Nowa wersja forum

Regulamin, kwestie techniczne i organizacyjne związane z forum, info o Fan Klubie

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Pablo1919 » pn mar 09, 2015 12:26 am

Nie ogarniam. Za Chiny nie przyzwyczaję się do tego wyglądu. Jakbym miał nagle przejść na ruch lewostronny :P
Zbyt nowocześnie jak dla mnie, jak te wszystkie fora dla jajogłowych itp. stary wygląd był oldskulowy.

Deleted User 804

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Deleted User 804 » pn mar 09, 2015 12:37 am

Nie ogarniam. Za Chiny nie przyzwyczaję się do tego wyglądu. Jakbym miał nagle przejść na ruch lewostronny :P
Zbyt nowocześnie jak dla mnie, jak te wszystkie fora dla jajogłowych itp. stary wygląd był oldskulowy.
Raczej to kwestia przyzwyczajenia. :wink: Przynajmniej mam taką nadzieję :mrgreen:
No i fajnie, 2 pytania da się zmienić swoją rangę ? oraz gdzie zniknęła ta strzałka która kierowała do ostatniego posta w danym temacie ? teraz muszę klikać na ostatnią stronę jeśli chcę zobaczyć nowe posty :D
Z Rangami jeszcze nie miałem czasu się uporać(w tym z ich kiepskim wyglądzie w ciemnym stylu), ale zdecydowałem się na konwersję wcześniej bo na nią przy takiej ilości postów trzeba było poświęcić sporo czasu na raz, a wszystko inne można robić na raty. :D

Jeśli ktoś chce zmienić styl forum na ciemny to może to zrobić w ustawieniach swojego konta: zakładka ustawienia witryny, pole styl witryny.



Tak więc po męczącej i dłuuugiej konwersji witam wszystkich na nowym forum. :pijak:

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Budziol » pn mar 09, 2015 6:44 am

Na razie kosmos ;-)
Szkoda ze "podtematow" nie widac na forum glownym w ktorym ostatnio bylo cos pisane

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Slaug » pn mar 09, 2015 6:59 am

i Budziol jest zielony :)

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Szajba » pn mar 09, 2015 7:21 am

Tapa? :B
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Nowa wersja forum

Postautor: likipiki » pn mar 09, 2015 7:47 am

W trybie mobilnym żółta ikonka kierująca do pierwszego nie prze czytanego posta w temacie jest strasznie mała i wymaga sporej koncentracji, by w nią trafić. W autobusie będzie to pewnie graniczyło z niemożliwością. Szło by to jakoś poprawić?
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14819
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Nowa wersja forum

Postautor: LukaSieka » pn mar 09, 2015 7:55 am

Nie ogarniam. Za Chiny nie przyzwyczaję się do tego wyglądu. Jakbym miał nagle przejść na ruch lewostronny :P
Zbyt nowocześnie jak dla mnie, jak te wszystkie fora dla jajogłowych itp. stary wygląd był oldskulowy.
Dla mnie to samo. Jakoś za nowocześnie tak, poza tym o wiele mniej czytelnie jak dla mnie. Za bardzo się gubię. Na tamto forum nikt się nie skarżył, było dobre. Po co więc zmieniać dobrą drużynę ? :D
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Nowa wersja forum

Postautor: hipcio_stg » pn mar 09, 2015 8:14 am

Podwójny cytat w czarnej skórce jest na białym tle. Strasznie świeci po oczach. Rozumiem, że musi być inny kolor - może któryś z odcieni szarości?

Deleted User 1499

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Deleted User 1499 » pn mar 09, 2015 8:56 am

Mnie troszkę rozpraszają podwieszone tematy bo na tamtym były wyróżnione i odzielone a tutaj są wmieszane w resztę no i podgląd tematu na jaki była odpowiedz tylko z dzisiaj.

Na plus za to opcje Przejdz do i Więcej...

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Abstract » pn mar 09, 2015 9:01 am

Jest gdzieś opcja zobaczenia tematów gdzie zostały napisane nowe posty od poprzedniej wizyty?

Awatar użytkownika
labutanol
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 594
Rejestracja: czw lip 12, 2007 3:44 pm
Skąd: Gorlice/Krosno

Re: Nowa wersja forum

Postautor: labutanol » pn mar 09, 2015 12:25 pm

Wygląd sam w sobie nie przeszkadza mi, jedynie co to że pomieszane są tematy, a od góry powinny być wyświetlane najnowsze posty.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7518
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Saimon1995 » pn mar 09, 2015 12:26 pm

Też na razie tego nie ogarniam, ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia. :P

Deleted User 2259

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Deleted User 2259 » pn mar 09, 2015 12:27 pm

A ja nie mogę znaleźć emotek :P tego panelu gdzie mogłem sobie wybrać.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Dejavu » pn mar 09, 2015 1:55 pm

Nie ogarniam. Za Chiny nie przyzwyczaję się do tego wyglądu. Jakbym miał nagle przejść na ruch lewostronny :P
Zbyt nowocześnie jak dla mnie, jak te wszystkie fora dla jajogłowych itp. stary wygląd był oldskulowy.
Dla mnie to samo. Jakoś za nowocześnie tak, poza tym o wiele mniej czytelnie jak dla mnie. Za bardzo się gubię. Na tamto forum nikt się nie skarżył, było dobre. Po co więc zmieniać dobrą drużynę ? :D
Dokładnie.
Forum wygląda ładnie, ale nie rozumiem sensu tych zmian. Jasne, że można się przyzwyczaić, tylko po co się przyzwyczajać skoro tamto forum wyglądało dobrze... tak jak LukaSieka pisał - po co zmieniać dobrą drużynę :)?

Deleted User 4783

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Deleted User 4783 » pn mar 09, 2015 2:31 pm

wygląda to dziwnie. Kiedy Deleted User 804 pokazał wersję testową byłem pozytywnie nastawiony, ale własnie wszedłem na forum i przeżyłem lekki szok :D Dołączam się do zdania, że odnośnik na głównej stronie do ostatniego posta jest troszkę mały... Avatary po prawej stronie jakoś mi nie podchodzą, bardziej pasowałyby w sytuacji pisania od prawej do lewej ;)

Deleted User 2259

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Deleted User 2259 » pn mar 09, 2015 2:38 pm

Dobra, sanktuarium już kilka zmian wyglądu przeżyło, przyzwyczaicie się :)

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Nowa wersja forum

Postautor: syzygy » pn mar 09, 2015 3:41 pm

Takie zmiany zawsze wywołują na początku lamenty, że stare było lepsze :P Sądząc po postach powyżej, jest umiarkowanie dobrze jak na taką rewolucję ;)
...ale awatary z prawej faktycznie dziwne :j

..da się zamienić ten wielki baner w link przekierowujący do strony głównej? W starej wersji klikałem w karykaturę panów z IM, która była takim odnośnikiem :P

Deleted User 2259

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Deleted User 2259 » pn mar 09, 2015 3:56 pm

...ale awatary z prawej faktycznie dziwne :j
Ja widzę tylko małe avki na górze.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Mikojaski » pn mar 09, 2015 6:12 pm

a ja mam pytanie z innej beczki. Jestem entuzjastą zmian, więc kiedy przyjdzie czas na główną :D A, czy tylko ja mam tak że w czarnej odmianie jest tak belka (sorki, nie wiem jak to inaczej nazwać :P ) z opcjami, a w jasnej jej nie ma?
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Deleted User 804

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Deleted User 804 » pn mar 09, 2015 8:35 pm

Na razie kosmos ;-)
Szkoda ze "podtematow" nie widac na forum glownym w ktorym ostatnio bylo cos pisane
Widać, ale tylko w działach w których pojawiły się nowe posty po konwersji, więc problem naprawi się sam.
Tapa? :B
Nudny już jesteś :P A tak w ogóle to dla phpBB 3.1 tapatalk jest dopiero w fazie beta i nie wiem czy chce ryzykować :P
W trybie mobilnym żółta ikonka kierująca do pierwszego nie prze czytanego posta w temacie jest strasznie mała i wymaga sporej koncentracji, by w nią trafić. W autobusie będzie to pewnie graniczyło z niemożliwością. Szło by to jakoś poprawić?
Nie musisz klikać w tą malutką ikonkę. klikniecie w kółko/kwadracik obok(w zależności od wybranego stylu) zadziała tak samo.
Dla mnie to samo. Jakoś za nowocześnie tak, poza tym o wiele mniej czytelnie jak dla mnie. Za bardzo się gubię. Na tamto forum nikt się nie skarżył, było dobre. Po co więc zmieniać dobrą drużynę ? :D
Google stwierdziło że strona nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych, więc musiałem zmienić byśmy nie polecieli w wyszukiwarce. Dodatkowo stary skrypt nie poradziłby sobie z tapatalkiem.
Podwójny cytat w czarnej skórce jest na białym tle. Strasznie świeci po oczach. Rozumiem, że musi być inny kolor - może któryś z odcieni szarości?
dorzuciłem do listy rzeczy do poprawy.
Mnie troszkę rozpraszają podwieszone tematy bo na tamtym były wyróżnione i odzielone a tutaj są wmieszane w resztę no i podgląd tematu na jaki była odpowiedz tylko z dzisiaj.
chyba kwestia przyzwyczajenia
Jest gdzieś opcja zobaczenia tematów gdzie zostały napisane nowe posty od poprzedniej wizyty?
w menu masz kilka opcji wyświetlenia postów w tym nieprzeczytanych i od ostatniej wizyty
Wygląd sam w sobie nie przeszkadza mi, jedynie co to że pomieszane są tematy, a od góry powinny być wyświetlane najnowsze posty.
kolejność jest taka sama jak ostatnio. Najpierw ogłoszenia, później przyklejone i na końcu normalne posty sortowane po dacie ostatniego posta.
A ja nie mogę znaleźć emotek :P tego panelu gdzie mogłem sobie wybrać.
masz przy wybraniu pełnej odpowiedzi
Forum wygląda ładnie, ale nie rozumiem sensu tych zmian. Jasne, że można się przyzwyczaić, tylko po co się przyzwyczajać skoro tamto forum wyglądało dobrze... tak jak LukaSieka pisał - po co zmieniać dobrą drużynę :)?
Tak jak wcześniej pisałem: google i tapatalk
wygląda to dziwnie. Kiedy Deleted User 804 pokazał wersję testową byłem pozytywnie nastawiony, ale własnie wszedłem na forum i przeżyłem lekki szok :D Dołączam się do zdania, że odnośnik na głównej stronie do ostatniego posta jest troszkę mały... Avatary po prawej stronie jakoś mi nie podchodzą, bardziej pasowałyby w sytuacji pisania od prawej do lewej
klikaj na kółko/kwadracik obok a nie koniecznie na tą małą ikonkę. Awatary to chyba kwestia przyzwyczajenia by zacząć szukać początku tekstu w innym miejscu.
Takie zmiany zawsze wywołują na początku lamenty, że stare było lepsze :P Sądząc po postach powyżej, jest umiarkowanie dobrze jak na taką rewolucję ;)
Po wersji testowej dziwiłem się że było tak mało narzekania :P Teraz chociaż czuje ze coś zrobiłem :mrgreen:
...ale awatary z prawej faktycznie dziwne :j
w sumie sam się zastanawiam po kiego je przeniesiono w oryginalnej skórce. Teoretycznie mógłbym je przerzucić znów na lewo, ale wtedy bałbym się przyszłych zmian stylu źródłowego i dodatkowej pracy przy każdej aktualizacji. Jeszcze pomyślę nad avatarami z lewej(zwłaszcza jeśli sam się nie przyzwyczaję :mrgreen: )
..da się zamienić ten wielki baner w link przekierowujący do strony głównej? W starej wersji klikałem w karykaturę panów z IM, która była takim odnośnikiem :P
Nie wiek czy banner nie będzię za duży jak na link. Zamiast w niego moższ klikac w napis sanktuarium pod nim. :wink:
Ja widzę tylko małe avki na górze.
zdefiniuj co uważasz za małe avki bo te powinny być takiej samej wielkości jak zawsze :)
a ja mam pytanie z innej beczki. Jestem entuzjastą zmian, więc kiedy przyjdzie czas na główną :D A, czy tylko ja mam tak że w czarnej odmianie jest tak belka (sorki, nie wiem jak to inaczej nazwać :P ) z opcjami, a w jasnej jej nie ma?
nie tylko ty tak masz. Style różnią się nie tylko kolorami i ciemny jest ciut bardziej zmodyfikowany. Co do głównej to miałem już z połowę, ale wole poczekać na stabilną wersję drupala 8. Póki co część z grafik przygotowanych pod nową stronę główną zużyłem na forum :)


Wróć do „Forum Organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość