No Prayer to świetna płyta

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
FanMaiden
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:21 pm

No Prayer to świetna płyta

Postautor: FanMaiden » pt lip 02, 2010 10:02 pm

Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi, ale uważam, że album "No Prayer For the Dying" jest świetny. Od niego zaczęła się moja przygoda z Żelazną Dziewicą w roku 2002 i trwa ona do dziś. Album ten bardzo cenię i bardzo lubię, choć nie da się ukryć, że nie jest najlepszym krążkiem. Moim zdaniem na uwagę zasługują utwory: tytułowy "No Prayer for the Dying" (świetne riffy i wspaniały tekst), "Bring Your Daughter To the Slaughter (niesamowity klimat), nieco mroczny "Fates Warning" (ale bardzo niedoceniany), opener "Taigunner" (świetny refren i sola), "Run Silent Run Deep" (strasznie melodyjny) i "Holy Smoke" (znakomity tekst i fajny teledysk). Bardzo lubię także "Hooks in You" i "Mother Russia". Public Enema Number One" i "The Assassin" nieco (ale minimalnie) gorsze, ale również świetne. Uażam, że krążek ten jest świetny, ale najbardziej ubolewam nad tym, ze jest tak niedoceniany.

Co o tym myślicie???

Awatar użytkownika
FanMaiden
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:21 pm

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: FanMaiden » pt lip 02, 2010 10:19 pm

A no i zapomniałem dodać, że płyta ma u mnie mocne 9/10. Moim zdaniem brak gitary Adriana nie jest wielką stratą (choć był świetnym kompozytorem) zważywszy na to, że Janick poradził sobie całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
Moonrise
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 92
Rejestracja: śr cze 23, 2010 9:44 am
Skąd: Poznań

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: Moonrise » pt lip 02, 2010 11:05 pm

Zgadzam się z tym, to jedna z moich ulubionych płyt ;-)

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: ttomasz » sob lip 03, 2010 8:28 am

U mnie to jedna z najsłabszych, chociaż kilka utworów jest naprawdę fajnych ;-)

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: wojteq » sob lip 03, 2010 9:47 am

Mimo, że nie słucham jej za często, to cenię sobie, mniej więcej na tym samym poziomie co FOTD. Takie utwory jak Run sillent run deep czy Mother Russia lub tytułowy są na prawdę zbyt mało doceniane IMO ;-)

Awatar użytkownika
FanMaiden
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:21 pm

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: FanMaiden » sob lip 03, 2010 12:13 pm

Moim zdaniem "No Prayer for the Dying" jest lepszy od "Fear of the Dark", jest bardziej równy - w Fearu są takie wypełniacze jak "The Apparition" czy "Chains of Misery", a w No Prayer takich nie ma.

Awatar użytkownika
Nicko McBrain
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 862
Rejestracja: pt maja 01, 2009 2:15 pm
Skąd: Katowice

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: Nicko McBrain » sob lip 03, 2010 2:05 pm

gdyby nie holy smoke, assassin, bring your daughter i mother russia to plyta moglaby dla mnie nie istniec

Awatar użytkownika
ShoNy
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 56
Rejestracja: pn cze 28, 2010 12:17 pm

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: ShoNy » sob lip 03, 2010 2:15 pm

Dla mnie jedyny dobry kawałek to No prayer...

Awatar użytkownika
FanMaiden
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:21 pm

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: FanMaiden » sob lip 03, 2010 8:21 pm

Tak, tytułowy No Prayer jest jedną z najlepszych piosenek, ale na płycie jest też parę innych świetnych utworów.

Awatar użytkownika
Nocny Jastrząb
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 341
Rejestracja: czw maja 26, 2005 12:11 am
Skąd: Wrocław

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: Nocny Jastrząb » sob lip 03, 2010 11:29 pm

Prayer jest dla mnie świetną płytą.. Słuchając jej ciągle przechodzą mnie dreszcze. Surowe granie które cenie.
A no i zapomniałem dodać, że płyta ma u mnie mocne 9/10. Moim zdaniem brak gitary Adriana nie jest wielką stratą (choć był świetnym kompozytorem) zważywszy na to, że Janick poradził sobie całkiem nieźle.
I na kolejnych też sobie poradził.

Awatar użytkownika
Nav
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 46
Rejestracja: śr cze 23, 2010 12:38 am

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: Nav » ndz lip 04, 2010 1:02 am

Dla mnie jest na tej płycie kilka naprawdę świetnych utworów - No prayer, Mother Russia, The Asssasin, Bring your daughter..., a reszta jest niezła, ale na kolana nie rzuca.

Lubię tę płytę, ale są lepsze.

A co do Feara, to według mnie tak naprawdę jedna z gorszych płyt. Piosenek, które bardziej lubię jest kilka tylko - poza oczywistością, czyli piosenką tytułową, to Be quick, Wasting love, Afraid to shoot strangers. A reszta jest w porządku, ale nie ma dla mnie większego znaczenia - słucha się przyjemnie, ale są lepsze. A Weekend Warrior to dla mnie niewypał...
"Just like a mirror reflecting the moves of your life and in the river reflections of me"

Awatar użytkownika
FanMaiden
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:21 pm

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: FanMaiden » ndz lip 04, 2010 9:23 am

Ja uważam, że No Prayer wraz z "The X Factor" jest najlepszą płytą zespołu z lat 90-tych.

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: voivod » ndz lip 04, 2010 9:52 am

Świetna płyta. Ostatni album Maiden bez słabych punktów.

Awatar użytkownika
Iron Soldier
-#Invader
-#Invader
Posty: 234
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:59 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: Iron Soldier » ndz lip 04, 2010 10:26 am

Gdyby nie Holy Smoke, tytułowy, Bring Your Daughter..., Mother Russia to płyta, by dla mnie nie istniała. Nie podoba mi się, ale czasem posłucham. ;)

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7291
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: widman » ndz lip 04, 2010 11:12 am

Glupoty. No prayer konkretny strzal!

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: DaveM » ndz lip 04, 2010 11:39 am

Gdyby nie Holy Smoke, tytułowy, Bring Your Daughter..., Mother Russia to płyta, by dla mnie nie istniała.
Gdyby nie Tailgunner, Holy Smoke, No Prayer For The Dying, Public Enema Number One, Fates Warning, The Assasin, Run Silent Run Deep, Hooks in you, Bring your Daughter i Mother Russia ta płyta też mogłaby dla mnie nie istnieć.. :roll:

Awatar użytkownika
Moonchild
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 85
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 9:28 pm

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: Moonchild » ndz lip 04, 2010 1:04 pm


Gdyby nie Tailgunner, Holy Smoke, No Prayer For The Dying, Public Enema Number One, Fates Warning, The Assasin, Run Silent Run Deep, Hooks in you, Bring your Daughter i Mother Russia ta płyta też mogłaby dla mnie nie istnieć.. :roll:


Zdecydowanie się z Tobą zgadzam.

Dla mnie minusami są tylko okładka i brzmienie, które nie pociąga mnie tak jak na płytach poprzednich.

Awatar użytkownika
Iron Soldier
-#Invader
-#Invader
Posty: 234
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:59 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: Iron Soldier » ndz lip 04, 2010 1:19 pm

Glupoty. No prayer konkretny strzal!
Wiesz równie dobrze mogę to samo powiedzieć o Virtual XI, który jest u mnie na dość wysokiej pozycji, a przez większość nie lubiany za brzmienie i wokal Blaze'a. ;)

Aczkolwiek dla mnie jest gorsza płyta niż No Prayer (The X Factor gdzie lubię tylko 2 utwory).

Awatar użytkownika
soulburner
-#Invader
-#Invader
Posty: 208
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 3:13 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: soulburner » ndz lip 04, 2010 2:14 pm

Po SSOASS ta płyta trochę jednak zawodzi - oczekiwałem dalszego rozwoju, zapoczątkowanego na SIT. Początkowo jej nie lubiłem, ale... przekonałem się do niej i jestem gotów stwierdzić, że nie ma na niej słabego utworu, może poza Hooks In You, który zdaje mi się jakoś nie pasować do reszty.
Pamiętam, że kiedyś czytałem coś o tym, jakoby bardzo krytykowano produkcję NPFTD... gdyby dziś płyty Maiden tak brzmiały, chyba bym odleciał ;)
You must gather your party before venturing forth.

Awatar użytkownika
FanMaiden
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:21 pm

Re: No Prayer to świetna płyta

Postautor: FanMaiden » ndz lip 04, 2010 6:55 pm

Jeśli chodzi o produkcję, jest to jedyna rzecz, która lepsza jest na Fearu niż na No Prayer. Mimo to produkcja na No Prayerze jest naprawdę dobra.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości