Metallica

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Rattlehead
-#Invader
-#Invader
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:14 am
Skąd: Wrocław

Re: Metallica

Postautor: Rattlehead » śr mar 19, 2014 10:05 pm

Bo oni mają takie "ery". Lata od początku do 7th Son to właściwie to samo granie. Później od No Prayer do VXI ale jednak trochę bardziej różne w swoich płytach i od BNW do teraz. Ale te okresy i tak nie różnią się radykalnie.

A Meta mogłaby jebnąć w końcu jakimś naprawdę świetnym materiałem. Kiedyś uwielbiałem ten zespół i wałkowałem prawie na okrągło. Nawet Loady mi się podobały, choć nie w całości. Pamiętam, że nawet taki S&M uwielbiałem i nie przeszkadzało mi nawet to, że orkiestra nie za bardzo współgra z zespołem. Strasznie długo ten album wałkowałem ;-)

Awatar użytkownika
Pawcio
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 940
Rejestracja: pn lip 11, 2011 11:16 am
Skąd: Śrem

Re: Metallica

Postautor: Pawcio » śr mar 19, 2014 10:37 pm

Prawdziwa, porządna i odważna zmiana to właśnie to co zrobiła Metallika na Load, albo np. Radiohead na Kid A

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4191
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Metallica

Postautor: Mr. M » śr mar 19, 2014 10:38 pm

A Meta mogłaby jebnąć w końcu jakimś naprawdę świetnym materiałem.
Mogłaby, ale niestety się na to na razie nie zanosi. Przesłuchałem ten nowy kawałek i trudno powiedzieć coś optymistycznego. Odniosłem wrażenie jakbym słuchał jakiejś lokalnej thrashowej kapeli. Może po jednych (no właśnie, dlaczego znowu aż tylu?) 8 minutach nie ma sensu wieszać psów na nadchodzącym albumie, ale jednak "Lords of Summer" są potwierdzeniem tego, że te lata wymyślania i tworzenia wszystkiego byle nie nowego albumu (2010 - koncerty The Big Four, 2011 Lulu, 2012 trasa z Black Albumem, 2013 Through the Never i Antarktyda, 2014 Metallica By Request) były (i są nadal) odkładaniem faktu, że panowie nie mają kompletnie pomysłu, aby nagrać coś nowego i dobrego i jedyne na co ich stać, to ciągnąć schematy z przedobrzonego, zdecydowanie za długiego, nieposkładanego i nieprzemyślanego Death Magnetic. Na razie nie widzę sensu nastawiać się na nową płytą z logiem Metallica. Mam nadzieję, że Lars i spółka pokażą, że nie mam racji ;)

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2893
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: Metallica

Postautor: Lando » czw mar 20, 2014 8:51 am

Odniosłem wrażenie jakbym słuchał jakiejś lokalnej thrashowej kapeli.
Mam podobne wrażenia, wiem, że to wersja demo, ale szału ni ma... W sumie tragedii też nie, ale po zespole tej klasy oczekiwałbym czegoś więcej. Nie mniej dam temu utworowi jeszcze szansę :)
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
Rattlehead
-#Invader
-#Invader
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:14 am
Skąd: Wrocław

Re: Metallica

Postautor: Rattlehead » czw mar 20, 2014 10:48 am

http://www.youtube.com/watch?v=S9Vb5CWoMEw

Gość robi remastery różnych kawałków w tym najnowszego numeru Mety. Dużo lepiej brzmi.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » czw mar 20, 2014 11:16 am

A ja mam nieodparte wrażenie, iz obcuję z jednym wielkim autoplagiatem - to wszystko z czego poskładali swoje 'dziełko' już było w ich karierze i to w wersji o 100% lepszej. Te same patenty, zagrywki - kurde - jakbym dziesięć razy już w wykonaniu Mety ten kawałek słyszał, tylko pod innymi tytułami = skomentowałem na portalu TERAZROCK bardzo podobnie.... ROZCZAROWANIE.

Mówią, że 'maja zawsze zbyt wiele pomysłów' - tylko pytanie 'jakie to pomysły', według mnie wtórne... :neutral:

Jak taka ma być ta nowa płyta, to trzeba sobie dać spokój.

Awatar użytkownika
Rattlehead
-#Invader
-#Invader
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:14 am
Skąd: Wrocław

Re: Metallica

Postautor: Rattlehead » czw mar 20, 2014 11:31 am

A ja mam nieodparte wrażenie, iz obcuję z jednym wielkim autoplagiatem
No, brzmi jak DM nr 2.
Mówią, że 'maja zawsze zbyt wiele pomysłów' - tylko pytanie 'jakie to pomysły', według mnie wtórne... :neutral:
Bez przesady. Ich kolejne płyty zawsze były inne. Każda po kolei, z wyjątkiem Loadów ale wiadomo dlaczego, to było zawsze coś nowego. Nowy numer brzmi bardzo wtórnie ale ta płyta nawet jeszcze nie wyszła. Kiedy Meta grała 'new songi' do DM to też wszyscy gadali o tym, że to będzie StA nr 2.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7397
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » czw mar 20, 2014 12:15 pm

A ja mam nieodparte wrażenie, iz obcuję z jednym wielkim autoplagiatem - to wszystko z czego poskładali swoje 'dziełko' już było w ich karierze i to w wersji o 100% lepszej. Te same patenty, zagrywki - kurde - jakbym dziesięć razy już w wykonaniu Mety ten kawałek słyszał, tylko pod innymi tytułami = skomentowałem na portalu TERAZROCK bardzo podobnie.... ROZCZAROWANIE.

Mówią, że 'maja zawsze zbyt wiele pomysłów' - tylko pytanie 'jakie to pomysły', według mnie wtórne... :neutral:

Jak taka ma być ta nowa płyta, to trzeba sobie dać spokój.
Ja już dawno se dałem z nimi spokój. Szkoda, że nie ma aż takich długich dyskusji na tematy o Motorhead czy Exodus albo chociażby o ostatnich płytach Saxon. Widać tutaj tylko Iron Maiden z okresu Final Frontier, Metallika i ich wypociny z ostatnich dwóch miesięcy oraz oczywiście nowa Kylie Minogue. No i Timberbieber.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6012
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Metallica

Postautor: Adrian S.O.S. » czw mar 20, 2014 12:24 pm

A ja mam nieodparte wrażenie, iz obcuję z jednym wielkim autoplagiatem - to wszystko z czego poskładali swoje 'dziełko' już było w ich karierze i to w wersji o 100% lepszej. Te same patenty, zagrywki - kurde - jakbym dziesięć razy już w wykonaniu Mety ten kawałek słyszał, tylko pod innymi tytułami = skomentowałem na portalu TERAZROCK bardzo podobnie.... ROZCZAROWANIE.

Mówią, że 'maja zawsze zbyt wiele pomysłów' - tylko pytanie 'jakie to pomysły', według mnie wtórne... :neutral:

Jak taka ma być ta nowa płyta, to trzeba sobie dać spokój.
Ja już dawno se dałem z nimi spokój. Szkoda, że nie ma aż takich długich dyskusji na tematy o Motorhead czy Exodus albo chociażby o ostatnich płytach Saxon. Widać tutaj tylko Iron Maiden z okresu Final Frontier, Metallika i ich wypociny z ostatnich dwóch miesięcy oraz oczywiście nowa Kylie Minogue. No i Timberbieber.
No szkoda rzeczywiście, bo np. ostatnia pyta Exodus kasuje dwie ostatnie płyty zespołu Urlicha i Hetfielda. Tyle jest dam wyśmienitego materiału, jest tyle melodii, tak zarąbiste refreny. Bardzo intensywna jest ta płyta w ogóle. I co najważniejsze po 10 przesłuchaniach mimo, ze trwa ponad 70 minut się nie nudzi.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » czw mar 20, 2014 12:32 pm

Kiedy Meta grała 'new songi' do DM to też wszyscy gadali o tym, że to będzie StA nr 2.
To prawda. Sporo osób tak mówiło, ja też. Warto zachować dystans do tych wszelkich new songów bo wywróżyć z nich można mniej niż się wydaje :)

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14964
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » czw mar 20, 2014 12:38 pm

Ja już dawno se dałem z nimi spokój. Szkoda, że nie ma aż takich długich dyskusji na tematy o Motorhead czy Exodus albo chociażby o ostatnich płytach Saxon. Widać tutaj tylko Iron Maiden z okresu Final Frontier, Metallika i ich wypociny z ostatnich dwóch miesięcy oraz oczywiście nowa Kylie Minogue. No i Timberbieber.
No szkoda rzeczywiście, bo np. ostatnia pyta Exodus kasuje dwie ostatnie płyty zespołu Urlicha i Hetfielda. Tyle jest dam wyśmienitego materiału, jest tyle melodii, tak zarąbiste refreny. Bardzo intensywna jest ta płyta w ogóle. I co najważniejsze po 10 przesłuchaniach mimo, ze trwa ponad 70 minut się nie nudzi.
Nie chodzi nawet o ostatnią płytę, która skądinąd rozpie**ala pól dyskografii Megadefiku i Anthrax, ale o kapele w ogóle. Exodus ostatnimi płytami pokazał, że cały czas można grać bezkompromisowy thrash metal i zachować przy tym świeżość i zajeb**stą witalność.
Exodus jako jedyny z kapel pokroju Slayer, Metallica, Anthrax, Megadeth, Testament nie zmieniał stylu i nie dał ciała na przestrzeni tych 35 lat! Bez dwóch zdań Exodus o wiele bardziej zasługuje na miejsce w tej sławnej wielkiej czwórce thrash metalu z USA niż ktokolwiek inny!
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7397
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » czw mar 20, 2014 12:46 pm

Normalnie. Zresztą Big 4 to marketing, nic więcej.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6012
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Metallica

Postautor: Adrian S.O.S. » czw mar 20, 2014 12:54 pm

Normalnie. Zresztą Big 4 to marketing, nic więcej.
O miejscu w tej czwórce decydowała chyba ilość sprzedanych płyt, bo na pewno nie sama muzyka :)

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: Metallica

Postautor: yankes » pt mar 21, 2014 12:06 pm


Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » ndz mar 23, 2014 8:46 am

No szkoda rzeczywiście, bo np. ostatnia pyta Exodus kasuje dwie ostatnie płyty zespołu Urlicha i Hetfielda.

taaa, gdyby metallica nagrala ponownie ktorys ze swoich klasycznych albumow, tak jak exodus zrobil z bonded by blood, to by dopiero hejterzy mieli używanie, że komercha, że brak pomysłów itp.

w ogóle mam wrażenie że do wielkiej czwórki thrashu nie byłoby żadnych zastrzeżeń gdyby znaleźli się w niej : Exodus, Saxon, Accept i Black Sabbath z okresu Dehumanizer

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14964
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » ndz mar 23, 2014 9:02 am

No szkoda rzeczywiście, bo np. ostatnia pyta Exodus kasuje dwie ostatnie płyty zespołu Urlicha i Hetfielda.

taaa, gdyby metallica nagrala ponownie ktorys ze swoich klasycznych albumow, tak jak exodus zrobil z bonded by blood, to by dopiero hejterzy mieli używanie, że komercha, że brak pomysłów itp.

w ogóle mam wrażenie że do wielkiej czwórki thrashu nie byłoby żadnych zastrzeżeń gdyby znaleźli się w niej : Exodus, Saxon, Accept i Black Sabbath z okresu Dehumanizer
Heh, w ogóle zapomniałem o tej płycie. Ja np. "Let There Be Blood" nawet do dyskografii nie zaliczam. Szkoda, ze to w ogóle wyszło... Według mnie nieporozumienie.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7397
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » ndz mar 23, 2014 12:33 pm

w ogóle mam wrażenie że do wielkiej czwórki thrashu nie byłoby żadnych zastrzeżeń gdyby znaleźli się w niej : Exodus, Saxon, Accept i Black Sabbath z okresu Dehumanizer
Gdzie tam - najlepsza Big 4 Thrashu to JUSTIN TIMBERLAKE, KYLIE MINOGUE, SHAKIRA I JUSTIN BIEBER.

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: Metallica

Postautor: Kuki91 » ndz mar 23, 2014 12:57 pm

Piotr Bałtroczyk Sanktuarium FC Strikes Back :)

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7397
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » ndz mar 23, 2014 9:27 pm

A ty wypad na forum Timberbombera.

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: Metallica

Postautor: Kuki91 » ndz mar 23, 2014 9:37 pm

Dobrą bekę tam na forum z Ciebie kręcimy :B . Wyślij nam jakieś zdjęcie w zbroi, bo potrzebujemy do memów


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości