stare płyty

Rarytasy, rzadkie wydawnictwa, bootlegi - wszystko dla kolekcjonerów Iron Maiden!

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1499
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: stare płyty

Postautor: johnny_o » wt lut 27, 2024 10:41 am

Stare płyty pono uchowały się jeszcze na niektórych blokowiskach. W piwnicach trza szukać!

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12064
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: stare płyty

Postautor: gumbyy » wt lut 27, 2024 10:58 am

Stare płyty pono uchowały się jeszcze na niektórych blokowiskach. W piwnicach trza szukać!
Powiem nawet tak, że niektore blokowiska są ze starej (wielkiej) płyty! ;)

Ja mam na przykład stare vinyle IM od "The Number..." do "7 Syna". I prawie wszystkie single 12". Jakieś Accepty, Helloweeny, Judasi też się znajdą.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1499
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: stare płyty

Postautor: johnny_o » wt lut 27, 2024 11:55 am

Dokładnie o to mi chodziło - chciałem jakoś żartobliwie odpowiedzieć sztucznej inteligencji, przy okazji wspominając o piwnicach które rzeczywiście bywają kopalnią złota.

Ja z racji rocznika nie mam sentymentu do wajnyli, bo załapałem się na końcówkę kaset a CD to od zawsze dla mnie weapon of choice. W sumie może kilkanaście sztuk kupiłem przy okazji. Za to całkiem imponująca kolekcja ojca z lat 70. i 80. od lat leży zapakowana na strychu i nigdy nawet do niej nie zaglądałem.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12064
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: stare płyty

Postautor: gumbyy » wt lut 27, 2024 12:51 pm

U mnie vinyle kilka lat temu "wjechały", ale nr 1 są jednak wciąż CD. Na plackach stare płyty które bardzo cenię. Nowych nie kupuje.

Ja z racji wieku to zaczynałem od przegrywanych kaset z przegrywanych kaset :lol: później pirackie kasety, oryginalne kasety i CD :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1499
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: stare płyty

Postautor: johnny_o » wt lut 27, 2024 1:56 pm

Doskonały pomysł z tymi starymi płytami które się bardzo ceni, może kiedyś zacznę uskuteczniać. Póki co w takich sytuacjach kupuję każde możliwe wydanie CD.

Istny szlak bojowy... Ja od razu zacząłem od oryginalnych kaset, jeszcze chwilę były bardzo drogie ale potem w porównaniu z CD sporo tańsze. I przez jakiś czas zbierałem równolegle, a potem tylko CD i zostało mi do dziś :)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12064
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: stare płyty

Postautor: gumbyy » wt lut 27, 2024 2:22 pm

Doskonały pomysł z tymi starymi płytami które się bardzo ceni, może kiedyś zacznę uskuteczniać. Póki co w takich sytuacjach kupuję każde możliwe wydanie CD.

Istny szlak bojowy... Ja od razu zacząłem od oryginalnych kaset, jeszcze chwilę były bardzo drogie ale potem w porównaniu z CD sporo tańsze. I przez jakiś czas zbierałem równolegle, a potem tylko CD i zostało mi do dziś :)
Taki właśnie zamysł, że te klasyczne dla mnie plyty z lat 80 mieć na placku. Tak jaknpierwptnie wychodziły. CD też z tamtych lat mam, bo unikam remasterów jak ognia.

No szlak niezły, nawet nie chcę myśleć ile kasy w tym przepaliłem :lol: ;)

A jeszcze była "Kompakciarnia" i przegrywanie CD na kasety za kasę :D
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: stare płyty

Postautor: Geri666 » wt lut 27, 2024 2:28 pm

moze nie wszystkie stare, ale to moj Discogs ;)

https://www.discogs.com/user/brucebruce999/collection

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1499
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: stare płyty

Postautor: johnny_o » wt lut 27, 2024 4:19 pm

Słusznie, oryginalny nośnik ma swój urok. Ja niestety nie unikam, wręcz przeciwnie - dla mnie to kolejna pozycja do odhaczenia.

W moim przypadku to jakaś niedorzeczna kwota, ale ile by ona nie wynosiła to absolutnie nie żałuję. Jedyne co to bałagan w kolekcji wynikający z kupowania takich ilości że niemożliwym było umieszczenie wszystkiego w jednym miejscu.

Nie załapałem się na przegrywanie, ale początki z CD to w dużej mierze oczywiście wydania bazarowe, często droższe niż dzisiejsze oryginały. Czasy słuchania muzyki z kompaktu, czego nie robię już od kilkunastu lat. Wszystkie te płyty mam do dziś, z sentymentu sobie zostawiłem mimo że zdążyłem dawno skompletować wydania oryginalne. Łezka w oku, gimby nie znajo itd. ;)

Ładnie, bardzo eklektyczna kolekcja :)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12064
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: stare płyty

Postautor: gumbyy » wt lut 27, 2024 4:42 pm

Łezka w oku, gimby nie znajo itd. ;)
Zdecydowanie :D
www.MetalSide.pl


Wróć do „Dla Kolekcjonerów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości