Metallica

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14913
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » ndz wrz 21, 2014 7:47 pm

wiadomo ze jak Metallica to trzeba hejtować, można by na ten temat jakąś prace naukową nawet napisać.
Ja wiem czy to z tego powodu? Pewnie gdyby tak zrobiło Rolling Stones czy Slayer to bym sie śmiał. Gdyby Motorhead albo Sodom to byłbym załamany...
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5975
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Metallica

Postautor: Adrian S.O.S. » ndz wrz 21, 2014 8:21 pm

No, ale z perspektywy dyskografii jak to wygląda? 5 czy 6 koncertowych płyt jak na jeden zespół to jest dużo, a 27 wydanych jednego roku? :D :D :D Kabaret chyba jakiś. Kpina po prostu....
Przez taki trik Metallica w ten sposób bedzie miała o kilkanaście płyt koncertowych więcej niż studyjnych w swoim dorobku hehe. I jeżeli o to chodzi to tez jestem przeciwny, no bo jak to więcej koncertowych płyt niż studyjnych? Co to za kapela?

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14913
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » ndz wrz 21, 2014 8:39 pm

No, ale z perspektywy dyskografii jak to wygląda? 5 czy 6 koncertowych płyt jak na jeden zespół to jest dużo, a 27 wydanych jednego roku? :D :D :D Kabaret chyba jakiś. Kpina po prostu....
Przez taki trik Metallica w ten sposób bedzie miała o kilkanaście płyt koncertowych więcej niż studyjnych w swoim dorobku hehe. I jeżeli o to chodzi to tez jestem przeciwny, no bo jak to więcej koncertowych płyt niż studyjnych? Co to za kapela?
W dzisiejszych czasach to już się zrobiło chyba normalne. Większość tych nowomodnych grup, które mi się źle kojarzą wydaje zamiast tak jaka kiedyś taśmy Demo, wypuszcza od razu DVD, albo ma na koncie więcej koncertówek niż studyjnych krążków tak jak to będzie niedługo w przypadku Metallicy.
Z resztą mi Metallica od dawna już kojarzy się bardziej z zespołami pokroju Linkin Park, Korn, System Of A Down, Deftones i Him niż z metalem, więc raczej mnie to nie dziwi.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » ndz wrz 21, 2014 9:27 pm

Ja wiem czy to z tego powodu? Pewnie gdyby tak zrobiło Rolling Stones czy Slayer to bym sie śmiał. Gdyby Motorhead albo Sodom to byłbym załamany...
jakbym miał taki box to bym się podjaral, nawet pomimo tego ze koncerty metalowe są zazwyczaj, z czystko muzycznego punktu widzenia, mało interesujące

Abhorrent
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 72
Rejestracja: sob gru 08, 2012 10:00 pm

Re: Metallica

Postautor: Abhorrent » ndz wrz 21, 2014 11:37 pm

No, ale z perspektywy dyskografii jak to wygląda? 5 czy 6 koncertowych płyt jak na jeden zespół to jest dużo, a 27 wydanych jednego roku? :D :D :D Kabaret chyba jakiś. Kpina po prostu....
Powiedz to Pearl Jam, którzy chyba każdy koncert wydają i jakoś nikt nie narzeka ;)

Deleted User 2259

Re: Metallica

Postautor: Deleted User 2259 » ndz wrz 21, 2014 11:45 pm

Powiedz to Pearl Jam, którzy chyba każdy koncert wydają i jakoś nikt nie narzeka ;)
Ale oni lepsze sety mają większa rotacja tam na pewno jest.

Awatar użytkownika
masarenka
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 476
Rejestracja: czw cze 10, 2010 9:38 pm

Re: Metallica

Postautor: masarenka » pn wrz 22, 2014 11:48 am

No, ale z perspektywy dyskografii jak to wygląda? 5 czy 6 koncertowych płyt jak na jeden zespół to jest dużo, a 27 wydanych jednego roku? :D :D :D Kabaret chyba jakiś. Kpina po prostu....
Jest świetna pamiątka z trasy a Ciebie boli, że dyskografia źle wygląda? Ważniejsza jest muzyka, czy rubryczka "dyskografia" w encyklopedii? Buckethead w tym roku wydał więcej albumów studyjnych, niż Metallica wyda koncertowych, a jakoś nikt nie narzeka "jak to wygląda" :)

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14913
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » pn wrz 22, 2014 12:40 pm

No, ale z perspektywy dyskografii jak to wygląda? 5 czy 6 koncertowych płyt jak na jeden zespół to jest dużo, a 27 wydanych jednego roku? :D :D :D Kabaret chyba jakiś. Kpina po prostu....
Jest świetna pamiątka z trasy a Ciebie boli, że dyskografia źle wygląda? Ważniejsza jest muzyka, czy rubryczka "dyskografia" w encyklopedii? Buckethead w tym roku wydał więcej albumów studyjnych, niż Metallica wyda koncertowych, a jakoś nikt nie narzeka "jak to wygląda" :)
Pamiątką trasy może być jedna płyta koncertowa, dobra - dwie albo jakieś dvd, a nie prawie 30 płyt :D Mówię niech wydadzą wszystkie koncerty w ogóle od 1981 do dziś wtedy bedzie klasa!
A ten Brian Buckethead czy jak on tam ma może sobie wydawać nawet 400 płyt tygodniowo, mi to nie robi kompletnie żadnej różnicy....
Wole jedną płytę studyjną jakiejś ekipy co 4 lata nawet wydaną niż 4 z których nie byłoby co wybrać na te jedną. To samo poniekąd tyczy się płyt koncertowych.
Kabaret i tyle.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » pn wrz 22, 2014 1:30 pm

Pamiątką trasy może być jedna płyta koncertowa, dobra - dwie albo jakieś dvd, a nie prawie 30 płyt :D
Ale dlaczego? Skoro ktoś ma ochotę nabyć coś takiego to wszystko w porządku. Wiadomo, tyle płyt to trochę dziwne, ale gdybym był jakimś wielkim fanem Metalliki to może bym się tym zainteresował, biorąc pod uwagę fakt jak bardzo lubię słuchać bootlegów swoich ulubionych zespołów.
Z jednej strony ja też się trochę dziwię, z drugiej gdybym był mega fanem Metalliki to może sprawdziłbym to.

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: Metallica

Postautor: tomtomala » pn wrz 22, 2014 3:38 pm

Ja poważnie przymierzam sie do kupna tego. Zbieram bootlegi różnych kapel i taki box to jest naprawde zacna sprawa.

Deleted User 2259

Re: Metallica

Postautor: Deleted User 2259 » wt wrz 23, 2014 3:58 am

Jest też i nowy baton :lol:

Obrazek

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » wt wrz 23, 2014 5:55 am

Za moment wydadzą podpaski Metallica i gumy balonówki :mryellow:

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Metallica

Postautor: Mr.Hankey » wt wrz 23, 2014 10:17 am

Skoro Iron Maiden może/mogło wydawać prezerwatywy czy piwo, to nie bardzo rozumiem dlaczego Metallica nie miałaby produkować podpasek czy gum balonówek...

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7363
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » wt wrz 23, 2014 11:58 am

Do czego ten świat zmierza... dobrze, że są jeszcze kapele pokroju Anvil, Manilla Road, Crystal Viper czy Baron Rojo, które zajmują się graniem koncertów, pisaniem heavy metalowych strzałów a nie zastanawiają się jak zaprojektować nowe stringi czy wydawać 500 bootlegów z identyczną setlistą.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14913
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » wt wrz 23, 2014 12:13 pm

Ja to się już po woli zastanawiam czy to dobrze czy źle, ze Iron Maiden w 1985 wydali tylko dwupłytowy "Live After Death". Mogli przecież po tych swoich 5 płytach studyjnych wydać te wszystkie 200 koncertów z World Slavery Tour, każdy by miał pamiątkę.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » wt wrz 23, 2014 12:19 pm

Każdy koncert w historii!!! 2500 płyt koncertowych! Do tego kompilacja ballad albo tej jednej, najbardziej radiowej, odśpiewanej we wszystkich językach świata :mryellow:

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14913
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » wt wrz 23, 2014 2:09 pm

Do tego kompilacja ballad albo tej jednej, najbardziej radiowej, odśpiewanej we wszystkich językach świata :mryellow:
albo ze wszystkich stron świata. I tak krążek Hetfielda i Urlicha mogłaby nazywać się "Nothing Else Matters Live Collection" z tym że utworem z np. jako pierwszym wykonanie z Nothing Else ...Buenos Aires 1992, jako numer drugi Nothing Else... Munich 1994, trzeci - Nothing Else... Toronto 2001, czwarty Sydney 1997..........
Ostatnio zmieniony wt wrz 23, 2014 2:19 pm przez LukaSieka, łącznie zmieniany 1 raz.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7363
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » wt wrz 23, 2014 2:11 pm

Łoo.. co za gratka dla metalmaniax !

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » wt wrz 23, 2014 2:14 pm

Z resztą mi Metallica od dawna już kojarzy się bardziej z zespołami pokroju Linkin Park, Korn, System Of A Down, Deftones i Him niż z metalem, więc raczej mnie to nie dziwi.
Jak byś mi to z ust wyjął, taki family rock, typowy hamburger :dance:

Awatar użytkownika
Pawcio
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 940
Rejestracja: pn lip 11, 2011 11:16 am
Skąd: Śrem

Re: Metallica

Postautor: Pawcio » wt wrz 23, 2014 2:42 pm

Szczerze powiedziawszy to nie zdziwię się jak za kilka lat podobne ruchy będą normą. Metallica tylko przeciera szlak, i co by o nich nie mówić to są piekielknie odważni. Płyta z Lou Reedem, film DVD w 3D, wcześniej Load czy St. Anger.
Jak dla mnie to wszystko ryzykowne posunięcia i nie widzę tu bezmyślnego parcia na zarobienie paru dolców, bo oni na tym fortuny nie zbiją, ale sprawienie przyjemności największym fanom.
Sam bym się bardzo ucieszył gdyby któryś z moich ulubionych zespołów wpadł na coś takiego.

Wg co niektórych najwyższą wartością w muzyce jest zjadanie własnego ogona i nagrywanie przez kilkanaście lat podobnych do siebie, przeciętnych płyt. Osobiście bardziej szanuje artystę który poszukuje i eksperymentuje. Ten sam żart opowiedziany po raz piąty już nie śmieszy. Swoją drogą wg mnie najgorszą płytą Metalliki jest DM.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DeJMIeN Wielki i 0 gości