[Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9801
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

[Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: krusejder » pn lis 22, 2010 11:01 am

zajawka tekstu, który pojawił się w sobotnio-niedzielnym dodatku PLUS MINUS

http://www.rp.pl/artykul/61991,566388.html

Choć media bojkotują Iron Maiden jako królów kiczu i obciachu, to są jednym z najpopularniejszych zespołów na świecie. Nie tylko w kategorii oldbojów

Wielu krytyków muzycznych, prezenterów radiowych i przedstawicieli show-biznesu przeciera oczy ze zdumienia z powodu sukcesu, jaki odniósł ostatni album brytyjskiego zespołu Iron Maiden (Żelazna Dziewica) „The Final Frontier”. Mowa o grupie, która od lat była wyszydzana i ośmieszana jako relikt znienawidzonych lat 80., obrzydliwej epoki Margaret Thatcher i Ronalda Reagana.

Według kreatorów muzycznych trendów i gustów Iron Maiden to obciach. Żaden człowiek z dobrego towarzystwa nie może słuchać tego zespołu. Żadna szanująca się rozgłośnia radiowa nie może puszczać jego piosenek, a dbająca o reputację stacja telewizyjna emitować jego teledysków. I tak właśnie się dzieje. Usłyszenie czy zobaczenie Iron Maiden w środkach masowego przekazu graniczy z cudem.

----

czytaliście całość ?
IMHO bardzo fajna

:)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów&quo

Postautor: ttomasz » pn lis 22, 2010 11:04 am

----

czytaliście całość ?
IMHO bardzo fajna

:)
Dostęp do artykułu jest płatny. Aby odczytać cały artykuł prosimy wykupić dostęp bądź zalogować się. Nie masz konta? Wypełnij prosty formularz rejestracyjny.
To trochę zniechęca ;-)
Pozatym z reguły artykułów o Maiden nie czytam :cool:

PanAntoni
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: pt sie 13, 2010 2:06 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: PanAntoni » pn lis 22, 2010 1:11 pm

Tej gazety raczej nie tykam, także nie.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3420
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: Emilio » pn lis 22, 2010 2:09 pm

To trochę zniechęca
Pozatym z reguły artykułów o Maiden nie czytam
W sieci jest art za free ;-)
Tej gazety raczej nie tykam, także nie.
Ja nie tykam gazety wybiórczej, ale tyczy sie to kwestii politycznych i obyczajowych. Jesli trafi sie dobry reportaz to chetnie rzuce okiem. Np pan Jacek Hugo-Bader z gw to świetny reportazysta i chetnie go czytam, mimo, że pisze dla tej "szmaty załganej" ;-)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
jArO
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 384
Rejestracja: wt sie 22, 2006 5:03 pm
Skąd: Brave New World

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: jArO » pn lis 22, 2010 5:31 pm

Tutaj oto skan całości :cool:

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2568
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: remi » pn lis 22, 2010 5:51 pm

jak to przeczytałem - wręcz jestem dumny że jestem fanem IM :cool:

Awatar użytkownika
RaShton
-#Invader
-#Invader
Posty: 189
Rejestracja: czw paź 07, 2010 6:51 pm
Skąd: Częstochowa

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: RaShton » pn lis 22, 2010 6:48 pm

No no, ładnie napisany artykuł i wgl prawdę mówiący :)

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: dostoevsky » wt lis 23, 2010 4:07 am

Tej gazety raczej nie tykam, także nie.
:lol:
'bastion PiSu', hm? ;)


Sam artykuł - całkiem fajny. :)

PanAntoni
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: pt sie 13, 2010 2:06 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: PanAntoni » wt lis 23, 2010 9:09 pm

'bastion PiSu', hm? ;)
Bastionem pisu bym tego nie nazwał, zbyt słabi dziennikarze. Bardziej totalne poddanie i pisanie artykułów na kolanach przed Prezesem. Nie wiem jak w ostatnim roku, albo i dalej. Wcześniej tak było. Poza tym, zauważ, że jaki rząd jest to Rz się podlizuje (i znowu - nie wiem jak jest przez ostatni rok).

Artykuł - całkiem niefajny, pokazuje nierzetelność dziennikarzy. Facet który to pisał nie za bardzo ma pojęcie na ten temat, nie słyszałem żeby Iron Maiden było tak bardzo ignorowane. Antyradio - dość duże radio, Iron Maiden leci dość regularnie. Trójka - bodaj największe radio w Polsce, można Iron Maiden usłyszeć na liście przebojów, w ciągu dnia, jak jest nowa płyta to też zawsze w Minimaxie i kilku innych audycjach. W Bisce też można było, dopóki Pisowczyk Sobala nie zrobił porządku z ciężką muzyką i nie zarządził puszczania muzyki lekkiej. W gazetach Iron Maiden jest obecne mniej więce jak inne większe zespoły metalowe - w tematycznych magazynach to wiadomo, natomiast można też znaleźć informacje np. w GW przy okazji koncertu w Warszawie w 2008. O telewizji nie wspominajmy bo jaka jest jakość telewizji, o tym wiemy wszyscy. Dlatego pan piszący ten artykuł mocno przesadza. I wykazuje się nieobeznaniem w temacie pisząc o Metallice zapraszającej do zespołu "latynosa" w takim kontekście jakby miała to zrobić w celach komercyjnych, albo w bardziej komercyjnym okresie swojej kariery. Otóż tak się składa, że nie. Ale o tym, pan Piotr Zychowicz już nie wiedział.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3188
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: Piwowarus » wt lis 23, 2010 10:37 pm

acet który to pisał nie za bardzo ma pojęcie na ten temat,
Moim zdaniem ma pojęcie i to może nawet spore, tylko nieco podkoloryzowuje obraz, żeby bardziej pasował do tezy.

Ale generalnie zgadzam się z resztą tego co napisałeś.

PanAntoni
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: pt sie 13, 2010 2:06 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: PanAntoni » wt lis 23, 2010 10:41 pm

Tak, o to mi chodziło z tym "brakiem pojęcia". Często mam tak że używam zbyt "dużych" słów, przez co ktoś może czuć się urażony, albo co zmienia kontekst tego co chciałem powiedzieć. Przepraszam :)

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3355
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: Siwy » wt lis 23, 2010 11:53 pm

A ja jestem pozytywnie zaskoczony tym artykułem, bo do tej pory, w tego typu gazetach [a GW temu przodowała] artykuły na temat nie tylko Iron Maiden, ale ogólnie muzyki mało popularnej w dzisiejszych czasach, pisały osoby, które o muzyce chyba w ogóle nie mają pojęcia, a jeżeli mają, to tylko o tej popowej papce, która jest promowana w mediach albo o jakiś techno pokrakach typu manieczki i energy 2000. Mało tego, brakowało tam prostej rzetelności dziennikarskiej, która polega na zwykłym sprawdzeniu informacji, nawet w google. W końcu nie każdy musi być alfą i omegą w każdym temacie.
Autor sam się przyznaje, że jest fanem Iron Maiden, więc może to jest powód jego jako takiej znajomości tematu i już o przedstawicielach innej, mało popularnej muzyki takiego artykułu by nie napisał....

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9801
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: krusejder » śr lis 24, 2010 9:00 am


1. Nie wiem jak w ostatnim roku, albo i dalej. Wcześniej tak było. Poza tym, zauważ, że jaki rząd jest to Rz się podlizuje (i znowu - nie wiem jak jest przez ostatni rok).

2. O telewizji nie wspominajmy bo jaka jest jakość telewizji, o tym wiemy wszyscy.

3. Dlatego pan piszący ten artykuł mocno przesadza. I wykazuje się nieobeznaniem w temacie pisząc o Metallice zapraszającej do zespołu "latynosa" w takim kontekście jakby miała to zrobić w celach komercyjnych, albo w bardziej komercyjnym okresie swojej kariery. Otóż tak się składa, że nie.
ad. 1
powinieneś częściej przyznawać, że nie wiesz czegoś, bo tak jest

ad. 2
jak coś nie pasuje do tezy, to pomijamy

ad. 3
czy jesteś w stanie udowodnić, że popularność Iron Maiden w Polsce nie jest w ogóle wspierana przez polskie korzenie Jannicka ? A co do komercyjności, które trasy Mety przyniosły najwyższe przychody ?

---
tylko nieco podkoloryzowuje obraz, żeby bardziej pasował do tezy.
Przecież tak się zawsze pisze teksty, by wzbudzić zainteresowanie tematem i dyskusję nad nim. To nie praca naukowa nt Iron Maiden tylko publicystystyka.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: dostoevsky » śr lis 24, 2010 12:48 pm

Zgadzam się z Siwym i krusejderem. Poza tym - od kiedy dziennikarze są rzetelni? Nie są rzetelni, bo nie ma takiej potrzeby - przedstawiają przede wszystkim swój punkt widzenia, dobierają argumenty do tezy. Poza tym, możliwe, że dzięki temu artykułowi przeciętny czytelnik Rz, który nie słucha metalu, zainteresuje się zespołem.

Krusejder ma rację, to jest publicystyka. I moim zdaniem strasznie pewnych faktów nie przejaskrawiał, a jeżeli to robił, to nie jest to nic nadzwyczajnego - takie zabiegi są znane i powszechnie akceptowane od wielu wielu lat, począwszy od średniowiecznych kronik. A jeśli chcesz przeczytać sobie kilka naprawdę nierzetelnych artykułów, to proponuję komentarze i felietony na stronie głównej wyborcza.pl, pisane przez gadzinowych dziennikarzy, stworzone do wojenek partyjnych.

PanAntoni
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: pt sie 13, 2010 2:06 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: PanAntoni » śr lis 24, 2010 1:38 pm

ad. 1
powinieneś częściej przyznawać, że nie wiesz czegoś, bo tak jest
Bramka samobójcza - napisałeś coś co w 100% odnosi się do Ciebie. Poza tym fajny argument, konkrety proszę.
ad. 2
jak coś nie pasuje do tezy, to pomijamy
Druga bramka samobójcza. Z tego samego powodu. Wyjaśniam: chodziło o to że żadne zespoły metalowe nie są pokazywane w TV. I na tej zasadzie nie można pisać o wyjątkowości Maiden, bo to że nie są promowani w TV to żadna wyjątkowość, a raczej typowa sytuacja jeśli chodzi o heavy metal. Kiedyś była taka telewizyjna lista przebojów 30 ton i tam widywałem dość regularnie Metallikę i Iron Maiden. Oprócz tego kiedyś MTV, praktycznie jedyne zespoły metalowe które raz na ruski rok się tam pojawiły. Iron Maiden to wyjątkowy zespół - ale nie w takim sensie w jakim chce przedstawiać go ten dziennikarz. To tyle o telewizji. Już rozumiesz, co miałem na myśli?
czy jesteś w stanie udowodnić, że popularność Iron Maiden w Polsce nie jest w ogóle wspierana przez polskie korzenie Jannicka ? A co do komercyjności, które trasy Mety przyniosły najwyższe przychody ?

Hahahah tutaj mnie powaliłeś, nie spodziewałem się tego nawet po Tobie ;) Generalnie większość ma w nosie korzenie Janicka albo o nich w ogóle nie wie. A już na pewno szefowie wszelkiej maści mediów którzy decydują się na to, by ich promować lub nie. Poza tym, obrażasz swój ulubiony zespół sugerując że jego popularność w Polsce jest za sprawą korzeni Janicka. A ja myślałem, że za sprawą genialnej muzyki, no ale cóż, naiwny w takim razie jestem.

Które trasy Metalliki? Nie mam pojęcia, bardzo lubię ten zespół ale pod kątem pieniędzy jakie zarabiają mnie kompletnie nie interesuje.

Przecież tak się zawsze pisze teksty, by wzbudzić zainteresowanie tematem i dyskusję nad nim. To nie praca naukowa nt Iron Maiden tylko publicystystyka.
A ja myślałem że pisze się tak żeby w miarę jak najbardziej wiarygodnie podejść do tematu. Ale cóż, naiwny jestem, w przeciwieństwie do Krusejdera i Dostoevskyego.


Zgadzam się z Siwym i krusejderem. Poza tym - od kiedy dziennikarze są rzetelni? Nie są rzetelni, bo nie ma takiej potrzeby - przedstawiają przede wszystkim swój punkt widzenia, dobierają argumenty do tezy.
No, oczywiście. Bzdurna teza i na siłę dobrane do niej argumenty. Nie ma to jak dobre dziennikarstwo.
możliwe, że dzięki temu artykułowi przeciętny czytelnik Rz, który nie słucha metalu, zainteresuje się zespołem.
Z całą pewnością. Myślę jednak, że troszkę większe szanse na to byłyby wtedy gdyby dziennikarz więcej miejsca poświęcił na to, że Iron Maiden gra świetną muzykę, ma genialnych instrumentalistów i jest czymś nie do podrobienia. No, ale pan Zychowicz wolał opowiadać o biednym Maiden olanym przez media i latynosie z Metalliki. To tak w skrócie.


A jeśli chcesz przeczytać sobie kilka naprawdę nierzetelnych artykułów, to proponuję komentarze i felietony na stronie głównej wyborcza.pl, pisane przez gadzinowych dziennikarzy, stworzone do wojenek partyjnych.
To, że artykuł jest stworzony do wojenek partyjnych możesz powiedzieć o każdym artykule traktującym o polityce. Więc co to za argument.
Tak się natomiast składa że spośród różnych gazet, czytam też GW (hańba!!!) i ich artykuły w porównaniu do tego co napisał pan Zychowicz to szczyt obiektywnego podejścia do tematu.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: dostoevsky » śr lis 24, 2010 2:01 pm

Artykuły z GW o Maiden to przedruki zachodnich artykułów, lub przynajmniej na takie wyglądają, bo nie wnoszą nic nowego. Są bezpłciowe, nie widać w nich próby analizy, czy opinii autora.

No, oczywiście. Bzdurna teza i na siłę dobrane do niej argumenty. Nie ma to jak dobre dziennikarstwo.
Jakiekolwiek te tezy by nie były. Dla mnie tematyka artykułów GW, zwłaszcza komentarzy i felietonów, jest bzdurna, ale właśnie dobierają argumenty do bzdurnej tezy. I nikt im tego nie zabroni. Mimo iż ich nie znoszę i moim zdaniem są tajnymi agentami międzynarodówki komunistycznej. :twisted:
Z całą pewnością. Myślę jednak, że troszkę większe szanse na to byłyby wtedy gdyby dziennikarz więcej miejsca poświęcił na to, że Iron Maiden gra świetną muzykę, ma genialnych instrumentalistów i jest czymś nie do podrobienia. No, ale pan Zychowicz wolał opowiadać o biednym Maiden olanym przez media i latynosie z Metalliki. To tak w skrócie.
Nie wiem, czy to przemawia do tak zwanego 'mainstreamowego słuchacza', który woli skandale z udziałem gwiazd. Bo gdyby ludzie kierowali się umiejętnościami instrumentalistów, to Medeski Martin & Wood graliby na Stadionie Śląskim, a jazz czy muzyka wirtuozerska byłaby najpopularniejszym gatunkiem w Polsce. Takie rzeczy czytelnika po prostu nie insteresują, a raczej historie towarzyszące grupom muzycznym które wzmacniają pewien mit, np. o prostych chłopakach z angielskich przedmieść, którzy oczarowali świat (stąd też magia the Beatles), lub o skandalach, przedawkowaniu, nagłej śmierci, itp. I Maideni wpisują się w tę pierwszą grupę, a dodatkowo autor przedstawia ich jako prześladowanych przez największe media, lecz mimo to posiadających mnóstwo wiernych fanów. I taką historię właśnie prędzej kupi przeciętny czytelnik, niż to, że gra gitarzystów IM stanowi inspirację dla młodych kapel metalowych i budzi podziw.

Może dzięki temu artykułowi ktoś sięgnie po ich płytę, bo kapel grających świetną muzykę jest masa, i artykuł koncentrujący się tylko i wyłącznie na brzmieniu i umiejętnościach to już raczej działka prasy branżowej. Ich historia i aktualna pozycja to coś, co wyróżnia na tle innych i potrafi zainteresować.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3420
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: Emilio » śr lis 24, 2010 3:18 pm

To nie jest jakis wybitny art, czytalem lepsze. Ale nie jest też jakiś beznadziejny. Ot rzepowy średniak.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9801
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: krusejder » śr lis 24, 2010 3:31 pm


Generalnie większość [polskich fanów] ma w nosie korzenie Janicka albo o nich w ogóle nie wie.
Po trzech miesiącach pobytu na tym forum zacząłem się przyzwyczajać, że młodsze pokolenie fanów Iron Maiden w ogóle nie wie za wiele na jakikolwiek temat. Zatem wyjaśnię Ci, że w pokoleniu nieco starszym był to JAKIŚ powód do dumy. Jakbyś zbadał w 1990 r. reakcje fanów na zastąpienie H Janem, to zapewne Polska wypadałaby najlepiej na całym świecie. Właśnie z tego drugorzędnego powodu
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

PanAntoni
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: pt sie 13, 2010 2:06 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: PanAntoni » śr lis 24, 2010 5:58 pm

Artykuły z GW o Maiden to przedruki zachodnich artykułów, lub przynajmniej na takie wyglądają, bo nie wnoszą nic nowego. Są bezpłciowe, nie widać w nich próby analizy, czy opinii autora.
Twoja opinia. Nie chcesz, nie czytaj. Natomiast chodzi mi nie o poziom tych artykułów, a o to że takowe artykuły się pojawiają, w przeciwieństwie do tego co pan Zychowicz próbuje wmawiać.
Jakiekolwiek te tezy by nie były. Dla mnie tematyka artykułów GW, zwłaszcza komentarzy i felietonów, jest bzdurna, ale właśnie dobierają argumenty do bzdurnej tezy. I nikt im tego nie zabroni. Mimo iż ich nie znoszę i moim zdaniem są tajnymi agentami międzynarodówki komunistycznej. :twisted:
Mam nadzieję, że druga część ostatniego zdania to ironia :)
Nie wiem, czy to przemawia do tak zwanego 'mainstreamowego słuchacza'
Ale czy w przypadku takiego zespołu jak Maiden, który ma masę fanów, trzeba dalej szukać kolejnych, mainstreamowych słuchaczy? Pomijając już fakt, że mainstreamowego słuchacza znaczna większość utworów Iron Maiden nie zainteresuje.
I Maideni wpisują się w tę pierwszą grupę, a dodatkowo autor przedstawia ich jako prześladowanych przez największe media, lecz mimo to posiadających mnóstwo wiernych fanów.
Nie wiem po co to tłumaczysz, rozumiem to. Wyraziłem tylko swoją opinię, że takie przedstawianie sprawy to bardzo duże nadużycie. Tyle.
, niż to, że gra gitarzystów IM stanowi inspirację dla młodych kapel metalowych i budzi podziw.
A ja bym wolał poczytać o czymś takim, bo byłoby to zgodne z prawdą, w przeciwieństwie do bajek o złych mediach. I zapewniam Cię, raczej nie jestem odosobniony w swojej opinii.
Może dzięki temu artykułowi ktoś sięgnie po ich płytę, bo kapel grających świetną muzykę jest masa, i artykuł koncentrujący się tylko i wyłącznie na brzmieniu i umiejętnościach to już raczej działka prasy branżowej.
Niekoniecznie tylko i wyłącznie. Ale jeśli głównym tematem jest delikatnie mówiąc mocno przesadzona historia to coś tu jest nie tak.
Po trzech miesiącach pobytu na tym forum zacząłem się przyzwyczajać, że młodsze pokolenie fanów Iron Maiden w ogóle nie wie za wiele na jakikolwiek temat.
Jak rozumiem kolega krusejder jest nostradamusem i wie z jakiego pokolenia jestem :)
Zatem wyjaśnię Ci, że w pokoleniu nieco starszym był to JAKIŚ powód do dumy.
Jeśli nie ma innych, to trzeba szukać wydumanych powodów do dumy. Przykre. Co za różnica czy Janick jest po części Polakiem? Byłby innym Janickiem gdyby miał Rosyjskie korzenie? Albo nigeryjskie/amerykańskie/portugalskie/niemieckie? Co za różnica?
. Jakbyś zbadał w 1990 r.
Jest tylko pewna kwestia. Mamy rok 2010. I nie mów mi, że popularność Maiden w Polsce to sprawa korzeni Janicka :)
Właśnie z tego drugorzędnego powodu
Ok, tyle że jest to reakcja na konkretny bodziec (dołączenie Janicka do zespołu). Nie zaś trzon popularności Iron Maiden

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: dostoevsky » śr lis 24, 2010 7:25 pm

Dobrze, ale jako student historii ;) podchodzę do źródeł w następujący sposób:

1. Kto to napisał
2. Gdzie to napisał
3. Kto jest adresatem
4. W jakich okolicznościach tekst został napisany (rok, miejsce, poprzedzające wydarzenia)
5. Cel

Biorąc pod uwagę, że artykuł został napisany w Rzepie, której przeciętny czytelnik może nie wiedzieć za dużo o metalu, a tym bardziej o Maiden, artykuł jest głównie skierowany do takich ludzi, a nie do takich jak Ty, którzy wiedzą o zespole stosunkowo dużo i mają swoje oczekiwania wobec artykułów ukazujących się w polskiej prasie. Czy autor dopuścił się nadużyć? Tego nie jesteśmy w stanie potwierdzić, bo nie jesteśmy w stanie określić czy Ironi cieszyliby się większą renomą, gdyby byli częściej pokazywani w MTV i innych stacjach telewizyjnych - na pewno większą popularnością. Nie możesz też założyć, że mainstreamowego słuchacza (tutaj raczej miałem na myśli przeciętnego czytelnika Rzepy), nie zainteresuje muzyka Ironów. Poza tym nie ukrywajmy, artykuł ma charakter lekko propagandowy (stąd uzasadnione przejaskrawienia), a więcej fanów nie zaszkodzi Ironom w Polsce, biorąc pod uwagę chociażby marną frekwencję w Chorzowie w 2005 r - w porównaniu z Metą czy RHCP stadion nie był zapełniony do ostatniego miejsca.

Poza tym - mam wrażenie, że nie przeczytałeś artykułu ze zrozumieniem. Nie możesz powiedzieć, że autor koncentrował się jedynie na sytuacji Maiden w Polsce (na początku pisałeś, że Ironi są w kraju puszczani często), a raczej na ich sytuacji na świecie, gdyż we wstępie stwierdził, że muzyka Maiden kojarzy się wielu z 'obrzydliwą epoką Margaret Thatcher i Ronalda Reagana' (dla Polaków ich twarda postawa wobec komunistów była raczej pozytywnym sygnałem), a później czyni nawiązania do tego jak są powszechnie postrzegani, nie tylko w Polsce.

Staram się zrozumieć Twoje oburzenie, ale musisz przede wszystkim pamiętać, że artykuł nie był skierowany do mnie czy do Ciebie, zwłaszcza, że wiesz o Maiden dużo i nie sięgasz po Rzepę.


Wróć do „The Final Frontier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość