Ghost

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
nameless_charlotte
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 80
Rejestracja: pt sie 12, 2016 9:00 pm
Skąd: Česko/ Zgorzelec

Re: Ghost

Postautor: nameless_charlotte » czw maja 09, 2024 10:17 am

Znając Tobiasza, albo zrobi jakiś giga plottwist albo nie wyniknie z tego nic. Ale no, ciekawe, ciekawe...
proč se říká " miluji tě"? Proč se neřekne třeba... třeba... Vejce?

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4546
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Ghost

Postautor: MaidenFan » czw maja 09, 2024 10:22 am

Mówił, że Copia jest na dwa cykle. Może mu się nie odmieniło.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9490
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » czw maja 09, 2024 3:46 pm

Copia miał być w założeniu na 5 lat i nie widzę opcji, żeby teraz go nie zastąpili. Trailer w sumie nic nie mówi pod względem fabuły, wizualnie materiał prezentuje się naprawdę fajnie... Ale ten singiel Absolution brzmi koszmarnie, to jest level Nights of the Dead, może nawet gorzej. No i wychodzi na to, że ten koncert był trochę ucinany, bo soundtrack sprzedają w wersji CD/2LP, a występy w L.A. trwały 2h10. Film ma 2h25, więc coś tam powyrzucał. Dla mnie mega słabe, zważywszy na to, że nie mieliśmy do tej pory oficjalnego video, a od Ceremony and Devotion minęło już sporo czasu.

EDIT: dobra, bilet do kina zaklepany. Towarzystwo wyborne, bo z @manichean i kumplem spoza forum (zna tylko Mary on a Cross, ale głowę bym za niego nadstawił). Ciekawe, co tam pokażą :D
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
zgo
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1572
Rejestracja: śr lis 27, 2013 10:48 pm
Skąd: Bydgoszcz/Wrocław

Re: Ghost

Postautor: zgo » pt maja 10, 2024 7:54 am

Zwiastun fajny, ale za dużo nie pokazali. Konwencja jak z trailerów horrorów w latach `80 (męski lektor).
Nie zdziwie się jak to będzie przeplatany pseudo paradokument w stylu "Co robimy w ukryciu" z Papą i Ghoulami z koncertem z LA

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9490
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » sob maja 11, 2024 2:19 pm

Natrafiłem na teorię, jakoby tracklista soundtracku była trzymana w tajemnicy, bo jest tam nowy utwór. I w sumie miałoby to sens. Jeżeli Tobias wciąż chce wydać płytę w 2024, a plotki są prawdziwe i w listopadzie mają być koncerty, to rozpoczęcie kolejnego cyklu w czerwcu jest logicznym posunięciem.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9490
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » ndz maja 12, 2024 11:40 am

^no i w bazie utworów pojawił się nowy tytuł: Future is a Foreign Land...
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Recit The Thornographer
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 469
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 6:54 pm
Skąd: Midian

Re: Ghost

Postautor: Recit The Thornographer » ndz maja 12, 2024 11:54 am

Cykle, nowy papa, stary papa... a muzyka coraz gorsza. Tak, łudzę się, że w tej szopce jeszcze chodzi o muzykę. To "Absolution" z OST, które jest na streamingach brzmi, jakby ktoś z widowni nagrał to walkmanem. Czy to też część cyklu?

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4546
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Ghost

Postautor: MaidenFan » ndz maja 12, 2024 11:59 am

Impera, Prequelle > Meliora, także nie zgadzam się, że muzyka coraz gorsza.
Absolution faktycznie brzmi słabo.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9490
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » ndz maja 12, 2024 12:03 pm

Cykle, nowy papa, stary papa... a muzyka coraz gorsza. Tak, łudzę się, że w tej szopce jeszcze chodzi o muzykę. To "Absolution" z OST, które jest na streamingach brzmi, jakby ktoś z widowni nagrał to walkmanem. Czy to też część cyklu?
Nie jestem właściwą osobą do zabrania tutaj głosu, bo dla mnie Impera to najlepszy album zaraz po Opus, ale przecież o Abaolution pisano w powyższych postach i to nie w superlatywach. A "zmiana" za mikrofonem dzieje się regularnie od 2012 roku, więc miałeś czas przywyknąć do tej szopki. Zazwyczaj to po prostu wiąże się z fajną zabawą, bo towarzyszy jej pokazanie nowego image'u, konkretów na temat płyty i jest tam jakaś zmiana w stylistyce muzyki.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1410
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » ndz maja 12, 2024 6:56 pm

Dla mnie Impera jest zdecydowanie najlepszą płytą Ghost i kupuję całą tę konwencję w całości. Osobną sprawą jest rakotwórczy fandom nad którym jak najbardziej słusznie ubolewano tu i w stosownym wątku.
Copia to mój ulubiony Papa ale chyba najwyższy czas na niego - myślę że premiera filmu będzie równocześnie pożegnaniem i otwarciem nowego cyklu z singlem na czele.
Trailer mocno meh i ostudził mój zapał, Absolution wielbię więc cieszę się z wyboru ale jakość rzeczywiście winna być o wiele lepsza.

Awatar użytkownika
spooki
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 47
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 9:19 am
Skąd: Gliwice

Re: Ghost

Postautor: spooki » pn maja 13, 2024 11:09 am

Impera to zdecydowanie bardzo dobry album, czy najlepszy to nie wiem, ale na pewno na równi z ich najlepszymi osiągnięciami. A "szopka" to nieodłączny element tego zespołu, który był, jest i będzie. Jak dla mnie nie jest to szczególnie potrzebne, a obecny Papa jest tym optymalnym i mogliby już go zostawić. Ale wiem, że taka jest konwencja i dopóki wypuszczają muzykę na takim poziomie jak Impera to mi te przebieranki nie przeszkadzają. Zwiastun filmu kupił mnie całkowicie, natomiast singiel koncertowy w ogóle i brzmi dość słabo, bez wyrazu, mam nadzieję, że odbiór koncertu w kinie będzie nieporównywalnie na wyższym poziomie.

Awatar użytkownika
Recit The Thornographer
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 469
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 6:54 pm
Skąd: Midian

Re: Ghost

Postautor: Recit The Thornographer » wt maja 14, 2024 1:31 am

Z Impera i Prequelle mam ten problem, że gdyby to nie był Ghost, to bym na to uwagi nie zwrócił. Takie tam poślednie granie (pop)rockowe, miejscami zbyt nachalnie przebojowe, w którym nie ma już klimatu płyt 1-3.

Pamiętajmy, że po Impera był jeszcze Phantomime, który brzmi jak encyklopedyczny przykład wypalenia twórczego.

Można powiedzieć, że "to tylko ep'ka" i OK, ale jednak poprzednie ep'ki były udane, Seven Inches... ma na obu stronach fantastyczne kawałki, na Popstar jest Square Hammer, a IYHG zawiera chociażby fajny cover Depeche Mode.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1410
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » wt maja 14, 2024 12:08 pm

Kompletnie się nie zgadzam - gdyby Prequelle i Imperę nagrały zupełnie nieznane, debiutujące zespoły to długo zbierałbym szczękę z podłogi. Klimat zupełnie inny niż na wcześniejszych płytach, ale bardzo mi odpowiada taka ewolucja.
Phantomime jest na pewno o wiele bardziej zachowawczy od pozostałych epek, ale traktuję to tylko jako ciekawostkę w oczekiwaniu na nowy album.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9490
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » wt maja 14, 2024 1:13 pm

Fakt, że Phantomime nie powala i okazjonalnie wracam tylko do coveru Genesis (dla mnie super). Ale o Popestar mogę powiedzieć w sumie to samo. Square Hammer odpalam tylko w wersji live. Tam niby była jeszcze perełka w postaci I Believe, ale to tyle. Za to Bible zawsze mnie irytowało.

Na Prequelle i Imperę zwrócił bym uwagę tak samo, jak to zrobiłem w przypadku The Night Flight Orchestra i innych projektów uderzających w pop rocka/AOR lat 80.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Recit The Thornographer
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 469
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 6:54 pm
Skąd: Midian

Re: Ghost

Postautor: Recit The Thornographer » wt maja 14, 2024 8:41 pm

Rozumiem, to jest po prostu kwestia gustu. Najbardziej lubię debiut i dwie kolejne ze względu na klimat . Papa momentami na nich faktycznie brzmiał jak zjawa z kreskówki.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość