Piece Of Mind

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

???

Kocham bezgranicznie :D
49
45%
Kocham :D
58
53%
Do Wora :D
2
2%
 
Liczba głosów: 109

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Piece Of Mind

Postautor: Artur » sob cze 16, 2007 8:50 pm

Hmmm, sam nie wiem co mnie naszło, żeby nowy temat założyć i to na Froum Głównym na którym nie bywam praktycznie :lol: No ale trzeba panom dosłodzić co by nie było nieustannych zarzutów że odstraszamy nowych użytkowników :mrgreen: A sobie sprawdziłem z ciekawości, że tak jak o większości płyt Maidens są założone tematy, tak o tej, wyjątkowej wg mnie, nie ;)
A chyba jest o czym mówić, bo to w sumie IMO taki specjalny album. Jak się go zestawi z poprzednikami, to można odnieść wrażenie (może tylko ja ;) ) że to zespół dużo bardziej dojrzalszy. Tutaj to już nie brzmi jak banda chłopaków ale 5-ciu facetów którzy grają swoją muzykę i wiedzą czego chcą.
Jak przeglądm różne zestawienia, ankiety (również tutaj) to dochodzę do wniosku, że to jedna z bardziej niedocenianych płyt IM. Bo mało kto wymienia go jako ulubiony, w forumowej ankiecie zajmuje chyba 8 miejsce czy jakoś tak. Szkoda troszkę.
Ja sądzę, że zawsze do niego wrócę z przyjemnością. Są tu jedne z ich najlepszych kompozycji - kapitalny otwieracz, nieco pokombinowane "Revelations", hitowy "The Trooper", popis wokalny Dickinsona we "Flight Of Icarus", do tego energetyczne "Die With Your Boots On", świetnie rozwijające się "Still Life" czy wreszcie niesamwite "to Tame A Land". Żeby nie było , że pomijam 2 - "Sun And Steel" i "Quest For Fire" też lubię, może nieco odstają od reszty ale wg mnie naprawdę minimalnie, do tego są IMO ciekawie zrobione linie melodyczne w nich.
Płyta też ciekawie brzmi - w sumie nie od dziś wiadomo, że brzmieniowo zawsze Maiden starało się zmieniać (co innego sama treść muzyczna :] ) i to słychać porównując z "The Number..." - "Piece..." jest taki mniej dynamiczny, nie tak ciężki chyba a ma w sobie coś szczególnego.
I w sumie wychodzi rewelacyjny album - oczywiście moje Top5 Maiden, od dawna to powtarzam, jak jakąs mantrę wręcz.
Partie Dickinsona należą do moich ulubionych w ogóle a robota gitarzystów klasa sama w sobie.
Bardzo liczyłem na utwory z tej płyty w 2005 roku i sie nie zawiodłem, jedynie "Flight Of Icarus" mi zabrakło.

Oczywiście to wszystko piszę z pamięci, bo chyba ze 2 lata tego nie słyszałem :lol: ;)
Ale nie wierzę bym zmienił zdanie. I oczywiście jasna sprawa, że 95% heavy metalu sie do tego nie zbliżyło nigdy :D

No to piszcie też tutaj sobie, tutaj sie naprawde jeszcze Maiden lubi :mrgreen:
Jest też stosowna ankieta :lol:



Jakby co - nic nie piłem, słowo :lol:

Deleted User 622

Re: Piece Of Mind

Postautor: Deleted User 622 » sob cze 16, 2007 9:00 pm

Jeden z moich ulubionych albumów Maiden i heavy metalowych krążków w ogóle. Zaraz za BNW i chyba jednak przed Powerslave. Cudeńko. Świetne wokale, pomysłowe aranże, drapieżne brzmienie. To jest to co lubię :)

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Piece Of Mind

Postautor: Abstract » sob cze 16, 2007 9:10 pm

Jednak trzeba dodać ,że niektóre utwory nabrały tego lepszego, pełniejszego brzmienia dopiero po dodaniu trzeciego wokalisty jak np. Die With Your Boots On czy The Trooper. Jest to również album z najlepszymi utworami do grania na żywo

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Piece Of Mind

Postautor: Artur » sob cze 16, 2007 9:14 pm

No IMO to zdecydowanie przed "Powerslave" :) Na "Powerslave" nigdy nie lubiłem "Back In The Village" i "Flash Of The Blade" a na "Piece Of Mind" nie mam takiego utworu.

Titus kiedyś ciekawą rzecz o tej płycie powiedział - "na 'Piece Of Mind' z kolei, słychać że coś intelektualnego zaczyna dziać się w ich muzyce" czy jakoś tak. Nienajgrzej powiedziane, bo to nieco inne grania niż (szczególnie) albumy z Di'Anno i "TNOTB" (mniej, ale jednak). "Where Eagles Dare" na przykład, taki łamany lekko się wydaje że o "Revelations" nie wspomnę. No i "To Tame A Land". Generalnie ładnie tutaj operują dynamiką.

Metal i Ty też na Głównym :mrgreen: Co to sie porobiło :lol:
Oczywście wiem, że to dzięki temu że temat założyłem ja :lol:

Awatar użytkownika
michi
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 467
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 12:41 am
Skąd: Gorlice/Kraków

Re: Piece Of Mind

Postautor: michi » sob cze 16, 2007 9:43 pm

No IMO to zdecydowanie przed "Powerslave" :) Na "Powerslave" nigdy nie lubiłem "Back In The Village" i "Flash Of The Blade"
Ja chyba jakiś inny jestem :B

A co do PoM to faktycznie bardzo niedoceniany album- ludzie zachwycają się wcześniejszym TNOTB czy kolejnym Powerslave, ten jakby pomijając. Ja też przez jakiś czas tak miałem, ale ostatnio dość często wracam do tegoż właśnie. Myślę że spokojnie można go zaliczyć do klasyków Maiden- IMO ani trochę od nich nie odstaje.

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Piece Of Mind

Postautor: Dziku » sob cze 16, 2007 9:45 pm

Moim zdaniem to jeden z 3 albumow MAiden, ktorym moge dac pelne 10/10 (obok SiT i 7th). Wszystko juz chyba napisaliscie, to powiem ze ten album kopie dupe i tyle :P
Na "Powerslave" nigdy nie lubiłem "Back In The Village" i "Flash Of The Blade"


Ja po tych utworach czuje sie jakbym dostal heavy metalowa pięścia w twarz :D

Awatar użytkownika
KaziorFukacz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 295
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 11:41 am
Skąd: Giżycko

Re: Piece Of Mind

Postautor: KaziorFukacz » sob cze 16, 2007 10:34 pm

Zawsze lubiłem bardziej niż Numbera..
IMO najlepsze z tej płyty są Revelations i Die With Your Boots On.

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Nomad » sob cze 16, 2007 10:36 pm

Świetna płyta, kwintesencja ich stylu, od tej płyty Ironi wykształcili na dobre swój styl, oparty na energetycznych zwrotkach,wysokich brzmieniach gitar, bogatej sekcji rytmicznej i tekstom z kręgu historii i literatury. Utwory z tej płyty to prawdziwe bomby koncertowe . Flight of Icarus to prawdziwe marzenie koncertowe ,zresztą ,chyba nawet wolę ten utwór od Troopera, perfekcja. Żadna płyta nie ma tak dobrych singli ,a i dłuższe utwory są klasowe.
Wypełniaczy też brak. Jedna z tych płyt Iron Maiden która kandyduje to tytułu najlepszej.

Chudy
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1930
Rejestracja: czw mar 02, 2006 7:37 pm
Skąd: Z gabinetu

Re: Piece Of Mind

Postautor: Chudy » sob cze 16, 2007 10:45 pm

ten album kopie dupe i tyle

The Burczax
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1699
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 2:13 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: Piece Of Mind

Postautor: The Burczax » sob cze 16, 2007 11:03 pm

od tej płyty Ironi wykształcili na dobre swój styl
bla, bla, bla... Na każdej płycie grają nieco inaczej. I nie można powiedzieć, że późniejsze płyty Maiden były podobne do PoM, bo to jest nieprawda. A wracając do samej płyty to jest to jedna z moich ulubionych płyt Iron Maiden. Wolę ją zdecydowanie od Powerslave.

Qba666
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 860
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 4:08 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Qba666 » ndz cze 17, 2007 12:02 am

Na każdej płycie grają nieco inaczej
graja duzo inaczej. Jak dla mnie nie jest to ich jakies wybitne osiagniecie. Jak dla mnie jest zbyt dopracowana wypieszczona wycwiczona przed wyjsciem do studia.

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: Piece Of Mind

Postautor: Tomek(JMM) » ndz cze 17, 2007 8:51 am

Jeden z moich ulubionych albumów Maiden, pierwszy album z już ukształtowanym brzmieniem. Nie ma tu słabego utworu, może gdyby tylko zmienić pierwsża linijkę tekstu w "Quest For Fire", bo strasznie kuję w uszy.... Na koncercie w Chorzowie najmocniejszym punktem według mnie było właśnie "Where Eagles Dare" z tej płyty...

Deleted User 2868

Re: Piece Of Mind

Postautor: Deleted User 2868 » ndz cze 17, 2007 9:09 am

Bardzo dobry album, z kilkoma naprawdę gigantami, szczególnie Flight of Icarus ;-)

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Piece Of Mind

Postautor: wojteq » ndz cze 17, 2007 9:41 am

ten album jest w moim Top 5 Maidenów, tak kiedyś za nim nie przepadałem, ale faktycznie jakiś czas temu stwierdziłem, że to świetny album, z klimatem, utwory z niego stały się potem hiciorami (trooper, die with your boots on, revelations, flight of icarus), poza tym to faktycznie album, na którym widać typowy styl maiden, na numberze jeszcze tego nie było czuć, moi zdaniem nie przewyższa Powerslave i SiT, ale PoM to chyba najbardziej taki "heavy-metalowy" album IM, po prostu kopie tyłki!! no i pierwszy song maidenów jaki zobaczyłem w tv ("Flight of Icarus") i się w tym zakochałem.... ;-)

EDIT: ten album można zaproponować osobie chcącej poznać muzykę maiden, chyba najbardziej charakterystyczna płyta dziewicy

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Piece Of Mind

Postautor: Szajba » ndz cze 17, 2007 10:12 am

imo lepszy od Powerslavea, ale jeden z rzadziej słuchanych przeze mnie albumów. opcja: DO WORA ;)
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Piece Of Mind

Postautor: Abstract » ndz cze 17, 2007 10:53 am

Przyłączam się do opinii Szajby. Lubię ten album ale bez przesady. DO WORA

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Nomad » ndz cze 17, 2007 11:54 am

Każdy jeden utwór z PoM jest lepszy niż ta cała najnowsza płyta razem wzięta.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Piece Of Mind

Postautor: Artur » ndz cze 17, 2007 12:11 pm

Na koncercie w Chorzowie najmocniejszym punktem według mnie było właśnie "Where Eagles Dare" z tej płyty...
Się przychylę, o :D

Oczywiście u mnie w ankiecie opcja nr. 1 :D

A Szajbe i Abstracta będzie zaraz trzeba do wora włożyć :D Co by takich rzeczy nie wygadywali ;)
Każdy jeden utwór z PoM jest lepszy niż ta cała najnowsza płyta razem wzięta.
A Ty też już daj spokój, bo wszyscy tutaj już wiedzą doskonale co o niej sądzisz i nie musisz tego za każdym razem powtarzać. A to co mówisz to oczywiście skrajna skrajnośc i nie wiem po co tak sie wypowiadać.
Prędzej takie coś to o "Dance Of Death" można powiedzieć :lol:

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Piece Of Mind

Postautor: Szajba » ndz cze 17, 2007 12:13 pm

A Szajbe i Abstracta będzie zaraz trzeba do wora włożyć :D Co by takich rzeczy nie wygadywali ;)
i co potem ? do jeziora ? :lol:
Każdy jeden utwór z PoM jest lepszy niż ta cała najnowsza płyta razem wzięta.
Prędzej takie coś to o "Dance Of Death" można powiedzieć :lol:
Wyście chyba dawno wódki nie pili :lol: żeby takie głupoty wygadywać :lol: ;)
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Nomad » ndz cze 17, 2007 12:15 pm

Skąd wiesz że wszyscy wiedzą?
Jeśli chcesz wiedzieć to ja AMOLAD lubię, tak!, niezła płyta ,ostatnio stwierdziłem że nie jest czymś słabym, tylko poprostu ten styl mi nie odpowiada, jest tam faktycznie parę utworów których nie uznaje ,ale jako całość nie jest tak źle.
Tylko że jak ktoś zachwyca sie załóżmy tą płytą a nie docenia płyt z lat '80, to trochę mnie to dziwi ,bo to zupełnie inny poziom i nie chodzi że wg.mnie, starczy by posłuchać, gdzie są lepsze pomysły, ciekawsze kompozycje itd. ,gusta gustami ale...


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości