10/04/2024 - Jared James Nichols - Kraków

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

cezi
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 781
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:41 am

10/04/2024 - Jared James Nichols - Kraków

Postautor: cezi » ndz mar 10, 2024 2:35 pm

Czy ktos się wybiera, to jest naprawdę zarąbisty gitarzysta. Jakos mi dopiero teraz wpadło info i od razu kupiłem bilety dla siebie i żony, zwłaszcza, że są tanie - 82 złote tylko. Ponieżej notka o koncercie:

Jared James odwiedzi Polskę. Gitarzysta da jedyny koncert w naszym kraju

Polska będzie miała okazję gościć jednego z najwybitniejszych przedstawicieli bluesrocka i hard rocka, Jareda Jamesa, który wystąpi w Klubie Zaścianek w Krakowie. To wyjątkowy koncert dla miłośników klasycznego brzmienia rocka, pełnego niesamowitych riffów i emocjonalnych tekstów.
Jared James Nichols, amerykański wirtuoz gitary i wokalista, jest obecnie jednym z najbardziej cenionych artystów w świecie muzyki gitarowej. W 2021 roku osiągnął niezwykły sukces, stając się jednym z czterech ambasadorów marki Gibson na całym świecie. Jego imię można teraz znaleźć obok takich gigantów jak Slash czy Dave Mustaine, co świadczy o jego niezwykłym talencie i wkładzie w świat muzyki rockowej.

Jared Nichols na jedynym koncercie w Polsce
Jared Nichols nie jest jednak tylko znakomitym gitarzystą. To również świetny autor piosenek. Jego ostatni album, zatytułowany „Jared James Nichols”, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i fanów na całym świecie. To wydawnictwo przynosi klasyczny blues w połączeniu z oldschoolowym hard rockiem, nawiązując do najlepszych tradycji lat 70. i 80. W tej muzycznej mieszance znajdziemy wszystko, co kochamy w rocku – zapadające solówki, chwytające za serce riffy, nutkę melancholii, ale przede wszystkim prawdziwość i autentyczność.

Zobacz również: Poznaliśmy kolejne zespoły jakie zobaczymy podczas Mystic Festival 2024

Jared James Nichols to artysta, który hołduje rockowym standardom sprzed lat, jednocześnie wnosząc do nich swój autorski pomysł i niepowtarzalny charakter. To muzyk, który potrafi poruszyć serca i dusze swoją muzyką.

Jared Nichols w Polsce. Data, miejsce, bilety
Data koncertu to 10 kwietnia 2024 roku, a miejsce to Klub Zaścianek w Krakowie, ul. Rostafińskiego 4. Bilety są już dostępne w przedsprzedaży za 79/89 zł oraz będą dostępne w dniu koncertu za 100 zł.

Nie przegapcie okazji, by doświadczyć koncertu Jareda Nicholsa na żywo. Jared James Nichols obiecuje niezapomniane wrażenia i niesamowitą dawkę energetycznego rockowego brzmienia. To wydarzenie, którego nie można przegapić!

Bilety można nabywać online na stronie internetowej organizatora oraz w wybranych punktach sprzedaży. To będzie noc pełna rockowej magii i niesamowitego bluesowego klimatu. Do zobaczenia na koncercie Jareda Jamesa w Krakowie!
Cezi on Tour 2021: 13.08 - Memoriał DIO, Książ Wlkp, Jezioro Jarosławki

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9403
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: 10/04/2024 - Jared James Nichols, Kraków Zaścianek

Postautor: blackcocker » ndz mar 10, 2024 2:40 pm

Proszę o trzymanie się konwencji nazywania tematów :)
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 10/04/2024 - Jared James Nichols - Kraków

Postautor: krusejder » ndz mar 10, 2024 4:34 pm

Jedyny koncert w Polsce? Dzień później Jared supportuje Mr Big w Warszawie. Wiem, że support gra 40 minut a nie 100, ale to uwaga dotycząca faktów.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

cezi
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 781
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:41 am

Re: 10/04/2024 - Jared James Nichols - Kraków

Postautor: cezi » ndz mar 10, 2024 5:25 pm

:!:
Jedyny koncert w Polsce? Dzień później Jared supportuje Mr Big w Warszawie. Wiem, że support gra 40 minut a nie 100, ale to uwaga dotycząca faktów.
Nie wiedziałem poważnie.
Cezi on Tour 2021: 13.08 - Memoriał DIO, Książ Wlkp, Jezioro Jarosławki

cezi
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 781
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:41 am

Re: 10/04/2024 - Jared James Nichols - Kraków

Postautor: cezi » czw kwie 11, 2024 1:22 am

No więc tak.....bardzo fajny koncert. Bardzo dobrze nagłośniony, Jared Nichols to absolutne sceniczne zwierzę.....schodził z gitarą ze sceny ( w sensie do publiki). Grał solówki wśród publiczności, widac, że był w doskonałym humorze... Nie znam dobrze jego twórczości, ale numery są chwytliwe, a na żywo brzmią o wiele lepiej niż w studio. Zresztą Jared dokłada do nich mnóstwo solówek, ozdobników i róznych riffów np. Smoke on The Water, czy La Grange. Co ciekawe nie ma zupełnie żadnego pedalboard'a. Kabel ma podłaczony do bezposrednio do wzmaniacza i może ze dwa razy pokręcił tam gałeczkami między utworami. Wszystkie brzminia na gitarze wydobywa techniką gry.

Niestety frekwencja nie dopisał. Było około 100 osób, z czego grupa jakichś 10 fanów jeźdzących za Nicholsem ewentualnie Mr.Big (bo ich ewidentnie znał i ze sceny z nimi żartował)

A tak w ogóle, to nie znałem kompletnie gościa, tylko poczytałem, że odrestaurował słynną Dorothy - Gitarę Gibsona z 1952 roku, która była wrakiem po huraganie. Ta gitara to protoplasta Gibsona LesPaul...jedna z pierwszych 100. Nie miał tej gitary w Krakowie, ale grał na innym Gibsonie z 1957 roku. Dopiero po tym zacząłem sie interesować co to za gość i jak gra.

A najwazniejsze podsumowanie koncertu można zawrzeć w jednym zdaniu.....moja żona była zachwycona.....co ma niebagatelne znaczenie:

Setlista z koncertu poniżej....uzupełniana ze słuchu, bo drukowanej nie było na scenie.
https://www.setlist.fm/setlist/jared-ja ... b4a34.html

Tak więc wszyscy Ci, którzy jutro cisną na Mr.Big...zwróćcie uwagę na support, bo warto.

P.S. @Krusejder - grał dokładnie 100 minut. Nie pomyliłeś się
P.S.2 Ceny merchu dośc srogie...za CD 100 PLN za koszulkę 150. Winyl w normalniejszej cenie po 130. Ale mnóstwo ludzi kupowało merch, który JJN potem cierpliwie podpisywał. Mozna było spoko sobie zrobic fotę (żona skorzystała), ogólnie mega przystępny i gadatliwy gość. I za to również wielki plus.
Cezi on Tour 2021: 13.08 - Memoriał DIO, Książ Wlkp, Jezioro Jarosławki

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 10/04/2024 - Jared James Nichols - Kraków

Postautor: krusejder » pt kwie 12, 2024 3:53 pm

Warszawa

Jared zrobił bardzo pozytywne wrażenie! Zarowno muzycznie jak i osobowościowo. Gra żywiołowo i widowiskowo jak młody "Ted Mogent". Ale ponieważ miał dla siebie tylko 40 - 45 minut a nie 100, to mojem zdaniem mógł pocisnąć dwa rockandrolle zamiast War Pigs

Zaskakująco dobry dźwięk jak na Progresję. Mocne 8/ 10 i chętnie pójdę na następny gig jegomościa
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości