piosenki, do których nie możecie się przekonać

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Majek
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 416
Rejestracja: ndz sie 01, 2004 5:45 pm
Skąd: Świnoujście/Poznań

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Majek » sob gru 04, 2004 2:42 pm

bo prawde powiedziawszy prawie caly metal to walenie non stop w dwa, trzy akrody + solówki.
To ja nie wiem czego ty słuchasz :D
Gdy zaczolem sluchac takie rzeczy jak Pink Floyd czy np Led Zeppelin to stwierdziłem ze Ironi to przy nich prymitywy
Nie zgadzam się :?
ludzie liczy sie jakosc- nie szybkosc.
Liczy się to i to. Co z tego, że melodia jest świetna jak można przy niej zasnąć.
Maiden jest dla mnie genialnym zespołem właśnie ze względu na jakość i szybkość. Za każdym razem kiedy ich słucham zastanawiam się jak można skomponować i zagrać coś tak genialnego. Oczywiścnie nie uważam ich za zespół w 100% idealny i nie wszystkich piosenek słucham, ale jest to bez wątpienia mój ulubiony zespół. Pozdro :beer

MaYeR
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 485
Rejestracja: pn mar 31, 2003 12:55 pm
Skąd: Lublin

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: MaYeR » sob gru 04, 2004 3:05 pm

Ja slucham Maiden 16 lat. Oprocz nich glownie rocka i hard-rocka a i tak uwazam, ze IM to najlepsza kapela. Nic sie nie zmienilo przez ten caly czas.
Szacuneczek dla Iron :rocx

Stranger
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:43 pm
Skąd: Piaseczno

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Stranger » sob gru 04, 2004 5:27 pm

Nie wiem... jeszcze sie nie nauczyliscie ze nie da sie tu przekonac czlowieka ze zespol ktorego slucha jest w gruncie rzeczy gorszy, albo lepszy ? Irytuja mnie niektore ataki na osoby ktore mysla inaczej... Co to za argument ze na jednym zespole daleko nie zajedziesz? A gdzie ma jechac? To muzyka a nie wyscig szczurow.

Ja im dluzej patrze na Maiden tym wiecej zyskuja w moich oczach, bo dokonanie czegos takiego co zrobili nie zmieniajac sie pod wplywem calej masy osob jest naprawde czyms wielkim.

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Tomek(JMM) » sob gru 04, 2004 6:17 pm

Widze, że zrobiła się tu jakaś niezdrowa nagonka. Panowie i panie: jak mozna uważac, że Iron Maiden gra proste rzeczy? Popatrzcie sobie na większość współczaesnych zespołów grający "metal", czy też uważanych przez wielu za klasyków AcDc. Przecież Maiden to jest zespół Progresywny, i z tego co wiem gdyby nie grali rocka progresywnego to nie mieli by utworów od siedmiu dochodzących do trzynastu i pół minuty. Nigdy nie patrzyłem na nich bezkrytycznie, a co więcej patrząc obiektywnie jest to najostrzejszy zespół jakiego słucham, więc chciałbym aby odrzucono te wszystkie bajki i stereotypy o "metalu".

Lukas
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 20, 2003 1:45 pm

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Lukas » sob gru 04, 2004 6:44 pm

To ja nie wiem czego ty słuchasz :D
chociazby IM, sciagni sobie Guitar Pro i odpal takiego Wickermana i popatrz na partie rytmiczną, wogole poprzegladaj sobie pisoenki IM badz Metalicy, Judas Priest, wogole metal. 90% sciezki rytmicznej jest oparte na tym samym power chordzie tylko w roznych tonacjach i ewentualnie z przedluzeniem o oktawe. Tez kiedys mylslałem ze metal to cos złorzonego, ale w gruncie rzeczy wszystko opiera sie na szybkosci.
Liczy się to i to. Co z tego, że melodia jest świetna jak można przy niej zasnąć.
Oczywiscie wiadomo, ze za wolno nie mozna grac, ale jest duzo wolnych solowek, ktore sa duuuuuuuzo lepsze od pętlowego nawału dzwięków a`la kill`em all.
Przecież Maiden to jest zespół Progresywny, i z tego co wiem gdyby nie grali rocka progresywnego to nie mieli by utworów od siedmiu dochodzących do trzynastu i pół minuty
IM zespoł progresywny?? LOL LOL LOL LOL LOL trzymajcie mnie :D To ze utwor jest dlugi to nie znaczy ze jest to rock progresywny, wez sobie odpal Dream Theater`lepiej.

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Tomek(JMM) » sob gru 04, 2004 7:00 pm

Więc dla ciebie muzyka progresywna to tylko suity jak King Crimson czy tez to twoje Dream Theater? To mam jakieś wątpliwości, w takim razie czym jest rock progresywny? Nie muzyką w któej jest wiele zmian temp i nastrojów? To może zaszeregujesz Iron Maiden do psychodelii albo do punku, skoro grają taką "prostą" muzyke?

Lukas
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 20, 2003 1:45 pm

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Lukas » sob gru 04, 2004 7:31 pm

IM zaliczam do metalu, pozostaje pytanie czy metal jest prymitywny- to zalerzy od punktu widzenia, czy porówujesz go z np art rockiem czy np z hip hopem. Zauważ, że nie powiedziałem, że Ironi nie umieją grać albo ze są prymitywami, powiedziałem, że są prymitywami w porównaniu do np Floydów , a to jest duza róznica. Zamiana natroju i tempa nie wystarczy zeby nazwac cos progresywnym, progresja to robienie czegos nowego, a takie zagrania sa stare jak swiat i wykorzystywane przez wiekszosc zepołów nie tylko metalowych.

S1MON
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5213
Rejestracja: pt sie 20, 2004 11:12 pm
Skąd: South Park

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: S1MON » sob gru 04, 2004 7:37 pm

Ale porównaj co grali Floydzi (chwała im za to) a co gra IM... Oni w swoich gatunkach są niepowtarzalni...Te grupy stworzyły wiele wspaniałych kompozycji. I czemu najbardziej chyba nowatorska i kombinatorska płyta "ummaguma" ( nie ma na niej standardów jakiś rockowych lub floydowych) jest raczej najmniej strawną płyta PF. Powinna być najlepsza z tego wynika :P

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Tomek(JMM) » sob gru 04, 2004 7:37 pm

Żeby zaliczyc dany zespół do muzyki progresywnej, jak mówisz, musi on prezentować coś nowego. Zatem pokaż mi, choćby jeden zespół z ostatnich dwudziestu lat, który wymyślił w roku coś nowego. sądze, że nie da się już wymyślic nic nowego, można będzie tylko dodawać nowe zdobycze techniki. To raczej wykorzystywanie wszystkich starych elementów tworząć swój własny styl, co zrobili właśnie Maiden. Wybacz, ale uażam, że zbyt wąsko pojmujesz rok progresywny, i w ogóle iron maiden to jest przede wszystkim rock- dokładniej: progresywny/hard-rock lub heavy-metal 9śmiejcie sie ze mnie bo nie odróżniam skali mol od skali dur, i nie potrafie rozróżnić tych dwóch "gatunków")

Lukas
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 20, 2003 1:45 pm

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Lukas » sob gru 04, 2004 7:51 pm

Żeby zaliczyc dany zespół do muzyki progresywnej, jak mówisz, musi on prezentować coś nowego. Zatem pokaż mi, choćby jeden zespół z ostatnich dwudziestu lat, który wymyślił w roku coś nowego. sądze, że nie da się już wymyślic nic nowego, można będzie tylko dodawać nowe zdobycze techniki.
Wcale nie. Zauważ, że większosć (duża większość) piosenek Ironów jest zbudowana na schemacie:

intro - zwrotka - refren - zwrotka - refren - solówka - zwrotka - refren

i tak do zanudzenia. Oczywisnie sa male odstepstwa od tej reguły, np 3 zwrotki przed solówką, ale wszzystko jest ogolnie schematyczne. Posłuchaj sobie np Tran of Thought tam spróbuj znalesc jakis schemat.
To raczej wykorzystywanie wszystkich starych elementów tworząć swój własny styl, co zrobili właśnie Maiden.
granie caly czas tego smaego nie nazwalbym rockiem progresywnym.
Wybacz, ale uażam, że zbyt wąsko pojmujesz rok progresywny, i w ogóle iron maiden to jest przede wszystkim rock- dokładniej: progresywny/hard-rock lub heavy-metal 9śmiejcie sie ze mnie bo nie odróżniam skali mol od skali dur, i nie potrafie rozróżnić tych dwóch "gatunków")
masz prawo tak sadzic, ale w sumie prawda jest taka, że dzisiaj w dobie szufladkowania kazdego gatunku na milion pod-gatunków trudno jest dojsc do porozumienia w tych kwestiach. Poza tym nikt sie z Ciebie nie smieje, ze nie znasz jakies skali, a jesli chodzi o tą watache LOLów w moim poprzednim poscie to faktycznie przesadziłem. Szacunken! - jak mawia moja gosciara od niemca.

S1MON
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5213
Rejestracja: pt sie 20, 2004 11:12 pm
Skąd: South Park

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: S1MON » sob gru 04, 2004 7:59 pm

To fakt, że te schamaty intro 1 zwrotka itp. są .... są i to raczej często :? ale 99% co miało byc wymyślone w rocku itp. już zostało :?

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3191
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Piwowarus » sob gru 04, 2004 8:03 pm


Wcale nie. Zauważ, że większosć (duża większość) piosenek Ironów jest zbudowana na schemacie:

intro - zwrotka - refren - zwrotka - refren - solówka - zwrotka - refren

i tak do zanudzenia. Oczywisnie sa male odstepstwa od tej reguły, np 3 zwrotki przed solówką, ale wszzystko jest ogolnie schematyczne. Posłuchaj sobie np Tran of Thought tam spróbuj znalesc jakis schemat.
Zgadzam się z tym że sporo piosenek powstaje wg. takiego schematu jednak to nie jest chyba większość ich twórczości. Poza tym takie utwory lepiej wpadają w ucho przez co są lepiej pamiętane i znane, ale nie oznacza to, że wszystkie takie są. Na koncertach grane są jednak również utwory nie pasujące do tego opisu np. Sign of the Cross albo Wrathchild

Lukas
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 22
Rejestracja: pn paź 20, 2003 1:45 pm

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Lukas » sob gru 04, 2004 8:10 pm

To fakt, że te schamaty intro 1 zwrotka itp. są .... są i to raczej często :? ale 99% co miało byc wymyślone w rocku itp. już zostało :?
wlasnie - zostalo i jest powielane, lamanie tego schematu jak to robi np DT jest czyms nowym i dlatego wg mnie ten zespol jest progresywny.

Dobra ludzska- ta dyskusja nie ma sensu, poza tym jest to wileki OFF TOP :) i tak kazdy wie swoje

Megamiszcz
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 09, 2004 9:32 pm

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Megamiszcz » pt gru 10, 2004 12:42 pm

nie moge zrozumiec czemu na wiekszosci koncerow graja 2 minutes to midnight i sanctuary, te kawalki wrecz mnie wkur....

Awatar użytkownika
white
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:31 pm
Skąd: Wałbrzych

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: white » pt gru 10, 2004 11:19 pm

nie moge zrozumiec czemu na wiekszosci koncerow graja 2 minutes to midnight i sanctuary, te kawalki wrecz mnie wkur....
hmmm... 2 minutes to midnight :) chetnie bym zaczal ta dyskusje od nowa, ale dajmy sobie spokoj :)

Awatar użytkownika
bystry
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 34
Rejestracja: śr gru 24, 2003 1:23 am
Skąd: Toruń

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: bystry » wt gru 28, 2004 12:32 am

nie moge sie przekonac do the fallen angel i gangland poprostu nie odpowiadaja mi

Awatar użytkownika
Sabi
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 20, 2004 7:17 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: Sabi » wt gru 28, 2004 10:49 am

Co do poprzedniej dyskusji to trochę Maiden jest "progrestnięte" - to fakt (np. już na Powerslave kombinowali - Rime Of The Ancient Mariner..), ale co do wypowiedzi 2 Minutes To Midnight to nie rozumiem kompletnie przedmówcę. Toż to bomba koncertowa jakich mało (poza tym ten nastrój budowany przed ostatnią zwrotką i ostatnia zwrotka ze zdwojoną siłą daje! Po prostu czad!)...
A co do utworów słabszych to.. hm.. ciężko coś wybrać! Ja tam próbowałem coś wytypować, ale zawsze jest tak, że jak się posłucha dłużej czegoś to przeważnie się zdanie diametralnie zmienia, więc nie mam jako tako słąbych kawałków (np. daję głowę, że większość z Was, którzy wychowali się na Dance Of Death i nie lubią Killers przy dłuuuższym posłuchaniu by się zakochali w tej płycie...!)
Pissss :beer

BeBe
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 917
Rejestracja: pn mar 15, 2004 5:05 pm
Skąd: South Of Heaven.

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: BeBe » wt gru 28, 2004 11:13 am

Co do poprzedniej dyskusji to trochę Maiden jest "progrestnięte" - to fakt (np. już na Powerslave kombinowali - Rime Of The Ancient Mariner..), ale co do wypowiedzi 2 Minutes To Midnight to nie rozumiem kompletnie przedmówcę. Toż to bomba koncertowa jakich mało (poza tym ten nastrój budowany przed ostatnią zwrotką i ostatnia zwrotka ze zdwojoną siłą daje! Po prostu czad!)...
A co do utworów słabszych to.. hm.. ciężko coś wybrać! Ja tam próbowałem coś wytypować, ale zawsze jest tak, że jak się posłucha dłużej czegoś to przeważnie się zdanie diametralnie zmienia, więc nie mam jako tako słąbych kawałków (np. daję głowę, że większość z Was, którzy wychowali się na Dance Of Death i nie lubią Killers przy dłuuuższym posłuchaniu by się zakochali w tej płycie...!)
Pissss :beer
Wiesz to są zdania innych ich gusta i nie zmienią raczej ich. Ja do dziś nie lubię Nomada i nie polubie bo wkurza mnie ta piosenka :wink: Do tego doszedł jeszcze Invaders. Fajnie otwiera TNOTB ale mi nie podchodzi cóż tak to już jest. A jeżeli Whitowi nie podoba się 2MTM jego sprawa. Każden inny może uważać inaczej 8) Pozdro :beer

Awatar użytkownika
she-wolf
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2737
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 8:42 pm

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: she-wolf » wt gru 28, 2004 12:05 pm

mnie wkur....
nie omiajamy cenzury, bo warningi polecą. dbamy o piękno i czystość języka.

Awatar użytkownika
white
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 25, 2004 12:31 pm
Skąd: Wałbrzych

Re: piosenki, do których nie możecie się przekonać

Postautor: white » wt gru 28, 2004 12:15 pm

Co do poprzedniej dyskusji to trochę Maiden jest "progrestnięte" - to fakt (np. już na Powerslave kombinowali - Rime Of The Ancient Mariner..), ale co do wypowiedzi 2 Minutes To Midnight to nie rozumiem kompletnie przedmówcę. Toż to bomba koncertowa jakich mało (poza tym ten nastrój budowany przed ostatnią zwrotką i ostatnia zwrotka ze zdwojoną siłą daje! Po prostu czad!)...
A co do utworów słabszych to.. hm.. ciężko coś wybrać! Ja tam próbowałem coś wytypować, ale zawsze jest tak, że jak się posłucha dłużej czegoś to przeważnie się zdanie diametralnie zmienia, więc nie mam jako tako słąbych kawałków (np. daję głowę, że większość z Was, którzy wychowali się na Dance Of Death i nie lubią Killers przy dłuuuższym posłuchaniu by się zakochali w tej płycie...!)
Pissss :beer
Wiesz to są zdania innych ich gusta i nie zmienią raczej ich. Ja do dziś nie lubię Nomada i nie polubie bo wkurza mnie ta piosenka :wink: Do tego doszedł jeszcze Invaders. Fajnie otwiera TNOTB ale mi nie podchodzi cóż tak to już jest. A jeżeli Whitowi nie podoba się 2MTM jego sprawa. Każden inny może uważać inaczej 8) Pozdro :beer
yyy to jakies nieporozumienie, pokaz mi prosze wers, w ktorym stwierdzilem, ze 2MTM mi sie nie podoba :D uwierz mi nie znajdziesz :twisted:


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość