Setlista - spekulacje

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Ace
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 117
Rejestracja: śr lip 02, 2014 10:23 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Ace » czw wrz 03, 2015 9:36 pm

Jest tak dużo kawałków które by się chciało usłyszeć, że hohoho. Zauważcie jak ciężko teraz będzie miejsca na Januszowe kawałki w setliście.

A moja lista marzeń/kolejność dowolna:

1. Childhood`s End.
2. 2 A.M
3. These Colours Don`t Run.
4. Sea of Madness.
5. Paschendale
6. When the River Runs Deep
7. The Man of Sorrows.
8. Rime of a Ancient Mariner.
9. Speed of Light.
10. The Book of Souls
11. If Eternity Should Fail
12. Revelations.
13. The Talisman
14. Lighthning Strike Twice
-------------
15. Fallen Angel
16. Transylvania
17. Prowler
The lover of life's not a sinner.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Budziol » czw wrz 03, 2015 9:45 pm

Fuck!!! Jak moglem zapomniec wymieniajac 3 ulubione kawalki o childhoods end!
To moj ulubiony bo 1szy kawalek maiden jaki pokochalem:-) nie fear, nie 666 czy trooper tylko wlasnie childhoods end

Awatar użytkownika
Ace
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 117
Rejestracja: śr lip 02, 2014 10:23 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Ace » czw wrz 03, 2015 10:09 pm

i niestety nigdy nie grany live... a szkoda :D

Ciekawe czy zespół go pamięta w ogóle.
The lover of life's not a sinner.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9869
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: krusejder » pt wrz 04, 2015 8:46 am

Tak czytając to wszystko ciśnie mi się jedna myśl. Dlaczego w 2014 roku zagrali tak sztampowy i nudny set!? To znaczy ogólnie set Maiden England Tour był bardzo dobry ale na jednej trasie. Nie na dwóch!!
Jeśli by faktycznie sięgnęli po któryś z dawno nie granych klasyków jak np. Infinite Dreams, Killers czy Still Life lub coś z Somewhere in Time zmazali by tamten niesmak.
http://www.setlist.fm/setlist/iron-maid ... 97f1b.html
http://www.setlist.fm/setlist/iron-maid ... 1bd1a.html

Chciałbym, aby powtórzyli tylko trzy nieśmiertelne klasyki z tego zestawu: FoTD, IM i TNotB. Niech do tego dojdzie HBTN i mamy przestrzeń na 7 numerów, trwających ok. 45 minut. Zakładam 5 nowości wypisanych powyżej.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: brezdi » pt wrz 04, 2015 9:36 am

Jak dla mnie utwór - Iron Maiden mogliby sobie odpuścić chociaż raz. Grany był chyba na każdym koncercie od powstania zespołu i czuje już nim masakryczny przesyt. Poza tym wcale nie uważam, by ten utwór był jakiś bardzo dobry (jak dla mnie zwykły przeciętniak). Wydaje się jednak, że to niemożliwe - będą go grać do końca życia na każdym koncercie tak jak Queen musi zagrać We Are The Champions. Po prostu musi być i basta.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2288
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: sajki » pt wrz 04, 2015 9:38 am

Po prostu to wizytówka zespołu. Mi też się ten numer przejadł, ale co zrobić- był i będzie.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Budziol » pt wrz 04, 2015 9:40 am

Ten utwor kazdy by przezyl gdyby zagrali juz nawet nie 5a 2 napradwe niegrane utwory

Awatar użytkownika
Gobos
-#Invader
-#Invader
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 20, 2010 10:48 pm
Skąd: Płaza/Kraków

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Gobos » pt wrz 04, 2015 9:59 am

A ja mam dziwne przeczucie, że do setu wróci Heaven Can Wait. Może czymś nas zaskoczą:)
you are number ... 89 Gobos on tour 2016:Wrocław...

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14869
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: LukaSieka » pt wrz 04, 2015 12:05 pm

Po ostatnich kilku trasach koncertowych Iron Maiden i setlistach prezentowanych po 2005 roku, można śmiało przestać marzyć i się oszukiwać. Zagrają po prostu jakieś nowe kawałki + to co zawsze na ostatnich paru trasach, bez kompletnie żadnych niespodzianek. Przy okazji każdej trasy na nie liczyłem i poza trasą z 2005 roku się nie doczekałem. Wszystko za każdym razem tak do przewidzenia, że aż szkoda gadać :( . Jak zwykle poza tymi utworami z nowego materiału będą "The Number Of The Beast", "Fear Of The Dark", "Run To The Hills", "Iron Maiden", "2 Minutes To Midnight" i może jakiś "The Trooper". N anic innego bym nie liczył.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: hipcio_stg » pt wrz 04, 2015 12:17 pm

Ja jednak liczę na odkopanie jednej perełki jak z afraid. Pewnie uznają, że odkopanie jednego numeru wystarczająco wpłynie na głębokich fanów a jednocześnie nie odstraszy Januszy i znawców Feara.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: RidingOntheWind » pt wrz 04, 2015 12:31 pm

Po ostatnich kilku trasach koncertowych Iron Maiden i setlistach prezentowanych po 2005 roku, można śmiało przestać marzyć i się oszukiwać. Zagrają po prostu jakieś nowe kawałki + to co zawsze na ostatnich paru trasach, bez kompletnie żadnych niespodzianek. Przy okazji każdej trasy na nie liczyłem i poza trasą z 2005 roku się nie doczekałem. Wszystko za każdym razem tak do przewidzenia, że aż szkoda gadać :( . Jak zwykle poza tymi utworami z nowego materiału będą "The Number Of The Beast", "Fear Of The Dark", "Run To The Hills", "Iron Maiden", "2 Minutes To Midnight" i może jakiś "The Trooper". N anic innego bym nie liczył.
Dlatego choć uwielbiam lata 80 ponad wszystko to marzy mi się opcja by nie zagrali ani jednego utworu z tego okresu. Na jakieś rarytasy typu Stranger, Ikara, To Tame a Land, Killers czy nawet Powerslave nie ma co liczyć a tak przynajmniej nie byłoby tych hitów o których napisałeś. Tak samo chciałbym by odpuścili Fear of the Dark. Świetnym pomysłem byłoby granie utworów od X Factor w górę, z 5-6 utworów z nowej płyty i do tego takie utwory jak Sign of the Cross, Man on the Edge, The Clansman, Futureal, Brave New World, Dream of Mirrors, Rainmaker, Paschendale, These Colours Don't Run itd.
Chyba, że faktycznie chcieliby przypomnieć jakiś rarytas z lat 80, to zmienia wtedy postać rzeczy.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Budziol » pt wrz 04, 2015 12:35 pm

Powerslave to grali akurat nie tak dawno;-)

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1817
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: wojteq » pt wrz 04, 2015 1:28 pm

RTTH ma nie być, wróci Hallowed. Dla mnie przydałaby się choć jedna niespodzianka, ale za set na wzór tego z 2011 bym się nie obraził. Z tym, że wymieniłbym Wicker Mana na coś z AMOLAD.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7538
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Saimon1995 » pt wrz 04, 2015 2:14 pm

Powerslave to grali akurat nie tak dawno;-)
Ale i tak bardzo bym chciał znowu na żywo go usłyszeć. ;)

Deleted User 2259

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Deleted User 2259 » pt wrz 04, 2015 4:53 pm

Still Life mogliby zarzucić, Tame, Icarus, Caught, Losfer, Sea, Stranger czy Infinite, pomarzyć zawsze można.Ale są jakieś szanse IMO.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: PanPrezes » pt wrz 04, 2015 4:58 pm

Prędzej spodziewałbym się w secie hiszpańskiej inkwizycji, niż jakiegokolwiek utworu nie granego od 15 lat, lub od jeszcze dawniej.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: RidingOntheWind » pt wrz 04, 2015 5:04 pm

Fajnie jakby zaraz po The Red and the Black walnęli Clansmana, takie 25 minut melodyjnej, lekko celtyckiej jazdy heavy-metalowej. Oczywiście tego nie zrobią...Tak samo na jakieś rarytasy z Somewhere in Time czy Piece of Mind nie ma co liczyć. Tylko Trooper i ewentualnie Wasted Years, choć chyba nie bo go wolą grać na historycznych.
Jak niebywale mnie to wkurza, uwielbiam ten zespół jak nic innego na tym świecie ale sety od kilkunastu lat to porażka przez wielkie P. Najgorsze, że tym najmniej zagorzałym fanom to w ogóle nie przeszkadza.

Deleted User 2259

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Deleted User 2259 » pt wrz 04, 2015 5:59 pm

Prędzej spodziewałbym się w secie hiszpańskiej inkwizycji, niż jakiegokolwiek utworu nie granego od 15 lat, lub od jeszcze dawniej.
Spójrz na Prisonera, wcześniej grany ostatni raz na trasie No Prayera, ponad 20 lat minęło, a The Prisoner imo cięższy do zaśpiewania niż takie Still Life czy To Tame A Land.

Awatar użytkownika
Howkins
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 68
Rejestracja: ndz sie 16, 2015 1:09 am

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Howkins » pt wrz 04, 2015 7:19 pm

Jak niebywale mnie to wkurza, uwielbiam ten zespół jak nic innego na tym świecie ale sety od kilkunastu lat to porażka przez wielkie P. Najgorsze, że tym najmniej zagorzałym fanom to w ogóle nie przeszkadza.
Przeszkadza nie przeszkadza... Ale z tym faktem i tak nic nie zrobimy. Po za tym tak jest wszędzie... Są kawałki które pojawiają się zawsze są takie które nie pojawiły się nigdy. Jak było kiedyś nie wiem ale teraz na pewno przy wybieraniu utworów kierują się formą wokalisty. Bruce nie jest już nastolatkiem. Jest fenomenalny ale jest tylko człowiekiem i też nie może się katować co wieczór bo by nie wyrobił przy takiej ilości koncertów jakie oni dają.
Fight for you planet !!

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2574
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: remi » pt wrz 04, 2015 8:09 pm

Czerwień i Czerń może się stać takim nowym "Clansmanem". Utwór na pewno nabierze dodatkowego kopa i udział publiczności będzie czynił ten moment koncertu nieziemskim ... aż do czasu gdy w secie pojawi się Book of Souls ^^


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości