Samael

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Najlepszy album

Worship Him
2
8%
Blood Ritual
2
8%
Ceremony of Opposites
5
21%
Rebellion [EP]
0
Brak głosów
Passage
9
38%
Xytras's Passage
0
Brak głosów
Exodus [EP]
0
Brak głosów
Eternal
0
Brak głosów
Reign of Light
6
25%
 
Liczba głosów: 24

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Samael

Postautor: miki » śr paź 12, 2005 10:54 am

Geniusze. W skrócie:

Worship Him; Blood Ritual; Ceremony of Opposites - Pierwsze albumy. Black metal, taki satanistyczny, powolny. Doprawiony klawiszami w dosyć niekonwencjonalny sposób. Można określić te płyty jako pierwszą i najbardziej klasyczną erę zespołu.

Passage oraz EP'k Rebellion i Exodus - to za co uwielbiam ten zespół. Elektroniczne albumy przepełnione w genialny sposób różnego rodzaju nowoczesnymi perełkami. O niekonwencjonalności stanowi choćby fakt, że Xy przestał nawet używać na większą skalę garów na koncertach, by zająć się programowaniem, które w ogromnym stopniu kreauje muzykę na tych płytach.

Xytras's Passage - keybordowe wersje Passage. Ludzie tego nie lubią z tego co wiem za bardzo. Ja to lubię dosyć.

Eternal i Rain of Light - nadal elektronika, choć już Passage czy Exodus to nie jest. Niektórzy mówią, że to już przekombinowanie. Ja się pod tym nie podpiszę, choć uważam, że Samaela stać na więcej.

Teraz czakam na zapowoadaną od dawna Era One. Wiem, że pozamiata!

Znacie? Co sądzicie?

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Samael

Postautor: syzygy » śr paź 12, 2005 3:51 pm

Właśnie słucham Reign Of Light po raz pierwszy :P , więc potrzeba mi trochę czasu, żeby wyrazić swoją opinię :P Powiedzcie mi tylko, czy dobrze trafiłem, to moja pierwsza płytka Samaela...

Awatar użytkownika
she-wolf
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2737
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 8:42 pm

Re: Samael

Postautor: she-wolf » śr paź 12, 2005 4:08 pm

KVLT :twisted: samael to jeden z czołówki. dla tych, co słuchają black metalu, ich pierwsze wydawnictwa to mus [bo na późniejsze mogą zacząć pluć, ze się szwajcarzy zeszmacili. a ja osobiście im na to wielkie Obrazek ]. ciężkie, wręcz schizujące. potem zaczęło się Xy mieszać w deklu troche ale nie tak, ze się przeżyć nie da ;) od passage w dół dostajemy solidną porcję elektroniki. ale elektroniki w dobrym wydaniu. zmieniają się też tematy textów. z łorszipowania lorda Sejtana na Worship him & co, na tyle, żeby skończyć na max [przynajmniej na mój gust] pozytywnych na RoL.


syzygy ---> dobrze czy niedobrze to kwestia względna w tym momencie. jeśli chciałeś porcje siarki to źle ale jeśłi coś interesujacego to dobrze. dla mnie RoL jest w pyte ;) z Further na czele :)

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Samael

Postautor: slayer » śr paź 12, 2005 4:40 pm

Moim ulubionym albumem jest Ceremony...
ale co nie ozacza,ze elektryzujacego Samaela nie lubie. Wielbie oczywiscie Passage jak i ostatnia. Chyba najmniej podoba mi sie Eternal z tych "elektrycznych"
co nie zmienia faktu, ze i tak najlepiej slucha mi sie Ceremonii :]
Jazz is not dead, it just smells funny.

Awatar użytkownika
Swarożyc
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 506
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 8:24 pm
Skąd: Puławy

Re: Samael

Postautor: Swarożyc » śr paź 12, 2005 4:44 pm

Passage bez dwóch zdań.

Ceremony jest doskonałe, ale to jeszcze nie to. Eternal jest niezłe. Pierwsze są doskonałe ale to inna klasa, nie dają rady w porównaniu z tym co szwajcarzy wydali później. Reign of Light jest dla mnie najsłabszy, co nie oznacza, że słaby. Podoba mi się koncept i teksty tej płyty, miła odmiana jak na tych panów...
reaktywacja

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Samael

Postautor: slayer » śr paź 12, 2005 4:51 pm

i teksty tej płyty,

Paris to San Francisco
Detroit to Warszawa
8)
Jazz is not dead, it just smells funny.

eulogy
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 430
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 1:31 pm
Skąd: rzeszów i okolice;)

Re: Samael

Postautor: eulogy » śr paź 12, 2005 5:14 pm

Passage to moja ulubiona płytka. Szkoda tylko,że ostatnio troche o nich zapominam :( Niestety moj jedyny kontakt z ich muzyka,ostatnimi czasy, to DVD Black Trip. Świetna sprawa polecam :wink: Krakowski koncert rozwala :D Poza tym obczajcie jak Masmiseim rusza sie na Summer Breeze Festival - człowiek guma jednym słowem :lol:

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Samael

Postautor: likipiki » śr paź 12, 2005 5:48 pm

Ani kult ani geniusze to nie są (moim zdaniem rzecz jasna :D). To po prostu porcja świetnego black metalu (płyty początkowe) i ... sam nie wiem co :D

Najlepsza według mnie to Ceremony. W takiej stylistyce najlepiej Samaela mi się łyka :) Lubię Passage, oj bardzo lubię. Ale z tych elektronicznych dźwięków to chyba preferuję najnowsze dzieło - Reign Of Light. Muzycznie bardzo ciekawe, niezłe teksty (Warszawa ;)) no i jakiś taki pozytywny pierwiastek :)

Samael, fajny zespół. Muzyka świetna, ale na koncert bym się chyba nie wybrał :)
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Deleted User 1309

Re: Samael

Postautor: Deleted User 1309 » śr paź 12, 2005 7:09 pm

Samaela znam , lubie i szanuje :wink: . Napewno graja orginalna odmiane metalu i to sie im chwali :) . Nie kazdy zespół grajacy black metal odwazył by sie na takie eksperymenty. Moja ulubiona płyta to Passage . Pamietam , ze jak pierwszy raz usłyszalem Rain to mnie wgniotlo w krzeslo , byłem zachwycony tym kawalkiem . Wprawdzie teraz juz tak na niego nie reaguje , ale wspomnienia i sentyment zostaly :wink: .
Our seeds sown larger
Our roots will go deeper
Our trees will grow higher and now we wait the rain

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Samael

Postautor: likipiki » śr paź 12, 2005 7:24 pm

aha, zapomniałbym wypowiedzieć się o Xytras's Passage. A więc według mnie to płyta słaba. Traktuję ją raczej jako ciekawostkę, a nie pełnowartościowy materiał. Nudne i troszki bez pomysłu. Taka jest moja, ograniczona opinia :P
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Awatar użytkownika
she-wolf
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2737
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 8:42 pm

Re: Samael

Postautor: she-wolf » śr paź 12, 2005 9:04 pm

Muzyka świetna, ale na koncert bym się chyba nie wybrał
błąd.

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Samael

Postautor: miki » czw paź 13, 2005 8:41 am

No ja się rok temu nie wybrałem i bardzo żałuje. Grali we wrocławskim WZ między innymi :cry:
Teraz mają trasę z Obituary i tylko czekam, że zobaczyć PL w miejscach tba ;]]]]]

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Samael

Postautor: slayer » czw paź 13, 2005 8:47 am

No jak by wpadli jeszcze z Obitymi do jakiejsc Warszawki, mozna by sie wybrac :-)


Nigdy na zywo Samaela nie widzialem, ale po obejzeniu show z metalmanii 2003 , jestem bardzo otwarty na ich koncert :]
Jazz is not dead, it just smells funny.

Awatar użytkownika
she-wolf
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2737
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 8:42 pm

Re: Samael

Postautor: she-wolf » czw paź 13, 2005 2:41 pm

a ja widziałam. i powiem Wam tyle - zostaniecie potępieni za tą nieobecność Obrazek :twisted: show dali świetny. co prawda Xy miał śmieszne garnuszki w ilości 2 i duuuuży kibord :lol: ale mimo to było świetnie.

Yaaqb
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1514
Rejestracja: pt gru 31, 2004 2:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Samael

Postautor: Yaaqb » czw paź 13, 2005 4:46 pm

Znam tylko Reign Of Light i bardzo lubię ten album za to, że jest inny od wszystkiego, co do tej pory słyszałem. Ma bardzo ciekawy klimat i za to go cenię.

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Samael

Postautor: slayer » czw paź 13, 2005 11:17 pm

a ja widziałam.
Ty to jak dobrze pamietam, widzialas z bliska - i nawet jakas fotke z ktoryms tam ziomkiem masz :> 8)
Jazz is not dead, it just smells funny.

Awatar użytkownika
she-wolf
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2737
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 8:42 pm

Re: Samael

Postautor: she-wolf » pt paź 14, 2005 8:16 am

z Mas'em :] tylko on wyszedł. reszta bandy nie :| :<

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Samael

Postautor: slayer » pt paź 14, 2005 8:43 am

a to dobrze pamietalem ;)
Jazz is not dead, it just smells funny.

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Samael

Postautor: miki » pt paź 14, 2005 10:22 am

co prawda Xy miał śmieszne garnuszki w ilości 2 i duuuuży kibord
No to jest to o czym mówiłem. Perka leci z taśmy a on coś tam programuje teraz.

franca
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 14
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 4:48 pm

Re: Samael

Postautor: franca » pt paź 14, 2005 11:13 pm

najlepszy Samael to ten elektroniczny na bank ;] klasyczne płyty też sa dobre, ale późniejsze nagrania zdecydowanie ciekawsze - inne.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości