Legacy of the Beast World Tour 2022 - trasa

Wszystko na temat Legacy Of The Beast World Tour 2018

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3692
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: Geri666 » ndz paź 06, 2019 1:22 am

I ja obejrzałem... heh... bardzo dobry koncert, ale po "Aces High". Strasznie Bronek kaleczy tam wokale.
No wiek i przebyta choroba robia swoje. Ciagle uwazam, ze powinni troche sie przestawic na utowry z lat 90, gdzie te wokale sa mneij wymagajace.
Be quick zamiast Aces High to bylby bardzo rozsadny ruch moim zdaniem. Swietny otwieracz, a mniej piania.
Utwory Blaze z X Factora tez nadalyby sie idealnie.

Deleted User 1499

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: Deleted User 1499 » ndz paź 06, 2019 2:36 am

Ale w zeszłym roku Aces High wykonywał fenomenalnie. Niestety te z Rio jedno ze słabszych. Cała reszta zajebiście.

Marcian
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 10, 2013 10:14 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: Marcian » ndz paź 06, 2019 9:03 am

Zauważyłem, że Panowie zaczęli grać na odsłuchach ? Dave, Adrian, Janick ?

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2568
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: remi » ndz paź 06, 2019 11:23 am

Janick chyba wyjątkowo miał, Adrian ma zawsze. Nie wiem jak Dave ale chyba też wyjątkowo.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11926
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: gumbyy » ndz paź 06, 2019 11:53 am

I ja obejrzałem... heh... bardzo dobry koncert, ale po "Aces High". Strasznie Bronek kaleczy tam wokale.
No wiek i przebyta choroba robia swoje. Ciagle uwazam, ze powinni troche sie przestawic na utowry z lat 90, gdzie te wokale sa mneij wymagajace.
Be quick zamiast Aces High to bylby bardzo rozsadny ruch moim zdaniem. Swietny otwieracz, a mniej piania.
Utwory Blaze z X Factora tez nadalyby sie idealnie.
E tam... inne trudne utwory śpiewał bardzo ładnie. Wydaje mi się, że po prostu nie wszedł dobrze w ten koncert. A zmienić powinni i to jest "kryminał", że tego nie robią. I niekoniecznie konkretne utwory. Taki "The Evil that Men do" - całkiem fajnie wyszedł z tym ciut innym śpiewem Bronisława.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Tweener
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 01, 2017 11:04 am

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: Tweener » ndz paź 06, 2019 12:40 pm

Ale zabawnie, że Harrisa słychać głośniej w RTTH :lol:
prodiża kabel wskazał mi drogę

tomekk
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 1
Rejestracja: ndz paź 06, 2019 9:03 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: tomekk » ndz paź 06, 2019 9:21 pm

Ten koncert skłonił mnie do zarejestrowania się na stronie po dekadzie niebytu na forum.

Czy nie macie wrażenia, że Bruce zatracił umiejętność wyciągania? Wszystkie wersy końcowe wydają się pourywane trochę i niewyciągnięte - jakoś nie czuję, żeby Bronek był w tej chwili niestety dalej zdolny do swoich przeciągłych krzyków (screamów), które były jego znakiem rozpoznawczym. Mam wrażenie, że po zaśpiewaniu jednego wersu traci oddech i musi zaczerpnąć powietrza do dalszej części. Melodycznie brzmi to nieźle (w porównaniu do tego co śpiewał przez ostarnie 10 lat), ale wydaje mi się, że brakuje właśnie tego krzyku, tej słynnej syreny. Co prawda flight of the icarus, trochę temu przeczy, przynajmniej jeden fragment, ale coś jest na rzeczy. Żeby była jasność - jak na ponad 60 letniego typa, to szacun za to co robi - że dalej śpiewa na tym poziome. Chodzi mi o to, że w porównaniu z tym co robił jeszcze kilka lat temu to różnica jest duża właśnie w tym wyciąganiu końcówek. Wydawało mi się zawsze, że wokalnie to "nadczłowiek", ale chyba starość dopada powoli każdego.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: wojteq » ndz paź 06, 2019 9:37 pm

Ten koncert skłonił mnie do zarejestrowania się na stronie po dekadzie niebytu na forum.

Czy nie macie wrażenia, że Bruce zatracił umiejętność wyciągania? Wszystkie wersy końcowe wydają się pourywane trochę i niewyciągnięte - jakoś nie czuję, żeby Bronek był w tej chwili niestety dalej zdolny do swoich przeciągłych krzyków (screamów), które były jego znakiem rozpoznawczym. Mam wrażenie, że po zaśpiewaniu jednego wersu traci oddech i musi zaczerpnąć powietrza do dalszej części. Melodycznie brzmi to nieźle (w porównaniu do tego co śpiewał przez ostarnie 10 lat), ale wydaje mi się, że brakuje właśnie tego krzyku, tej słynnej syreny. Co prawda flight of the icarus, trochę temu przeczy, przynajmniej jeden fragment, ale coś jest na rzeczy. Żeby była jasność - jak na ponad 60 letniego typa, to szacun za to co robi - że dalej śpiewa na tym poziome. Chodzi mi o to, że w porównaniu z tym co robił jeszcze kilka lat temu to różnica jest duża właśnie w tym wyciąganiu końcówek. Wydawało mi się zawsze, że wokalnie to "nadczłowiek", ale chyba starość dopada powoli każdego.
Odnoszę podobne wrażenie. Słucham tego koncertu z Rio i wydaje mi się, że Bruce w Krakowie brzmiał dużo lepiej. Nie dramatyzujmy oczywiście, źle nie jest, ale uważam, że czuć tu albo upływ lat (niestety), albo po prostu zmęczenie trasą, czy też może akurat nie najlepszy dzień :/ Ma się wrażenie, że właśnie nie nadąża z łapaniem oddechu, może to lokalna temperatura po prostu (?)

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4543
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: MaidenFan » ndz paź 06, 2019 10:13 pm

No nie brzmi jak 25 latek. Trzeba brać pod uwagę też to, że to już końcówka trasy. Oglądałem kilka koncertów z trasy po Amerykach i raz było lepiej, raz gorzej. Czasami nie dawał rady krzyknąć na koniec Aces High, a czasami robił to bez najmniejszych problemów.
Także nie jest źle, ale Bruce do formy z np 2008 pewnie nie wróci. Może dzięki temu dostaniemy więcej łatwiejszych utworów, które dawno nie były grane.
Co do tego, że nie wyciągał. Ja podzielam zdanie gumbyy’ego - The Evil That Men Do w takim stylu brzmi świetnie.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11926
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: gumbyy » ndz paź 06, 2019 11:34 pm

Lata lecą i Syrena już nie wróci. Dlatego Bronisław powinien opracować nowe linie wokalne, na możliwości jakie dzisiaj ma. Bo śpiewanie na skróty i zrywanie fraz to nie jest to. Taki "The Evil..." bardzo fajnie siadł z jego obecnym wokalem na tym brazylijskim koncercie.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9525
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: Budziol » pn paź 07, 2019 7:07 am

Wiek, przebyta choroba wiadomo ze nie zaspiewa jak 20latek.
Skoro siadla mu syrena to ciekawe jakby dal rade z poczatkiem upragnionego przez wszystkich i "prostego" be quick... :)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11926
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: gumbyy » pn paź 07, 2019 8:05 am

Wiek, przebyta choroba wiadomo ze nie zaspiewa jak 20latek.
Skoro siadla mu syrena to ciekawe jakby dal rade z poczatkiem upragnionego przez wszystkich i "prostego" be quick... :)
Myślę, że tego już się nie dowiemy. Nie sądzę żeby podeszli do grania tego numeru. Wokalnie raczej byłoby słabo. Tam jest "dużo" do śpiewania.
www.MetalSide.pl

longestday
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 05, 2017 10:32 am

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: longestday » pn paź 07, 2019 8:16 am

A ja myślę, że absolutnie decydującym czynnikiem słabszej nieco formy Bruce'a jest zmęczenie trasą. Przypomnijcie sobie jak kiepsko wypadł Dickinson na Wacken w 2016 roku. Różnica np. między Wrockiem a Wacken - kolosalna. Nie dramatyzujmy, choć zmiana tonacji w niektórych utworach by się przydała.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2568
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: remi » pn paź 07, 2019 11:15 am

A wczoraj na Morumbi brzmiał idealnie i w Aces i w Hallowed. Czyli lekki spadek formy był na Rio. I tak się lepiej słucha tego RiR niż tego z 2013;).

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: Bon Dzosef » pn paź 07, 2019 11:17 am

16 października ogłoszenie headlinera na jakiś metalowy festiwal na Filipinach. Dzień po zakończeniu trasy. Może Maiden i poznamy wszystkie daty.
Słyszałem, że we wrześniu mają być w Japonii, więc Filipiny 16.10 brzmią bardzo realnie.
O polskim gigu nic pewnego nie słyszę (co nie znaczy, że takiego ma nie być)
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3692
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: Geri666 » pn paź 07, 2019 11:44 am

Skoro siadla mu syrena to ciekawe jakby dal rade z poczatkiem upragnionego przez wszystkich i "prostego" be quick... :)
Hej... nigdzie nie napisałem, ze jest prosty. Uwazam po prostu, że przestawienie się na utwory z lat 90/00 to byłby rozsądny ruch, bo jest tam mniej piania, niz w "złotej erze". Wiem też, ze tak się raczej nie stanie, bo to marketingowy strzał w kolano i będą zajeżdżać Brucea jak łysą kobyłę do samego końca.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2264
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: sajki » pn paź 07, 2019 1:03 pm

To ja się wyłamię i powiem, że mi się zupełnie nie podoba jak śpiewa refren TETMD- zabiera to power i melodię, refren wytraca swój polot. Poza tym wygląda to na pójście na łatwiznę.
Co do BQOBD to nie jestem wokalistą, ale wydaje się dużo łatwiejszy do zaśpiewania niż Aces, tam wszystko jest utrzymane w średnich rejestrach, a ten krzyk początkowy Bruce by ogarnął, podobnie jak robi to teraz na końcu Aces czy Flight. Oni nie zagrają tego z innego powodu- zbyt agresywny numer, a w Maidenach agresji już chyba nie ma.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: beaviso » pn paź 07, 2019 2:47 pm

16 października ogłoszenie headlinera na jakiś metalowy festiwal na Filipinach. Dzień po zakończeniu trasy. Może Maiden i poznamy wszystkie daty.
Słyszałem, że we wrześniu mają być w Japonii, więc Filipiny 16.10 brzmią bardzo realnie.
Jaki 16.10? To ma być ogłoszenie. W 2019.
A sam festiwal odbędzie się 16.05.2020 w Manili. W maju.
Czyli może być tak, że np. kwiecień i maj AU+NZ (~5 dat), Daleki Wschód (do ~10 dat), a czerwiec i lipiec Europa festy i może parę własnych stadionowych występów (~15 dat). Łącznie do 30 koncertów w ca. 3 miesiące.

M.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: Bon Dzosef » pn paź 07, 2019 3:16 pm

16 października ogłoszenie headlinera na jakiś metalowy festiwal na Filipinach. Dzień po zakończeniu trasy. Może Maiden i poznamy wszystkie daty.
Słyszałem, że we wrześniu mają być w Japonii, więc Filipiny 16.10 brzmią bardzo realnie.
Jaki 16.10? To ma być ogłoszenie. W 2019.
A sam festiwal odbędzie się 16.05.2020 w Manili. W maju.
Czyli może być tak, że np. kwiecień i maj AU+NZ (~5 dat), Daleki Wschód (do ~10 dat), a czerwiec i lipiec Europa festy i może parę własnych stadionowych występów (~15 dat). Łącznie do 30 koncertów w ca. 3 miesiące.

M.
Sorry, mój błąd.
Może moje źródło się myli.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4543
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Legacy of the Beast World Tour 2020 - trasa

Postautor: MaidenFan » pn paź 07, 2019 5:11 pm

No i znowu brzmi genialnie. https://youtu.be/KZ5x80aBYDE


Wróć do „Legacy Of The Beast World Tour 2018 - 2022”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość