Metallica

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Metallica

Postautor: Zdan » pn lis 28, 2022 9:23 pm



Meta przestała być w 90tych zespołem metalowym, ściągnęła sobie zupełnie nową publikę, która słucha też gunsów, nirvany i co tam jeszcze było wtedy popularne, nie uważam ich po prostu za część metalowej sceny.
Black Album nie jest albumem metalowym?
nie
Padłem. Ok. Nie mam więcej pytań ;)

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4532
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Metallica

Postautor: nugz » pn lis 28, 2022 9:24 pm

Napisał typ otwarcie przyznający sie do nieznajomosci dyskografii Metalliki, bo Szef nie pozwolił :)
Ostatnio zmieniony pn lis 28, 2022 9:25 pm przez nugz, łącznie zmieniany 1 raz.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17221
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Metallica

Postautor: pz » pn lis 28, 2022 9:24 pm

Dzosef, przecież Ty nie słuchałeś nic od Metallicy poza Four Horseman :D

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Metallica

Postautor: Zdan » pn lis 28, 2022 9:25 pm

Dzosef, przecież Ty nie słuchałeś nic od Metallicy poza Four Horseman :D
Jak śmiesz tak nazywać lepszą wersję Mechanix?! ;)

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Metallica

Postautor: Bon Dzosef » pn lis 28, 2022 9:25 pm

*Mechanix

Mój ojciec lubił tą płytę, więc te naście lat temu posłuchałem, zanim jeszcze wiedziałem co to Megadeth i na tle Slayera, czy innego Anthrax nie zrobiło żadnego wrażenia. Zresztą Meta nie siadała mi na długo zanim odkryłem Rudzielca.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2267
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Metallica

Postautor: sajki » pn lis 28, 2022 9:29 pm

To, że nie zrobiło wrażenia nie ma żadnego związku z tym, że to album metalowy. A metalowy bez wątpienia jest. Że ma ballady? A mało to metalowych albumów ma?

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1090
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Metallica

Postautor: Piotr Lange » pn lis 28, 2022 9:29 pm

Wiedziałem, że wróci temat Meta vs. Maiden :) Metallica sprzedała około 68 mln albumów w USA i ponad 60 w reszcie świata, Iron Maiden około 16 mln w USA i ponad 100 mln w reszcie świata, tylko że biorąc pod uwagę liczebność dyskografii, IM mają 36 pełnych długograjów, Metallica jakieś 18 (mam na myśli albumy studyjne, koncertowe i składaki). Nie porównuję IM i Mety. Maideni to tradycjonaliści, trzymający się w zasadzie jednego stylu, przyjętego image i przecierający po raz kolejny sprawdzone ścieżki. Metallica w pewnym momencie zaczęła grać o wiele przystępnej i stawiać na radiowa publikę, generalnie na promowanie się w mainstreamowych mediach, o których atencję zabiegali, zabiegają i w przyszłości zabiegać będą. IM działali bardziej tradycyjnie, jak ich idole z lat 70tych typu Deep Purple. Metallica po "Czarnej" w zasadzie odcięła się od typowo metalowej publiki, osiągnęli sukces komercyjny jaki nie był udziałem żadnego innego zespołu metalowego. O to im chodziło. W sumie IM też osiągnęli co chcieli. Komercyjnie są najwięksi spośród artystów tradycyjnego metalu oraz metalowych grup brytyjskich i zrobili to wszystko bez specjalnej promocji, całowania w rękę decydentów i wolt stylistycznych. Zatem każdy z wykonawców osiągnął to, co chciał. I o to chodzi, niech każdy robi swoje.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12106
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Metallica

Postautor: gumbyy » pn lis 28, 2022 9:35 pm

.W sumie IM też osiągnęli co chcieli
Ale skąd wiesz? Kto Ci powiedział?
www.MetalSide.pl

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1090
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Metallica

Postautor: Piotr Lange » pn lis 28, 2022 9:43 pm

.W sumie IM też osiągnęli co chcieli
Ale skąd wiesz? Kto Ci powiedział?
Eddie! Dickinson wielokrotnie o tym wspominał w wywiadach, z resztą patrząc na to jak zespół kierował karierą i w jakim kierunku stylistycznym zmierzała ich twórczość, chyba trudno ich posadzić o chęć konkurowania z U2, Bon Jovi i Stonesami na radiowe przeboje. To nie ten kierunek, Maiden zawsze grali swoje, nigdy nie oglądali się na trendy. Gdyby zapragnęli ścigać się z innymi na listach i grać dla przypadkowych ludzi na stadionach, zmieniliby stylistykę i w znacznym stopniu image. Oczywiście to nie jest zarzut, raczej stwierdzenie faktu. W 1986 Bruce chciał aby poszli w nieco lżejszym kierunku, nagrali ballady, reszta grupy (tzn. Harris) zdecydowanie odrzuciła ten pomysł. Zrobili co chcieli i wielokrotnie powtórzyli, że są z tego dumni.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12106
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Metallica

Postautor: gumbyy » pn lis 28, 2022 9:46 pm

.W sumie IM też osiągnęli co chcieli
Ale skąd wiesz? Kto Ci powiedział?
Eddie! Dickinson wielokrotnie o tym wspominał w wywiadach, z resztą patrząc na to jak zespół kierował karierą i w jakim kierunku stylistycznym zmierzała ich twórczość, chyba trudno ich posadzić o chęć konkurowania z U2, Bon Jovi i Stonesami na radiowe przeboje. To nie ten kierunek, Maiden zawsze grali swoje, nigdy nie oglądali się na trendy. Gdyby zapragnęli ścigać się z innymi na listach i grać dla przypadkowych ludzi na stadionach, zmieniliby stylistykę i w znacznym stopniu image. Oczywiście to nie jest zarzut, raczej stwierdzenie faktu. W 1986 Bruce chciał aby poszli w nieco lżejszym kierunku, nagrali ballady, reszta grupy (tzn. Harris) zdecydowanie odrzuciła ten pomysł. Zrobili co chcieli i wielokrotnie powtórzyli, że są z tego dumni.
Ale to cały czas jest Twoje gdybanie. A może chcieli co innego, ale im nie wyszło/nie potrafili tego zrobić?

Tak się można przerzucać bez końca, więc ja już cichnę ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2646
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Metallica

Postautor: Frank Drebin » pn lis 28, 2022 9:48 pm

Dane dotyczące sprzedaży płyt są mocno wątpliwe. Różne źródła podają różne liczby.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1090
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Metallica

Postautor: Piotr Lange » pn lis 28, 2022 9:55 pm

Wiesz, ja opieram się na opiniach wypowiedzianych przez muzyków, zakładam że mówią szczerze, z resztą IM zawsze mieli opinię tradycjonalistycznego tworu, nieco nawet zbyt konserwatywnego. Wypracowali swój styl, bardzo charakterystyczny i od 1980 nagrywają w tym stylu albumy. Mieli setki okazji aby to zmienić, jednak nie zrobili niczego znacznie różniącego się od raz wybranego brzmienia. Kiedy pojawiały się pewne modyfikacje - fani we większości nie odbierali tego zbyt ciepło. Generalnie mamy tu temat dedykowany Metallice a swoimi wpisami chciałem jedynie zaznaczać, iż bezpośrednie porównywanie ich i IM nie ma sensu. Ja jeśli porównuję Maidenów z kimkolwiek, to są to Black Sabbath, Judas Priest, Ozzy, Dio i inni artyści grający tradycyjny heavy. Szanuję ich wszystkich i nie potrafię powiedzieć, kto z nich jest "najlepszy".

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1090
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Metallica

Postautor: Piotr Lange » pn lis 28, 2022 9:59 pm

Dane dotyczące sprzedaży płyt są mocno wątpliwe. Różne źródła podają różne liczby.
To zawsze tak jest i już będzie, ja opieram się o raporty wydawcy, zazwyczaj pojawiają się przy premierze kolejnych albumów studyjnych. Czynię tak z każdym zespołem. Dla przykładu: Black Sabbath obecnie ok. 80 mln, Judasi: 55, Scorpions 120 mln (był raport przy okazji premiery "Rock Believer"), Deep Purple ponad 135 mln.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12106
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Metallica

Postautor: gumbyy » pn lis 28, 2022 10:10 pm

Dobra, ale to temat o Metallice jednak...

Nowy numer całkiem fajny. Taki luzacko-pozytywny. Słucham z przyjemnością i zaskoczeniem :D
www.MetalSide.pl

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4532
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Metallica

Postautor: nugz » pn lis 28, 2022 10:43 pm

Nie chce mi sie komentowac juz belkotu BJ, pociskac w sieci tez nie mam ochoty. Pamietajmy, ze pisze to koles, ktory uwaza, ze T4H to cover Megadeth, zapominajac, ze Mechanix wyszedl na demie Metalliki - to powinno wszystko wyjasnic, zeby nie brac tycn farmazonow na powaznie :)
Kawalek zyskuje z kazdym odsluchem, jest BANGer :) Do tego spoko klip, bez udziwnien, z dobrymi ujeciami.
Ta kolorystyka okladki... mam wrazenie, ze patrze na art jakiegos Green Day :D

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Metallica

Postautor: Kuba » pn lis 28, 2022 11:30 pm

Dobra, ale to temat o Metallice jednak...

Nowy numer całkiem fajny. Taki luzacko-pozytywny. Słucham z przyjemnością i zaskoczeniem :D
Taki prosty rockowy strzał. Odrobinę punkowy może momentami.

Bez cudów ale OK. Nic tylko pół roku czekać :P

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9851
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Metallica

Postautor: krusejder » pn lis 28, 2022 11:32 pm

Nowy numer Mety jest słuchalny, ale jakby wyszedł pod innym szyldem, to nikt nie zwróciłby nań uwagi. Do najlepszych numerów z tego roku to nie ma startu.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

barsiarz
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3300
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 12:07 pm

Re: Metallica

Postautor: barsiarz » pn lis 28, 2022 11:34 pm

Naprawdę niezły kawałek. Nie spodziewałbym się, że tak pozytywnie jeszcze potrafią zaskoczyć.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12106
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Metallica

Postautor: gumbyy » pn lis 28, 2022 11:40 pm

Dobra, ale to temat o Metallice jednak...

Nowy numer całkiem fajny. Taki luzacko-pozytywny. Słucham z przyjemnością i zaskoczeniem :D
Taki prosty rockowy strzał. Odrobinę punkowy może momentami.

Bez cudów ale OK. Nic tylko pół roku czekać :P
Dokładnie, mam podobne wrażenia.
www.MetalSide.pl

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4532
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Metallica

Postautor: nugz » pn lis 28, 2022 11:49 pm

Juz o tym pisałem dzis - gdyby nie Metallica, numer przepadlby gdzieś w czelusciach sieci, a tak jest inna gadka :D


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości