Wywiady i newsy

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 2259

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 2259 » śr gru 26, 2018 2:00 pm

W nowym teraz rocku bedzie cos o zespole:

https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/ ... wiedz.html

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Geri666 » śr gru 26, 2018 5:18 pm

Nie wiem jak będzie na CD, ale na spotify niektóre remastery 2015 są popsute. Posłuchajcie np Face in the Sand od 4:21. Takich trzeszczeń jest więcej :D
Faktycznie :D ale biedne te wersje.

Najgorsze jes to, że na takim Spotify kasują wersje z 98, lub niektóre utwory...

Deleted User 2259

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 2259 » czw gru 27, 2018 10:23 pm

http://lp3.polskieradio.pl/topglosowani ... xtsuB1Gf80

Top wszech czasów trójki, 4 kompozycje IM: 2 minutes, Hills, Fear, Number

Do głosowania

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Python » czw gru 27, 2018 10:48 pm

Not even close to the top

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Geri666 » czw gru 27, 2018 11:15 pm

Not even close to the top
Same, najwiekszy komercyjny szajs. Nie ma nawet Hallowed.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Wywiady i newsy

Postautor: hipcio_stg » śr sty 02, 2019 8:47 am

Dla mnie to idealnie top wszech czasów IM. Z tego znany jest zespół. Trudno, żeby na takiej liście był Alexander, czy Strange World.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: wojakwojak » śr sty 02, 2019 9:16 am

RTTH, TNOTB i FOTD jak najbardziej. Co do 2MTM - trochę dziwne. A gdzie Wasted Years, Can I Play With Madness i Bring Your Daughter? Te dwa ostatnie chyba były ich największymi hitami w karierze.

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: Wywiady i newsy

Postautor: SebastianArcheo » śr sty 02, 2019 10:53 am

Pierwszy skład MAIDEN po latach na wspólnej focie :-) https://www.metaltalk.rocks/four-iron-m ... fiT1A0sruY

Awatar użytkownika
Tweener
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 01, 2017 11:04 am

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Tweener » pt sty 25, 2019 3:02 pm

https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/ ... luchu.html

Ile bym dał, żeby IM zrobiło podobnie. :cry:
prodiża kabel wskazał mi drogę

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Wywiady i newsy

Postautor: pucha » pt sty 25, 2019 3:52 pm

Z jednej strony tak, z drugiej...

Już widzę ten wykwit bootlegów na allegro i ebay za kosmiczne ceny. Przypominam że Meta udostępnia jedynie streaming, więc pole do popisu dla "piratów" jest dość spore. Fajniejszą sprawę robi np Springsteen, który po prostu sprzedaje poszczególne koncerty w formie oficjalnego bootlegu CD. Wybierasz koncert, płacisz hajs, wysyłają Ci płytę, z okładką itd. Wszystko w pełni legalne i bezpośrednio od artysty. W podobny sposób na początku stulecia działał bodajże Pearl Jam.

Maiden nie robi tego chyba właśnie poprzez szacunek do fanów, bo zapewne doskonale zdają sobie sprawę że i bez oficjalnego udostępniania koncertów przez nich samych, w sieci roi się od nieoficjalnych wydawnictw z ich koncertów, które są o tyle gorsze niż oficjalki, że zwykle jakość ich audio jest dość przeciętna (surowy Soundboard, Stream Rip albo FM rip) lub po prostu jest to nagranie z publiczności, raz gorsze a raz lepsze, ale jednak dalekie od ładnie obrobionych koncertówek. Jeszcze pół biedy jak "wydawca" takiego boota się postara i zrobi go w atrakcyjnej formie graficznej, z dbałością o szczegóły, w dobrej jakości digipacku albo cardboardzie, zamiast odbitych w taniej drukarni okładek zapakowanych w najtańszy jewel i wypalonych CD-R z nadrukiem z piwnicznej drukarni. Tak czy siak wydaje się że management Ironów ma trochę więcej pomyślunku niż panowie z Metalliki.

Niemniej wydaje mi się że po zakończeniu działalności przez Maiden, będziemy mieli wysyp wszelkich wydawnictw live audio i video z historycznych okresów kapeli - nie wierzę żeby management i wydawca tak szybko pozwolili zapomnieć o zespole i o łatwo napływających do ich portfeli pieniądzach :)

Deleted User 1499

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 1499 » pt sty 25, 2019 5:36 pm

https://www.terazmuzyka.pl/aktualnosci/ ... luchu.html

Ile bym dał, żeby IM zrobiło podobnie. :cry:
Jak wszelakie pomysły mety mnie irytują tak ten jest naprawdę spoko.
Niemniej wydaje mi się że po zakończeniu działalności przez Maiden, będziemy mieli wysyp wszelkich wydawnictw live audio i video z historycznych okresów kapeli - nie wierzę żeby management i wydawca tak szybko pozwolili zapomnieć o zespole i o łatwo napływających do ich portfeli pieniądzach :)
Z tym też ciężko się nie zgodzić. Mają tego materiału w opór. Najbardziej mnie ciekawi czy mają jakiś zapis z Somewhere in Tour. Nie wierzę że po takich sukcesie jakim było LaD, trasa tak bogata w scenografie nie była w żaden sposób rejestrowana.

Awatar użytkownika
Tweener
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: pt gru 01, 2017 11:04 am

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Tweener » sob sty 26, 2019 2:10 pm

Najbardziej mnie ciekawi czy mają jakiś zapis z Somewhere in Tour. Nie wierzę że po takich sukcesie jakim było LaD, trasa tak bogata w scenografie nie była w żaden sposób rejestrowana.
I tu jest ciekawa kwestia, ponieważ teledysk utworu Stranger In A Strange Land pochodzi z koncertu w Sheffield z października 1986 r.
Jednak z drugiej strony członkowie zespołu wypowiadali się już prawdopodobnie nieraz, że żałują, iż nie nagrywali tej trasy.

Stranger In A Strange Land (Official Video): https://www.youtube.com/watch?v=UJsl-bB7lmk

Bootleg z koncertu w Sheffield (1986 r.) - Stranger In A Strange Land (24:44): https://youtu.be/DnNIuzY7TOE?t=1484
prodiża kabel wskazał mi drogę

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4559
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wywiady i newsy

Postautor: MaidenFan » sob sty 26, 2019 2:15 pm

No jak mają akurat nagrane Sheffield w całości to na pewno tego nie wydadzą, bo Bruce był bardzo przeziębiony i brzmiał tragicznie.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12264
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » sob sty 26, 2019 2:33 pm


Maiden nie robi tego chyba właśnie poprzez szacunek do fanów, bo zapewne doskonale zdają sobie sprawę że i bez oficjalnego udostępniania koncertów przez nich samych, w sieci roi się od nieoficjalnych wydawnictw z ich koncertów, które są o tyle gorsze niż oficjalki, że zwykle jakość ich audio jest dość przeciętna (surowy Soundboard, Stream Rip albo FM rip) lub po prostu jest to nagranie z publiczności, raz gorsze a raz lepsze, ale jednak dalekie od ładnie obrobionych koncertówek. Tak czy siak wydaje się że management Ironów ma trochę więcej pomyślunku niż panowie z Metalliki.
Czekaj, bo nie rozumiem... IM szanuje fanów, bo nie udostępniają swoich lepszych nagrań z koncertów, wiedząc, że amatorskie nagrania są gorszej jakości?
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Wywiady i newsy

Postautor: pucha » pn sty 28, 2019 11:33 am


Maiden nie robi tego chyba właśnie poprzez szacunek do fanów, bo zapewne doskonale zdają sobie sprawę że i bez oficjalnego udostępniania koncertów przez nich samych, w sieci roi się od nieoficjalnych wydawnictw z ich koncertów, które są o tyle gorsze niż oficjalki, że zwykle jakość ich audio jest dość przeciętna (surowy Soundboard, Stream Rip albo FM rip) lub po prostu jest to nagranie z publiczności, raz gorsze a raz lepsze, ale jednak dalekie od ładnie obrobionych koncertówek. Tak czy siak wydaje się że management Ironów ma trochę więcej pomyślunku niż panowie z Metalliki.
Czekaj, bo nie rozumiem... IM szanuje fanów, bo nie udostępniają swoich lepszych nagrań z koncertów, wiedząc, że amatorskie nagrania są gorszej jakości?
Własnie widze że nie rozumiesz, bo nie przeczytałeś chyba całego mojego posta w tej dyskusji :) Chodzi o to że jesli puszczą to jako digital download albo stream tak jak Meta, to za moment piraci będą wydawać to na CD jako bootlegi i robić na tym kasę.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12264
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » pn sty 28, 2019 12:14 pm

Przeczytalem całość...

Ale.gdzie tu dbanie o fanów? Mają lepsze nagrania i ich nie dają. A piraci... jak coś będzie sobie leżało za darmo w necie (bo udostępnią to) to nikt im nie będzie płacił za to.

To co Meta udostępniła jest piracone i sprzedawane? Nie wnikałem, a jestem ciekaw :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Wywiady i newsy

Postautor: pucha » pn sty 28, 2019 1:01 pm

To co Meta udostępniła jest piracone i sprzedawane? Nie wnikałem, a jestem ciekaw :)
Nie wiem, bo nie wiem jak wygląda rynek kolekcjonerów Metalliki :)

Wiem za to że jeśli cokolwiek nowego Ironów pojawia się w sieci, to za jakiś czas lata na ebayu w wersji CD.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12264
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: gumbyy » pn sty 28, 2019 1:54 pm

No ale to te fanowskie nagrania się pojawiają, a nie od IM. Jakby ssoje udostępniali (w lepszej jakości) to nikt by piratom nie płacił za gorsze...
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Wywiady i newsy

Postautor: pucha » pn sty 28, 2019 3:09 pm

No ale to te fanowskie nagrania się pojawiają, a nie od IM. Jakby ssoje udostępniali (w lepszej jakości) to nikt by piratom nie płacił za gorsze...
Piraci mają to do siebie, że wtedy nie brali by swojego-gorszego, tylko to co udostępnił zespół, serio to trzeba tłumaczyć?

Czaisz? Ironi udostępniają pliki cyfrowe do odsłuchu, tylko w internecie. Piraci to rippują, robią z tego CD w pudełeczku i sprzedają. To serio tak działa.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7535
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Saimon1995 » pn sty 28, 2019 4:37 pm

Prawda jest taka - czy Ironi by taki koncert udostępnili w sieci, czy nie, to zawsze znajdą się osoby, które będą chciały na tym zarobić. ;) Takie mamy czasy, nic na to nie poradzisz.

Ja bym chciał, żeby chociaż wrzucali pojedyncze utwory - w dobrej jakości - na YT z każdego koncertu, tak jak to robi Meta. Uważam, że to jest świetny marketingowy chwyt. Można lubić Metallikę, lub nie, ale trzeba im oddać, że pod względem działalności w mediach społecznościowych etc. to są daleko przed Maidenami.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości