Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Solowe dokonania byłych i obecnych członków Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Kto

Paul Di Anno
9
19%
Blaze Bayley
17
36%
Clive Burr
18
38%
Dennis Stratton
3
6%
 
Liczba głosów: 47

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Nomad.1985 » wt lip 12, 2016 6:18 pm

Mam na myśli muzyków występujących na płytach studyjnych.

U mnie zdecydowanie Clive Burr. Jako muzyka cenię go 10 razy bardziej niż Di Anno i Blaze'a razem wziętych. Clive spokojnie może ścigać się z Nicko i w niektórych kwestiach jest lepszy. Di Anno i Blaze nie mieli jakiegoś dużego wpływu na kszałt kompozycji na Iron Maiden, Killers, X Factor i Virtual XI. Clive miał ogromny, jego perkusja to niemal znak rozpoznawczy zwłaszcza Killers, ale także Numbera.

Uwielbiam Iron Maiden, a jakoś na koncerty solowe Di Anno i Blaze'a nie chce mi się chodził. Di Anno widziałem raz, Blaze'a dwa razy i mi w zupełności starczy. Nie porwały mnie jakoś szczególnie te koncerty, Blaze niby trochę lepszy, ale też bez jakichś rewelacji. Jednym słowem obu uważam za dobrych wokalistów, Clive'a za znakomitego, conajmiej ! perkusistę.

Stratton to dobry gitarzysta, bluesowy, ale chyba nie pasował za bardzo do Iron Maiden.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9484
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Schizoid » wt lip 12, 2016 7:57 pm

Z tym, że gig Blaze'a bez rewelacji, to zaskoczyłeś. Zawsze po koncercie słyszę same bardzo pozytywne opinie na temat koncertu.

A z "rodziny ex-Maiden" cenię sobie najbardziej właśnie Bayleya. Facet nagrał naprawdę świetne solowe płyty, na koncertach daje z siebie wszystko i jest bardzo otwarty na fanów. Do tego wbrew pozorom to całkiem charyzmatyczny frontman i zawsze mi szkoda, że los go tak potraktował.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17087
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: pz » wt lip 12, 2016 8:14 pm

U mnie też Blaze. Cliva i Dennisa znam tylko z płyt. Na koncercie Blaze'a byłem kilka razy i zawsze to była świetna zabawa i kawał dobrej muzyki. Za pierwszym razem idąc na jego koncert znałem tylko utwory IM (wykonał wtedy chyba 4), ale bawiłem się świetnie. Blaze kupił mnie przede wszystkim niesamowitą energią na scenie i swoim podejściem do fanów.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Nomad.1985 » wt lip 12, 2016 8:43 pm

Staram się nie kierować takimi względami czy kogoś znam czy nie znam. Szczerze mówiąc nie rozumiem tego argumentu.

Koncert Blaze'a może inaczej, był dobry, cenię go za charyzmę sceniczną i zaangażowanie, no ale z pewnością nie jest to muzyk, na którego mógłbym chodzić co rok na koncert.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Dejavu » wt lip 12, 2016 10:07 pm

Krótko i na temat - Clive Burr.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17087
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: pz » śr lip 13, 2016 12:10 am

Staram się nie kierować takimi względami czy kogoś znam czy nie znam. Szczerze mówiąc nie rozumiem tego argumentu.
Wydaje mi się, że znając muzyka z płyt i występów na żywo możemy go lepiej ocenić. Osoba świetnie wypadająca na płytach na żywo może brzmieć słabo (i okazuje się, że wszystko to kwestia produkcji).

Np. porównując samych wokalistów lubię płyty z Paulem i Blazem - podobają mi się ich wokale, ale na żywo lepiej moim zdaniem wypada Blaze.

Nomad.1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 352
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:58 am

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Nomad.1985 » śr lip 13, 2016 7:21 am

Myślałem, że chodzi Ci o to, że z nim rozmawiałeś. Nie lubię tego argumentu w dyskusji typu "Blaze jest świetny bo można z nim się napić piwka i pogadać i strzelić fotkę" Na tej zasadzie jest lepszy od Dio i Dickinsona razem wziętych. Wiadomo, że na koncertach klubowych jest inny klimat. Jeśli o mnie chodzi to szczerze mówiąc wolę jak muzyk trzyma jednak jakiś mały dystans. Coś takiego co Blaze robi, że sam sprzedaje swoje gadżety na koncertach to trochę przesada. Nie krytykuje tego, ale jednak jakoś to mi nie pasuje. Kojarzy mi się z jakimś targiem. Skrajne olewanie fanów mi się nie podoba, ale skrajne przymilanie do nich też nie . Muzyk przede wszystkim powinien przyciągać fanów do siebie muzyką, fotki, autografy czy piwko po koncercie itd to sprawa drugorzędna.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17087
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: pz » śr lip 13, 2016 11:18 am

Oceniałem go jako muzyka - płyty + występy na żywo (jakość wykonania, zaangażowanie w trakcie występu). To, że można z nim pogadać po koncercie jest spoko, ale to odrębna kwestia i zgadzam się z Tobą, że to nie jest argument do oceny pod kątem muzycznym.

Deleted User 2259

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Deleted User 2259 » śr lip 13, 2016 9:00 pm

Clive Burr

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5521
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Sardi » śr lip 13, 2016 9:00 pm

Zagłosowałem na Clive'a, mimo że podobnie cenię sobie Blaze'a.

Powód? Koleś na pierwszych trzech płytach zagrał więcej różnorodnych (i lepszych) partii niż Nicko na całej reszcie płyt, on jest naprawdę świetnym bębniarzem, ale w Maidenach po prostu tego nie pokazuje.
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7506
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Saimon1995 » śr lip 13, 2016 11:27 pm

Ode mnie głos na Clive'a - bardzo lubię (i cenię) jego grę. Pierwszy trzy płyty pod względem perkusji stoją na bardzo wysokim poziomie. Szkoda, że go już wśród Nas nie ma. :(

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Mr.Hankey » śr lip 20, 2016 7:53 pm

Di Anno i Blaze nie mieli jakiegoś dużego wpływu na kszałt kompozycji na Iron Maiden, Killers, X Factor i Virtual XI.
Co do Blejza, to bym tutaj mocno polemizował. X Factor jest taki, a nie inny między innymi przez to, że Blejz odcisnął na nim swoje piętno. Zobacz w ilu kompozycjach z tego albumu maczał paluchy.
A co do ankiety, to zdecydowanie głos na Blejza. Masa znakomitych kompozycji w IM, a do tego jeszcze lepsza muzycznie kariera solowa, szkoda że tak niedoceniana.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Zakkahletz » ndz lip 24, 2016 4:29 pm

Oddałem głos na Blaze'a, świetny gostek.
Zawsze po koncercie słyszę same bardzo pozytywne opinie na temat koncertu.

A z "rodziny ex-Maiden" cenię sobie najbardziej właśnie Bayleya. Facet nagrał naprawdę świetne solowe płyty, na koncertach daje z siebie wszystko i jest bardzo otwarty na fanów. Do tego wbrew pozorom to całkiem charyzmatyczny frontman i zawsze mi szkoda, że los go tak potraktował.
+ 1

Kimkat
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 23, 2015 1:43 pm

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Kimkat » śr wrz 07, 2016 1:22 pm

Oczywiście, że Clive Burr :)
Perkusja na pierwszych płytach niemal idealna!

Awatar użytkownika
Korstern
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 99
Rejestracja: pt sty 22, 2016 9:57 am

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Korstern » pt wrz 16, 2016 4:30 pm

A ja będę inny i powiem, że Paul :) Bardzo cenię sobie pierwsze dwa albumy, są genialne, Paul jest bardzo dobrym wokalistą i ma dużą charyzmę. Może potem się stoczył, ale i tak go doceniam i lubię niektóre jego solowe dokonania.
"I will return and I'll poses your bodies and I'll make you burn!"

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9484
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Schizoid » sob wrz 17, 2016 9:21 pm

Ja po tym, co odwalił w kwietniu 2014 roku nie mogę go sobie cenić. Fajnie, że nieźle śpiewał na dwóch płytach wydanych ponad 30 lat temu, ale facet jest zerem już od pewnego czasu. Jako wokalista i frontman.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3128
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Djuk_416 » czw wrz 29, 2016 12:47 pm

Może potem się stoczył, ale i tak go doceniam i lubię niektóre jego solowe dokonania.
Swietny jest album Murder One. Może jedynie utwór Children of the Revolution ciut odstaje klimatem od pozostałych. Ale to i tak świetny album. Ode mnie też głos na Di'anno.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: LukaSieka » pt wrz 30, 2016 11:07 am

Pomimo iż lubię Blaze'a to pod uwagę brałem tylko Strattona, Burra I Di'anno. Ostatecznie dałem na Burra.
Clive Burr był świetnym perkusistą. Pod wieloma względami odpowiadał mi bardziej aniżeli Nicko. Nicko jest dobrym pałkerem, ale brakuje mu tego pokładu energii, który niewątpliwie posiadał Clive. Poza Burr tym nagrał z zespołem dwie moje najlepsze płyty Iron Maiden. Na takim "Killers" sekcja po prostu miażdzy! Na żadnej innej płycie już nie było czegoś nawet w połowie tak zbliżonego jak na lp "Killers".
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: pucha » czw lis 01, 2018 8:10 pm

Zdecydowanie Clive. Wszystko zostało już o nim chyba wyżej napisane, ja tylko dodam że nawet Steve w oficjalnej biografii Maiden napisał że Clive był świetny i na swój sposób lepszy niż Nicko, ze względu na charakterystyczny feeling i energię z jaką bił w bębny. Oryginał nie do podrobienia.

Każdy z w/w na pewno odcisnął swój ślad w historii Ironów, ale tym jedynym i nieodżałowanym będzie zawsze Clive.

PS. Brakuje w tej ankiecie Douga Sampsona ;)

Deleted User 7649

Re: Kogo z byłych muzyków Iron Maiden najbardziej cenicie

Postautor: Deleted User 7649 » sob lis 03, 2018 3:22 am

Clive -skill nie z tej ziemi!


Wróć do „Different World”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość