na płycie, a reszta utworów genialna. To samo było o TFF. Ja czekam na premierę i niczego nie słucham. Osłuchamy sie z albumem z miesiąc, opadną emocje i dam sobie rękę uciąć że beda inne opinie.
Pewnie będą inne. Wszystkie krytyczne zmienią się w wychwalające :D

Tak na serio to oczywiście wszyscy tu jesteśmy podekscytowani po długim oczekiwaniu na nowy materiał więc każdy kto naprawdę czekał z niecierpliwością trochę sobie dosładza. Sam się zachwycałem TFF a po paru miesiącach odstawiłem na półkę i więcej nie słucham.

PS: Właśnie do mnie dotarło, że dużą różnicę robi sprzęt, na którym słuchamy. Jak ktoś psioczy na produkcję itd to po sobie wiem teraz że jak wsadziłem zwykłe Panasonici do kompa to jest kolosalna różnica w porównaniu do słuchawek, których używałem do odsłuchu wcześniej (Yamaha Pro 300).
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

goła_prawda
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 1:08 am

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: goła_prawda » ndz sie 30, 2015 6:13 pm

Kolejny odsłuch tzn . drugi i na długi czas ostatni. Może będę powracać do poszczególnych numerów.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość