METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: wojakwojak » czw lis 17, 2016 11:24 am

Tak, ale.....co będzie jak najwięcej zapłacą Ci, którzy mają bogatych tatusiów, a nie ktoś kto ma coś do powiedzenia (zagrania). Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość publiki olewa supporty...ale chyba jednak lepiej jak gra ktoś średni, ew. raz na kilka lat ktoś niezły...niż zawsze ktoś najbogatszy:)

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3776
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: Shedao Shai » czw lis 17, 2016 11:35 am

No i spoko. Dlaczego od razu zakładasz, że ci bogatsi = gorsi, że zabiorą miejsca jakimś utalentowanym zespołom które mogłyby wystąpić i zawojować festiwal, ale nie wystąpią bo ich nie stać? :) Jeśli rzeczywiście zespół byłby interesujący, to by go zaprosili na normalnych prawach (jak np. Obscure Sphinx - nie sądzę żeby oni płacili za występ :D ). A że przewidzieli jakiś (jakieś?) slot/y dla zespołów, które chcą się wkupić - ich prawo, ja to rozumiem i popieram. Jeśli dzięki temu będzie dodatkowa kasa na inne zespoły, to niechby sobie to miejsce wykupił i Wójek Józek ze swoim tamburynkiem. Jak sam napisałeś: większość publiki nie pójdzie i tak, mi np. to wszystko jedno jaka drobnica będzie grać.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: Bon Dzosef » czw lis 17, 2016 11:55 am

Tak, ale.....co będzie jak najwięcej zapłacą Ci, którzy mają bogatych tatusiów, a nie ktoś kto ma coś do powiedzenia (zagrania). Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że większość publiki olewa supporty...ale chyba jednak lepiej jak gra ktoś średni, ew. raz na kilka lat ktoś niezły...niż zawsze ktoś najbogatszy:)
Dla mnie może być nawet Maryla, jak z jej siana zagra Running Wild ;) .
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: wojakwojak » czw lis 17, 2016 2:04 pm

No i git...tylko się potem nie dziwcie np. za 5 lat, ze nie ma w ogóle fajnych zespołów...bo wszyscy starzy już umarli...a nowych nie stać na płacenie za to że pracują (?!)...bo to jest czyjaś ciężka praca (często długoletnia) i kupa wcześniej zainwestowanych pieniędzy (bo na sprzęcie za 2 tysiące to sobie można punka w garażu poklepać, a nie grac muzykę na profesjonalnym poziomie)...to nie jest odpitolenie 25 minut chałtury...coś jakby w ogłoszeniu o pracę było napisane...przyjmę do pracy na pełen etat, z wyższym wykształceniem, 5 lat doświadczenia...czekam na propozycje finansowe...jeśli jesteś skłonny do pracy w nadgodzinach i w weekendy...możemy zaproponować rabat...za swoją pracę zapłacisz jedynie 75% standardowej stawki. Uwaga: promocja obowiązuje tylko do końca listopada.
I dla wyjaśnienia: organizator organizuje dla pieniędzy, więc z jego punktu widzenia to świetne posunięcie, ale z punktu widzenia "długiego okresu" to jest strzał we własną dupę każdego kto przychodzi na koncerty (no chyba, że się na kogoś głosuje, bo "rozdaje" po "pińcet" - do takich osób nie mam pytań:))

A jeśli ktoś chce wysunąć argument typu...za jakąś podrzędną kapelę nie będę płacił...to bardzo dobrze...mnie nie interesuje żaden z zespołów na MM2017..więc się nie wybieram...co nie przesłania mi meritum, czyli okradania ludzi z "owoców" ich pracy. Chyba lepiej dla wszystkich (prawie:)) by było nie organizować tej drugiej sceny - ludzie by się nie wkurzali, że grają jakieś "podrzędne" zespoły (bo przecież i tak każdy ma to gdzieś:)), a te zespoły nie płaciłyby za to, że pracują!!!

Pozdrawiam i nie kontynuujmy tego wątku:)

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3776
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: Shedao Shai » czw lis 17, 2016 2:46 pm

Jestem całkowicie spokojny o kondycję muzyki za 5 lat. I za więcej też. A jeśli rzekomo Metalmind zaoferował taka licytację, to podejrzewam że znajdą się chętni, zatem stwierdzenie że nowych nie stać na płacenie za to że pracują jest nieprawdziwe. Stać i chętnie zapłacą - zobaczysz.
Chyba lepiej dla wszystkich (prawie:)) by było nie organizować tej drugiej sceny - ludzie by się nie wkurzali, że grają jakieś "podrzędne" zespoły (bo przecież i tak każdy ma to gdzieś:)), a te zespoły nie płaciłyby za to, że pracują!!!
No właśnie nie. Jak już pisałem - dla (prawie) wszystkich lepiej, jak taka scena jest:
a) dla organizatorów - bo dodatkowa kasa
b) dla zespołów które tam występują - skoro im tak zależało że zapłaciły, to znaczy że widzą w tym jakiś sens
c) dla widzów - bo organizator ma więcej kasy do budżetu na gwiazdy, + jacyś ludzie i tak się zainteresują i przyjdą zobaczyć
Tracą tylko te zespoły, co by chciały, ale je piecze pupa że ich nie zaprosili, a jedyną opcją dostania się byłoby zapłacić samemu.
Tak jak pisałem: win-win. Dlatego nie rozumiem twoich problemów z tą (teoretyczną) ofertą Metalmanii. Po linkach w twojej stopce wnioskuję, że sam grasz w jakimś zespole i drażni cię myśl o zespołach, które płacą żeby móc gdzieś wystąpić, no ale sorry - taki mamy klimat :)

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17527
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: pz » czw lis 17, 2016 3:07 pm

Druga scena ma moim zdaniem jeszcze jedną zaletę. Takie zespoły grając na głównej scenie na początku rzeczywiście często są traktowane jak zło konieczne:
ludzie by się nie wkurzali, że grają jakieś "podrzędne" zespoły (bo przecież i tak każdy ma to gdzieś:)),
ale gdy mamy dwie sceny, to nikt nikomu nie każe iść słuchać co gra na tej drugiej scenie. Idziesz zobaczyć, podoba się, to zostajesz, a jak nie to wychodzisz. Mniejsza szansa na "pospieszanie zespołu do opuszczenia sceny". Podejrzewam, że to średnia zabawa jak grasz i z publiczności słyszysz tylko wyp....

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: wojakwojak » czw lis 17, 2016 3:12 pm

Drażnić nie drażni - dziwi. To, że gram sobie w małym zespole nie ma tu nic do rzeczy. Patrzę na to z perspektywy zwykłego człowieka, który aby się utrzymać musi pracować (nie w muzyce, muzyka to tylko hobby). Płacić za własna pracę? Mnie to dziwi.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9586
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: Schizoid » czw lis 17, 2016 3:40 pm

Ja bym to raczej postrzegał jako płacenie za reklamę swoich usług.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
SOBER1Z
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 792
Rejestracja: wt paź 11, 2011 11:38 am
Skąd: Kraków

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: SOBER1Z » pt lis 18, 2016 12:03 pm

Impaled Nazarene i Thermit dołączają do składu.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4584
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: MaidenFan » pt lis 18, 2016 4:20 pm

Właśnie sprawdziłem to Thermit, świetnie się zapowiada, polecam każdemu :D

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5985
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: Adrian S.O.S. » pt lis 18, 2016 7:33 pm

Thermit na metalmanii :D :D :D :D Ło panie! :D Bardzo fajnie, bo i bardzo fajny zespół.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4584
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: MaidenFan » czw lis 24, 2016 1:44 pm

Jutro kolejne ogłoszenia. Ciekawe!

Awatar użytkownika
TeoDoor
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 64
Rejestracja: sob lut 07, 2015 1:05 pm
Skąd: Dzikie Pola

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: TeoDoor » czw lis 24, 2016 4:37 pm

Kurcze, może ten Running Wild to nie takie czcze gadanie, w kwietniu szykują jakąś trasę po kontynencie.... To by było Coś

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: Bon Dzosef » czw lis 24, 2016 5:11 pm

Na Masters of Rock już ogłoszeni ;) .
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Beny82
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 885
Rejestracja: sob maja 31, 2003 10:13 am
Skąd: Wawa

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: Beny82 » pt lis 25, 2016 10:53 am

Kurcze, czyżbym wyczuł temat:)

Pierwsze koncerty mają zaplanowane w kwietniu w Rosji. Więc jest szansa na Metalmanię.

Inna sprawa, po przeczytaniu wywiadu z Kasperkiem w HMP odniosłem wrażenie, ze to stary dziad który ma to w dupie, koncertować nie chce oprócz wielkich festiwali na które ludzie i tak przyjdą. Pierdzieli dziad i boi się zobaczyć, że jego zespół stracił na znaczeniu przez ostatnie 15 lat jak nie więcej.

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3776
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: Shedao Shai » pt lis 25, 2016 11:00 am

Dochodzi: Entombed A.D <ziew>

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3391
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: paulek » pt lis 25, 2016 5:19 pm

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że ta metalmania bedzie jedynie krótkotrwałą reaktywacją truposza.... bo skład delikatnie mówiąc jest póki co mocno średniawy a sentyment do festiwalu to co najwyzej na 1 raz wystarcza. Żeby nie było bilet już mam....
Ps Spodziewałem się dziś jakiegoś grubego konska typu: RW, Helloween, Testament... a jest co jest....

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: Bon Dzosef » pt lis 25, 2016 9:52 pm

Klubowo takie Entombed z 80 złotych, tu z Coronerem i Sodom za 170, a i tak narzekajo, eh.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Wuja
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 656
Rejestracja: czw sty 07, 2010 7:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: Wuja » sob lis 26, 2016 11:36 am

Klubowo takie Entombed z 80 złotych, tu z Coronerem i Sodom za 170, a i tak narzekajo, eh.
Z takim rozumowaniem to złego słowa nie można powiedzieć na żaden z festiwali, bo na takowych pod względem przywołanej ekonomii wszystko się zgadza - dla uczestników.
Taka "klubowa" Metalmania z "klubowym" składem nie będzie się jednak finansowo zgadzać organizatorom, bo bez dużych nazw zanosi się na klapę frekwencyjną. Sama nostalgia za uznaną marką to już dziś za mało.

Tak nawiasem, dwa polskie koncerty składu Napalm Death, Voivod, Obituary i Carcass były wyprzedane? ;)

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9875
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: METALMANIA 2017- 22.04.2017, Katowice, Spodek.

Postautor: krusejder » sob lis 26, 2016 12:33 pm

Mam wrażenie że przez ostatnią dekadę z okładem mocno zmienił się rynek i gra się bardziej w cyklach: festiwale letnie / trasa jesienno - zimowa. Metalmania wczesną wiosną ma zatem mniejszy sens, bo trudniej im złapać nośne nazwy.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości