Najlepszy singiel Iron Maiden

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących Iron Maiden i ich dokonań nagraniowych,koncertowych itd...

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Najlepszy singiel to:

Running Free
0
Brak głosów
Sanctuary
0
Brak głosów
Women In Uniform
2
2%
Twilight Zone
0
Brak głosów
Purgatory
1
1%
Run to The Hills
1
1%
The Number Of The Beast
7
8%
Flight Of Icarus
0
Brak głosów
The Trooper
5
5%
2 Minutes To Midnight
4
4%
Aces High
7
8%
Wasted Years
8
9%
Stranger In a Strange Land
15
16%
Can I Play With Madness
0
Brak głosów
The Evil That Man Do
5
5%
The Clairvoyant
0
Brak głosów
Infinite Dreams
3
3%
Holy Smoke
0
Brak głosów
Bring Your Daughter.. To the Slaughter
1
1%
Be Quick Or Be Dead
4
4%
From Here To Eternity
1
1%
Wasting Love
0
Brak głosów
Man On The Edge
2
2%
Lord Of The Flies
1
1%
Futureal
0
Brak głosów
The Angel And The Gambler
2
2%
Wicker Man
12
13%
Out Of The Silent Planet
3
3%
Wildest Dreams
1
1%
Rainmaker
1
1%
No More Lies
0
Brak głosów
The Reincarnation of The Benamin Breeg
2
2%
Different World
1
1%
El Dorado
3
3%
 
Liczba głosów: 92

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: LukaSieka » pn sty 26, 2015 11:20 pm

Nie no, tak jak pisałem singiel to singiel jako płyta, cały materiał. Od tych tytułowych jak np. "Aces High", "2 Minutes To Midnight", "Holy Smoke", "Can I PlayWith Madness" przeważnie właśnie lepsze są pozostałe kawałki tam zawarte niż same "hity", które przejeść się mogą na samych płytach.

Aha i dziwi mnie fakt, że nikt jak do tej pory, po takim czasie zwłaszcza nie oddał głosu na coś z Paulem Di'anno :sad: Bo jest na prawdę w czym wybierać. Biorąc pod uwagę ich kolekcjonerską wartość.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2553
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: mad » pn sty 26, 2015 11:42 pm

Ale jaki wpływ ma kolekcjonerska atrakcyjność singla na jego wartość artystyczną, czysto muzyczną? Na ocenę zawartego materiału? Proponujesz tutaj pomieszanie kryteriów. Owszem, w sumie to jest nawet fajne i chętnie poczytałbym o Waszych zbiorach singli (z podziałem na cd i winyle) - ale odbiegamy nieco od tematu.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: LukaSieka » wt sty 27, 2015 12:16 am

Kolekcjonerskie z powodu utworów na płycie zawartych. Chodzi głównie o te rarytasy właśnie, jak numery nigdzie niedostępne, niepublikowane, koncertowe kawałki z Di'anno, z Dickinsonem, których nigdzie tak na prawdę oficjalnie usłyszeć nie mogliśmy. Bo choćby na takim singlu "Wasting Love" posłuchać może razem 4 kawałków , z czego trzech koncertowych ("Tailgunner","The Assassin","Holy Smoke"), których np. min. nie było i nie ma jak na razie na żadnych oficjalnym koncercie kapeli... Niby tylko 13 minut koncertu, ale za to jakich! Za sam koncertowy "The Assassin", którego Iron Maiden grało tylko podczas trasy w 1990 i 1991 roku poleciłbym ten materiał.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7291
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: widman » wt sty 27, 2015 12:25 am

Dałem głos na Purgatory... Z konkretnej płyty, uwielbiam ten kawałek, na stronie B w niczym nie ustępujący kapitalny instrumental - Genghis Khan.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2553
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: mad » wt sty 27, 2015 12:47 am

Kolekcjonerskie z powodu utworów na płycie zawartych. Chodzi głównie o te rarytasy właśnie, jak numery nigdzie niedostępne, niepublikowane, koncertowe kawałki z Di'anno, z Dickinsonem, których nigdzie tak na prawdę oficjalnie usłyszeć nie mogliśmy. Bo choćby na takim singlu "Wasting Love" posłuchać może razem 4 kawałków , z czego trzech koncertowych ("Tailgunner","The Assassin","Holy Smoke"), których np. min. nie było i nie ma jak na razie na żadnych oficjalnym koncercie kapeli... Niby tylko 13 minut koncertu, ale za to jakich! Za sam koncertowy "The Assassin", którego Iron Maiden grało tylko podczas trasy w 1990 i 1991 roku poleciłbym ten materiał.
Takie postawienie sprawy mnie przekonuje. Z jednym doprecyzowaniem: "kolekcjonerskie" powinno oznaczać "trudno dostępne" - raczej jako wydawnictwa, a nie same nagrania, które w zasadzie można znaleźć wszystkie - cóż... w wersji nieoryginalnej . A jak w takim razie ocenisz wydawnictwo, które posiadam i o którym wspomniałem - "Best of B'Sieds"? Jest to reprezentatywna składanka? Powtarzam: piszę to ze stanowiska osoby, która nigdy nie zbierała singli. Pewnie nigdy nie kupiłbym tych rzeczy wydanych oddzielnie.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: Dejavu » wt sty 27, 2015 12:34 pm

Jeśli chodzi o cały materiał, a nie tylko singlowy kawałek, to ode mnie głos na Stranger In A Strange Land, ze względu na mój ulubiony cover wykonany przez Iron Maiden - That Girl.

radekgod3
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:26 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: radekgod3 » wt sty 27, 2015 3:19 pm

Mój glos na RAINMAKER

Awatar użytkownika
marian_Fe
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 108
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:12 pm
Skąd: Polska

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: marian_Fe » śr kwie 15, 2015 10:10 am

Zagłosowałem w ciemno i nie pomyliłem się. Wybrałem kawałek, ktory dostał najwięcej głosów. Zresztą trudno się dziwić, bo obiektywnie to najbardziej przebojowy utwór Maiden. Czy to się komuś podoba czy nie. Wasted Years

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: LukaSieka » pt lip 17, 2015 9:34 pm

A jak w takim razie ocenisz wydawnictwo, które posiadam i o którym wspomniałem - "Best of B'Sieds"? Jest to reprezentatywna składanka? Powtarzam: piszę to ze stanowiska osoby, która nigdy nie zbierała singli.
No może być. Sam tez to na półce mam, ale jakoś za często nie sięgam szczerze mówiąc. Wole słuchać całych singli jak już. Wiem, ze to niekiedy niewiele ponad 10-15 minut muzyki, ale jak już pisałem kiedyś wcześniej jest tam dostatecznie dużo rarytasików, żeby taką płytę od czasu do czasu sobie odpalić i trochę przy tym poszaleć :) . No i inaczej sie tego slucha jako nagrania z któregoś konkretnego okresu niż cała zbieranina. Na "Best Of The B'Sides" brakuje kilku bardzo ważnych utworów. Głównie koncertowych, co jak dla mnie ma wpływ na ogólną ocenę tego składaka. Nie wiem w sumie czemu tez tych kilku kawałków nie dorzucili skoro jeden cd ma nieco ponad 60 minut, a drugi niecałe 70 :( Jeszcze kilka utworów by weszło :)

I sorry za TAKĄ zwłokę :)

Poza tym, jestem ciekaw ile osób oddających głosy na te czy inne single takowe posiada? Przypominam, ze singiel to nie tylko jeden kawałek, przebój na płycie, ale cały materiał, który niekiedy trwa 20 minut tak jak "2 Minutes To Midnight", "Stranger In Strange Land", "The Clairvoyant", "Infinite Dreams", "Be Quick Or Be Dead", "From Here To Eternity", wspominany już przeze mnie wcześniej cd "Wasting Love" czy "Man On The Edge", na którego nie wiedząc czemu tylko jedna osoba tylko oddała głos :( . Dziwi mnie ta sytuacja, bo na takim "Man On The Edge" znalazły się prócz tytułowego przecież świetne utwory w postaci "Justice Of The Peace" i "Judgement Day". Nie wierze w to za każdym razem kiedy tego słucham, że wszyscy wobec tych utworów, tego singla przechodzą obojętnie. Tak na prawdę to te dwa utwory zmieniłyby obliczę i charakter płyty "The X Factor", gdyby tylko na nią trafiły. Wystarczy posłuchać, ale o tym chyba gdzieś już wcześniej była mowa.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2553
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: mad » pt lip 31, 2015 9:50 pm

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Zatem w sumie mogę być zadowolony z tej składanki, zważywszy na to, o czym pisałem - że nie jestem fanem singli. Dochodzi też druga rzecz: nie za bardzo interesują mnie wersje live na singlach. Nie sądzisz, że to trochę takie zapchajdziury? Trzeba wydłużyć singla (sic!), to wrzuca się jakiś kawałek live i ok. No chyba, że jest to utwór bardzo rzadko goszczący w set liście... tu w zasadzie nie mam zastrzeżeń. Musiałbym zatem przyjrzeć się dokładniej tej kwestii.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: Zakkahletz » śr sie 19, 2015 10:34 am

świetne utwory w postaci "Justice Of The Peace" i "Judgement Day"
Dla mnie to BARDZO słabe kawałki i dobrze, że nie znalazły się na, skądinąd niezłej, płycie. Jeszcze spostrzeżenie: moim zdaniem, odwrotnie niż w "Speed Of Light", te piosenki są złe, ale solówki w obydwu dobre. :D

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: brezdi » wt sie 25, 2015 1:04 pm

Wystarczy przelecieć wzrokowo te single, żeby uświadomić sobie jak mało wymowny jest w stosunku do całości albumów.

khan
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 18, 2008 10:52 pm
Skąd: Warszawa

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: khan » ndz sie 30, 2015 12:40 pm

"Stranger in a strange land" z kapitalnymi "That girl" i "Juanita".

Awatar użytkownika
ladyevil
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1437
Rejestracja: pn wrz 14, 2015 6:48 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: ladyevil » ndz lis 29, 2015 9:28 pm

"Stranger in a strange land" z kapitalnymi "That girl"
To samo chciałam napisać :wink:
Devil woman won't let go.

Majkel1970
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 33
Rejestracja: sob lut 27, 2016 10:02 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: Majkel1970 » sob lut 27, 2016 11:14 pm

Nie oddałem głosu na nic. Nie mogłem się zdecydować między "2 Minutes to Midnight", "Aces High" i "Wasting Love".

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: wojakwojak » ndz lut 28, 2016 1:37 pm

Aces, 2MTM, WY, SIASL - za super b'sidy.

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4077
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: Mr. M » ndz lut 28, 2016 3:04 pm

Jeśli oceniać singiel, to pod względem 3 składników:
- okładka
- utwór singlowy
- b-side'y

Po ocenieniu wszystkich trzech składowych głos oddaję na Stranger in a Strange Land - super klimatyczna okładka, będąca świetnym dodatkiem do okładki Somewhere in Tim; uwielbiam sam utwór... no i "That Girl" :D

Awatar użytkownika
Felcio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3521
Rejestracja: wt lis 17, 2015 11:42 pm

Re: Najlepszy singiel Iron Maiden

Postautor: Felcio » pt lis 18, 2022 10:26 pm

Stranger In a Strange Land


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości