Brave New World

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Brave New World

Postautor: dostoevsky » ndz maja 15, 2016 2:40 pm

Nie wiem czy była o tym wcześniej mowa, ale Harris w jednym wywiadzie z 2000 roku wspominał, że dla niego "Brave New World" jest w warstwie kompozycyjnej następstwem poprzednich dwóch albumów.

Moim zdaniem w ogóle tego nie słychać, i to nawet nie kwestia powrotu Bruce'a. Jak dla mnie jedyny utwór który mógłby znaleźć się na TXF bądź VXI (z naciskiem na ten drugi) to "The Thin Line...".

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2565
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Brave New World

Postautor: mad » ndz maja 15, 2016 9:46 pm

Cóż, wypierdoliłem Brave z grona moich ulubionych albumów Maiden, gdy dowiedziałem się prawdy o Nomad. Brzmi głupio, naiwnie, ale co na to poradzę... Są jeszcze inne świetne kawałki na tej płycie, ale kiedyś - słuchając jej - zawsze wszystkie wcześniejsze utwory traktowałem jako wspaniałe uwertury do Nomad. Niestety, czar prysł...

Awatar użytkownika
FanMaiden
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:21 pm

Re: Brave New World

Postautor: FanMaiden » ndz maja 15, 2016 10:06 pm

A jaka jest prawda o Nomad?
http://muzycznerecenzje123.blogspot.com https://rateyourmusic.com/~Rosa2207

Awatar użytkownika
Papa
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 676
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 9:29 pm

Re: Brave New World

Postautor: Papa » ndz maja 15, 2016 10:30 pm


Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Brave New World

Postautor: Dejavu » pn maja 16, 2016 12:59 am

Nie wiem czy była o tym wcześniej mowa, ale Harris w jednym wywiadzie z 2000 roku wspominał, że dla niego "Brave New World" jest w warstwie kompozycyjnej następstwem poprzednich dwóch albumów.
O, nawet nie wiedziałem, że Harris coś takiego mówił. Zawsze miałem podobne wrażenie, oczywiście pomijając wokal. Niektórzy bardzo mocno dzielą dyskografię zespołu na "stare" i "nowe" płyty, jak wiadomo ta linia prawie zawsze przebiega tak, że Brave New World jest uważane za pierwszą płytę tego "nowego Maiden". Ja tego podziału kompletnie nie uznaję, bo bardzo dużo utworów z nowych płyt pasowałoby do starych albumów i odwrotnie, zresztą moim zdaniem nie ma bardzo zasadniczych różnic w warstwie kompozycyjnej i stylu, bardziej w sprawach brzmieniowych,natomiast jeśli już miałbym taki podział zastosować, to powiedziałbym, że to "nowe Maiden" zaczęło się na X Factor.
Dlatego zawsze miałem takie wrażenie odnośnie Brave New World i tego, że jest następstwem poprzednich dwóch płyt. Ja bym powiedział raczej, że wielu wcześniejszych, ale już tak upraszczając - na pewno dwóch wcześniejszych.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Brave New World

Postautor: RALF » pn maja 16, 2016 1:06 pm

Wiele w tym racji, potwierdzam - Harris tak twierdził!

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Brave New World

Postautor: voivod' » pn maja 16, 2016 6:06 pm

Nie slyszalem tej wypowiedzi, ale Brave New World zawsze mi sie wydawalo muzycznie bardzo podobne do VXI i ma to sens.

SzczytAstronauk
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 18
Rejestracja: wt gru 01, 2015 4:23 pm

Re: Brave New World

Postautor: SzczytAstronauk » pn maja 16, 2016 8:57 pm

Cóż, wypierdoliłem Brave z grona moich ulubionych albumów Maiden, gdy dowiedziałem się prawdy o Nomad. Brzmi głupio, naiwnie, ale co na to poradzę... Są jeszcze inne świetne kawałki na tej płycie, ale kiedyś - słuchając jej - zawsze wszystkie wcześniejsze utwory traktowałem jako wspaniałe uwertury do Nomad. Niestety, czar prysł...
Mi jakoś bardzo to nie przeszkadza. Tak samo jestem w stanie słuchać jedynki Led Zeppelin ze świadomością, że z 80% kompozycji to plagiaty. Ale zarówno Maiden jak Zeppelini wplątują skradzione motywy w swój styl bardzo zręcznie i dodają do nich nowej magii.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Brave New World

Postautor: dostoevsky » pn maja 16, 2016 11:14 pm

Nie wiem czy była o tym wcześniej mowa, ale Harris w jednym wywiadzie z 2000 roku wspominał, że dla niego "Brave New World" jest w warstwie kompozycyjnej następstwem poprzednich dwóch albumów.
O, nawet nie wiedziałem, że Harris coś takiego mówił. Zawsze miałem podobne wrażenie, oczywiście pomijając wokal. Niektórzy bardzo mocno dzielą dyskografię zespołu na "stare" i "nowe" płyty, jak wiadomo ta linia prawie zawsze przebiega tak, że Brave New World jest uważane za pierwszą płytę tego "nowego Maiden". Ja tego podziału kompletnie nie uznaję, bo bardzo dużo utworów z nowych płyt pasowałoby do starych albumów i odwrotnie, zresztą moim zdaniem nie ma bardzo zasadniczych różnic w warstwie kompozycyjnej i stylu, bardziej w sprawach brzmieniowych,natomiast jeśli już miałbym taki podział zastosować, to powiedziałbym, że to "nowe Maiden" zaczęło się na X Factor.
Dlatego zawsze miałem takie wrażenie odnośnie Brave New World i tego, że jest następstwem poprzednich dwóch płyt. Ja bym powiedział raczej, że wielu wcześniejszych, ale już tak upraszczając - na pewno dwóch wcześniejszych.
W zasadzie cofam poprzednie zdanie, bo muszę przyznać Ci rację - nawet jeśli podobieństwo między BNW a dwoma poprzednimi albumami nie jest tak oczywiste, to rzeczywiście od TXF czuć zmianę w podejściu Harry'ego do komponowania - zmiana, którą X Factor zasygnalizował i poniekąd wyznaczył. Choć moim zdaniem na DOD tak tego nie słychać, to już na AMOLAD jest to bardziej odczuwalne. Ktoś kiedyś fajnie na forum napisał o albumie z 2006 roku, że Harry od dłuższego czasu dążył do nagrania X Factor - Part II i rzeczywiście dużo w tym racji.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3371
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Brave New World

Postautor: Siwy » śr maja 25, 2016 9:42 am

o faaaak, właśnie sobie uświadomiłem, że w tym roku stuknęło mi 15 lat z tym zespołem i z tym albumem :shock: a mam wrażenie jakby to było wczoraj :P
chyba muszę sobie Kupić troopera, odpalić BNW i jakoś tak uczcić tę okrągłą rocznicę :dance:

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Brave New World

Postautor: RALF » śr maja 25, 2016 10:10 am

No, koniecznie i album i rocznica są tego warte...

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7538
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Brave New World

Postautor: Saimon1995 » śr maja 25, 2016 7:25 pm

Dzisiaj tak z ciekawości przejrzałem sobie nowy numer Metal Hammera (notabene o numerze 300) i ku uciesze ranking na najlepszy album (chodziło o płyty miesiąca z MH) wygrali Ironi z Brave New World. Wcale mnie ten wybór nie dziwi.

Deleted User 2259

Re: Brave New World

Postautor: Deleted User 2259 » śr maja 25, 2016 7:47 pm

Masz gdzieś tą listę, no tak nie masz, bo w sklepie czytałeś pewnie :dork:, może ktoś zajedzie bardzo jestem ciekawy tej list.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Brave New World

Postautor: dostoevsky » czw maja 26, 2016 10:32 pm

Nie slyszalem tej wypowiedzi, ale Brave New World zawsze mi sie wydawalo muzycznie bardzo podobne do VXI i ma to sens.
Dzisiaj słuchając BNW przypomniałem sobie, że przecież cztery numery z tej płyty miały pierwotnie trafić na VXI... to "Nomad", "Dream of Mirrors", "The Mercenary" i jeszcze jeden, ale Adrian który w tej sprawie puścił parę nie chciał go wskazać. Stawiam na "The Thin Line...".

Deleted User 2259

Re: Brave New World

Postautor: Deleted User 2259 » czw maja 26, 2016 10:41 pm

BB

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Brave New World

Postautor: dostoevsky » czw maja 26, 2016 10:43 pm

BB
Podobno Adrian na pytanie o ten numer miał powiedzieć, że nie.

Deleted User 2259

Re: Brave New World

Postautor: Deleted User 2259 » czw maja 26, 2016 10:46 pm

Steve mówił co innego :P

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Brave New World

Postautor: hipcio_stg » pt maja 27, 2016 7:52 am

Nie slyszalem tej wypowiedzi, ale Brave New World zawsze mi sie wydawalo muzycznie bardzo podobne do VXI i ma to sens.
Dzisiaj słuchając BNW przypomniałem sobie, że przecież cztery numery z tej płyty miały pierwotnie trafić na VXI... to "Nomad", "Dream of Mirrors", "The Mercenary" i jeszcze jeden, ale Adrian który w tej sprawie puścił parę nie chciał go wskazać. Stawiam na "The Thin Line...".
Jak to dobrze, że chłopaki poczekali z tymi numerami na Bruce`a... Nie wyobrażam sobie zarzynania tych numerów przez Blaze`a.

Deleted User 1499

Re: Brave New World

Postautor: Deleted User 1499 » pt maja 27, 2016 10:36 am

Wyszło by podobnie jak The Clansman :-P

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Brave New World

Postautor: Mikojaski » pt maja 27, 2016 11:05 am

Wykonaniu clansmana chyba nie można niczego odmówić ;). Poza tym Blaze w XF i Virtualu wokalnie radził sobie bardzo dobrze, więc wątpię czy wspomniane wyżej kawałki byłyby "zarzynane"
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości