Judas Priest

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: Judas Priest

Postautor: Python » wt cze 05, 2018 10:51 pm

Skoro Guardians puszczane jest przed bisami, to i intro musieli zmienić.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » wt cze 05, 2018 11:03 pm

Kicha, że Running Wild nie ma...Zastąpienie Electric Eye nowym utworem nie razi tak bardzo, bo w końcu trasa promująca, ale RW na 2 pozycji było świetnym zagraniem i brzmiało też bdb.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Judas Priest

Postautor: PanPrezes » wt cze 05, 2018 11:06 pm

Jak dla mnie zmiana na duży plus. W prawdzie z tego co widzę wycięli Electric Eye i Evil Never Dies, ale RFR to zdecydowanie najlepszy utwór na ostatniej płycie i jak na moje ucho jeden z lepszych w ich całej przepastnej dyskografii.

EDIT: Kurcze, nie zauważyłem wycięcia Running Wild. Może go ponownie wrzucą do Katowic, w Stanach w końcu dokładali kawałki w trakcie trasy.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » wt cze 05, 2018 11:15 pm

Na to liczę, podczas ostanich amerykańskich koncertów, Priest grało 20 utworów. Teraz jest 19. Niech wyrzucą tego zafajdanego Painkillera z setu, bo nie dość, że zabiera miejsce 2 krótszym utworom, to jeszcze męczy Roba, który i tak na głowie ma bardzo trudne Night Comes Down, Freewheel Burning i Sinner.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Judas Priest

Postautor: PanPrezes » wt cze 05, 2018 11:19 pm

Painkillera raczej nie wyrzucą, prędzej Night Comes Down, przy którym dość konkretnie się rozjechali, a Halford wyraźnie się męczy.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » wt cze 05, 2018 11:23 pm

Halford nigdy nie zaśpiewał tego numeru dobrze (albo bardzo mało razy). Jak na jego wiek, to wykonanie z dzisiaj jest bardzo dobre. W latach '80 to był jeden z najsłabszych punktów koncertu. Painkiller jest niestety niemalże nietykalny i jestem tego świadomy :cry: Rozumiem, że dla wielu osób ten numer to absolut, najlepszy utwór zespołu, no ale...Powiedzmy sobie szczerze, chwały im te wykonania nie przynoszą, a do tego niepotrzebnie się męczą. Tym bardziej bez Glenna. Wiadomo, że Rychu odwala świetną robotę, ale chyba nie bez powodu wyrzucili Beyond The Realms Of Death z setu. Painkillera też powinni.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Judas Priest

Postautor: PanPrezes » wt cze 05, 2018 11:28 pm

Widziałem tylko kilka znośnych wykonań Painkillera, w tym jedno na żywo w Łodzi, ale ten utwór to nigdy nie był najmocniejszy punkt koncertów. Na żywo lepiej sprawdza się prostsze granie.
Z tego co słyszę na yt, to Halford nie był dziś w zbyt dobrej formie. Mam nadzieję, że do przyszłęgo tygodnia się rozkręci. Początki tras nigdy nie były dla niego zbyt dobre i tym razem jest chyba tak samo.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » śr cze 06, 2018 7:28 am

Halford powinien się jeszcze spokojnie rozkręcić, pierwszy koncert w tym roku też nie pozwalał, ale w San Antonio było juzt bardzo dobrze. Polski koncert jest 6 na trasie, więc akurat powinien już się rozgrzać. Niestety martwi mnie co innego. Dzień wcześniej też grają, a rzadko jest tak, że nie mają przerwy. Mam nadzieję, że nie odbije się to na formie zespołu.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1604
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Judas Priest

Postautor: IgorW » śr cze 06, 2018 8:16 am

Super, że RFR wrzucili, ale słabo, że wyszło Evil Never Dies. Nowa płyta jest tak świetna, że chciałbym słyszeć jak najwięcej z niej, a teraz grają tylko dwa kawałki? WTF

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » śr cze 06, 2018 8:22 am

Grają 3. Były 3 od początku i wymienili jeden, ale ich liczba nie ulega zmianie ;) Ja również chciałbym więcej (No Surrender, Spectre, Necromancer, Traitors Gate), ale z drugiej strony, przy tak świetnych numerach, jakimi są Night Comes Down, Bloodstone, Tyrant...Odpuszczę im. Za bardzo kocham te starocie, żeby kręcić nosem.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1604
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Judas Priest

Postautor: IgorW » śr cze 06, 2018 8:24 am

Okej, nie zawuażyłem Lighting Strikes ;) Ale nie zmienia to faktu, że Evil Never Dies (i jeszcze co najmniej 1-2) powinno być, bo jest świetne :)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » śr cze 06, 2018 8:25 am

Bardzo żałuję Evil Never Dies, bo to mój faworyt z albumu. To zwolnienie w środku jest kapitalne i byłem niemalże pewien, że to usłyszymy w Spodku. Szkoda, że to jego się pozbyli, a nie Lighting Strike, które zazwyczaj wychodziło średnio.

Swoją drogą, czekam na foty koszulek. Podczas całej trasy amerykańskiej szło kupić t-shirty z Kostrzynem, który nadal jest nieogłoszony. O tej Belgii, co miała być po nim też cicho.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17414
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Judas Priest

Postautor: pz » śr cze 06, 2018 8:44 am

Na Kostrzyn trzeba jeszcze tydzień poczekać.

Co do setlisty, to grają tak, że warto iść na kilka koncertów. Szkoda, że nie grają No Surrender. Ten utwór na żywo powinien wymiarach. RFR świetnie, ale też żałuję, że nie za LS. No i pełna zgoda co do Painkillera.

Najgorzej, że na razie mam pewny tylko jeden koncert i to festiwalowy. Obawiam się, że ominie mnie kilka fajnych staroci.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Judas Priest

Postautor: Mr.Hankey » śr cze 06, 2018 5:26 pm

Fantastycznie, że dorzucili Rising, oby tylko jeszcze im się nie odwidziało...

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Judas Priest

Postautor: Emilio » śr cze 06, 2018 7:01 pm

Na Kostrzyn trzeba jeszcze tydzień poczekać.

O ile faktycznie ogłoszą, w końcu "Kostrzyn" zniknął później z koszulek ;)

Zmiany ani nie uatrakcyjniły seta ani go nie skopały. Liczyłem na 5 kawałków z nowej płyty, wywalenie Evil Never Dies bez sensu, to w końcu trasa promująca album czy nie?
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » śr cze 06, 2018 7:06 pm

Na Kostrzyn trzeba jeszcze tydzień poczekać.

O ile faktycznie ogłoszą, w końcu "Kostrzyn" zniknął później z koszulek ;)

No właśnie nie zniknął. Po protu na niektórych jest, a na niektórych go nie ma. Koszulki z 2 polskimi datami były dostępne przez cały czas trwania trasy amerykańskiej. Myślę, że ten koncert się odbędzie, ale ogłoszą go w dzień katowickiego albo zaraz po nim.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Judas Priest

Postautor: Emilio » śr cze 06, 2018 7:08 pm

No to już podejrzane jak na jednych jest a na innych nie ma ;) Chociaż między Wacken a kolejną datą jest sporo miejsca, aż się prosi żeby tam coś wstawić ;) Widział ktoś może koszulki z Oslo? :P
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » czw cze 07, 2018 4:10 pm

Można już kupić koszulki trasowe przez internet. Na żadnym wzorze nie ma Kostrzyna, jest Belgia. Chyba coś nie pykło. Coraz bardziej mnie kusi wizja koncertu poza Polską.

https://judaspriest.backstreetmerch.com ... _firepower
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9579
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » czw cze 07, 2018 11:05 pm

Dziś grali na Rockfest, set z 5 czerwca, okrojony z Some Heads Are Gonna Roll. Ale to raczej na pewno z powodu ograniczeń czasowych, więc chyba można spać spokojnie.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Papa
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 676
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 9:29 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Papa » pt cze 08, 2018 12:05 am

Bilety nie sa imienne? Dalem lipy i mysle, czy by nie kupic od kogos bezposrednio przed koncertem.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości