Ghost

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9806
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » czw lip 25, 2024 6:06 pm

Przesłuchałem wersję audio RHRN. Niewątpliwie jest to mocna koncertówka, pod tym względem góruje nad Ceremony and Devotion, które w sumie jest dla mnie bardziej składanką, niż live albumem. Tutaj i publika brzmi lepiej i Papa jakoś fajniej wypada jako frontman. Wykonania znane z filmu, to nie muszę o nich pisać, ale no kurde, świetne są te dodatkowe wokale, zwłaszcza w Mary on a Cross. Niestety cięcia są odczuwalne i uważam, że to powinien być kompletny zapis koncertów z L.A., no ale już trudno, na to nic nie poradzimy. Choć mam nadzieję, że zaraz ogłosi jakąś wersję deluxe z brakującymi utworami :P
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2727
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » pt lip 26, 2024 7:41 am

Dopiero po weekendzie przesłucham całość, na razie symbolicznie sobie obejrzałem klipy do Mary (to co na filmie, ale wersja studyjna) i Future (swoisty ciąg dalszy, animowana ilustracja tekstu) i kupuję CD. Boxu będę wypatrywał do skutku, musi się prędzej czy później pojawić.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7912
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Ghost

Postautor: Saimon1995 » pt lip 26, 2024 7:47 pm

Fantastyczna koncertówka. I tyle w tym temacie!

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2727
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » wt lip 30, 2024 7:31 pm

Na razie nici z zapoznania się z całością, bo póki co grzeję IYHG. Co prawda wykon sporo traci bez obrazu bo w kinie zostałem rozjebany dwa razy, ale i tak mega sztos.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9806
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » wt lip 30, 2024 7:38 pm

Według mnie powinien był wyciąć tę przemowę ze środka IYHG, bez aspektu wizualnego ona trochę psuje dynamikę nagrania. A sam wykon bdb. Słuchałem płyty już parę ładnych razy i jestem z niej bardzo zadowolony... ALE. Wywaliłbym Absolution i Miasmę. Uwielbiam te numery, ale wstawiłbym za nie Ritual i Year Zero.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2727
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » wt lip 30, 2024 8:19 pm

To prawda, i jeśli ktoś nie widział to może się trochę zdziwić. Domyślam się że Year Zero też sporo traciłby bez warstwy wizualnej, ale może jednak doczekamy się tego wydania na bogato z pełnym show.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7912
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Ghost

Postautor: Saimon1995 » śr lip 31, 2024 8:26 am

Year Zero nigdy by nie straciło. To dla mnie największe nieporozumienie, że akurat tego utworu zabrakło na koncertówcę.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2727
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » śr lip 31, 2024 8:34 am

Największym nieporozumieniem jest to że ta koncertówka była w ogóle okrajana. Year Zero miało bardzo efektowną oprawę nawet jak na ten numer, ale to nie powód żeby z niego rezygnować, wręcz przeciwnie. Ritual też bardzo szkoda - jeśli już naprawdę cokolwiek wycinać to przede wszystkim przemowę z IYHG, Miasmę i Twenties.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7912
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Ghost

Postautor: Saimon1995 » śr lip 31, 2024 10:21 am

Oczywiście, że masz rację. Powinni wydać pełny zapis. Bez żadnych wątpliwości.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9806
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » śr lip 31, 2024 11:23 am

Twenties na pewno musiało zostać wydane, bo ten numer był grany tylko w Los Angeles. Year Zero szkoda, aczkolwiek był to dość standardowy wykon. W kinie robił duże wrażenie, ale właśnie przez te przebitki z Haxan.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2727
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » śr lip 31, 2024 1:57 pm

Twenties wizualnie wypadło ładnie i rozumiem, ale to zdecydowanie najmniej lubiany przeze mnie numer z Impery. Czyli cały czas wracamy do efektu wizualnego, tego że nie należało niczego ciąć i czym prędzej powinna wyjśc wersja kompletna na wypasie :)

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3194
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Ghost

Postautor: Piwowarus » czw sie 01, 2024 9:48 am

Ja akurat mam teorię, że to nie przypadek, że to akurat te a nie inne utwory wypadły z płyty, po prostu Ghost może zaczyna powoli odcinać się od swoich początkowych, bardziej mrocznych brzmień czy słów na rzecz nowego, lżejszego podejscia.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2727
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » czw sie 01, 2024 12:06 pm

Raczej nie, gdyby tak było to w ogóle zrezygnowaliby z grania tych numerów, a były na filmie. Zresztą ewolucja ewolucją, ale to nowe podejście ani nie jest lżejsze, ani mniej mroczne. Jest za to bardziej subtelne, co akurat bardzo sobie cenię.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9806
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » czw sie 01, 2024 12:14 pm

Na płycie dalej masz takie Square Hammer, które w bardzo otwarty sposób traktuje o tematyce z pierwszych płyt. Zresztą w kwestii mroku to u Ghosta zawsze bywało różnie (przecież Infestissumam jest znacznie lżejsze i bardziej piosenkowe od Opus i Meliory), a trochę cięższych utworów weszło do tracklisty - Cirice, Faith.

Raczej po prostu chodzi o to, że więcej piosenek nie zmieściło się na winyl. No i z tego powodu, żeby nie było różnic pomiędzy wersjami tej samej płyty, na CD i do streamingu trafiła wersja obcięta o kawałki, które są już na pierwszej koncertówce. Poniekąd to rozumiem, ale dalej uważam ten ruch za głupi. W filmie piękne było to, że odczuwałem ten seans jak podróż przez historię zespołu. Teraz ciężko o takie wrażenie, bo dwie ważne płyty zostały pominięte.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2727
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » ndz sie 04, 2024 1:47 pm

W końcu usiadłem do całości i... Baaardzo spoko, choć bez video to nie to samo. W oczekiwaniu na nowy album i koncert w Polsce będę wracał często, licząc na to że jak najszybciej wyjdzie pełny zapis na odpowiednim nośniku.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6541
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Ghost

Postautor: WICKER MAN » śr sie 07, 2024 11:03 am

Ponoc album jednak nie jest jeszcze gotowy, podobnie szata wizualna. Zatem spodziewam sie obsuwy i premiery jakos w Q1 2025.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9806
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » śr sie 07, 2024 11:24 am

Spodziewane, ale szkoda. To co z trasą? Bo miał robić USA na jesieni.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

cloud
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 410
Rejestracja: wt maja 31, 2005 11:33 pm
Skąd: Świnoujście

Re: Ghost

Postautor: cloud » pn sie 19, 2024 1:44 pm

Nie jest juz troche za pozno, zeby oglaszac trase na jesien?
Czyzby do konca roku byla juz posucha?
UP THE IRONS !!!

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9806
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » pn sie 19, 2024 2:59 pm

No jest trochę za późno i to mnie bardzo dziwi. Przecież tras nie ogarnia się z dnia na dzień, to jest długi proces logistyczny. Bardzo zaskakujący jest fakt, że w ciągu zaledwie kilku tygodni (tak wynika z postów Wickera) tak drastycznie zmieniają się plany zespołu. Przecież za tym wszystkim idzie gruba kasa.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 13303
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Ghost

Postautor: gumbyy » pn sie 19, 2024 4:13 pm

No jest trochę za późno i to mnie bardzo dziwi. Przecież tras nie ogarnia się z dnia na dzień, to jest długi proces logistyczny. Bardzo zaskakujący jest fakt, że w ciągu zaledwie kilku tygodni (tak wynika z postów Wickera) tak drastycznie zmieniają się plany zespołu. Przecież za tym wszystkim idzie gruba kasa.
Może takie były plany od początku? ;)
www.MetalSide.pl


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości